:: О нас ::
 
 
AddWeb.ru - раскрутка сайта, 

продвижение сайта
Rambler's Top100 Рисунки, кроссворды, анекдоты, шутки, филателия, нумизматика, ноты для фортепиано, математика, каталог сайтов

Счётчик:
хостов сегодня | хитов сегодня
хитов всего Украина онлайн Неофіційна газета Природа України. Екологія, охорона природи, краєзнавство, туризм... Дерибан Збережи старий Київ ОЛЕГ АНДРОС SOS-animals Green Art ????? Банер Соломенка Здорова Україна
См. новые поступления
в раздел "Карикатуры"

   
НА ГЛАВНУЮ   НА ФОРУМ   ГОСТЕВАЯ
ЭКОЛОГИЯ

Художній проект «TAMAGOTCHI» - лекції


Василь ЧЕРЕПАНИН

В рамках художнього проекту «TAMAGOTCHI» запрошуємо відвідати виступи та дискусії на екологічну тематику в контексті тенденцій розвитку сучасного мистецтва та медійного простору, що відбудуться в Центрі візуальної культури НаУКМА (вул. Сковороди, 2, перший поверх Староакадемічного корпусу).

Подробнее…

Кіровоградських лісоводів оштрафували за незаконне заліснення степів


Олексій ВАСИЛЮК

Як повідомили Національний екологічний центр України і Головному управлінні держкомзему у Кіровоградській області, ДП «Голованівський лісгосп» самовільно засадили лісом степову ділянку в Ульянівському районі області.

Подробнее…

Екоінспекція оцінила забруднення річки Унава у два мільйони гривень


Наталія ШПЕГ, Олексій ВАСИЛЮК

Фастівська міжрайонна прокуратура разом з Державною екологічною інспекцією в Київській області виявила порушення водного законодавства в роботі «Фастівводоканалу». Приводом проведення перевірки стали звернення громадських природоохоронних організацій «Екологія-Право-Людина» та «Національний екологічний центр України» з проханням припинити забруднення водних об’єктів на території Малоснітинської сільської ради, що на Київщині.

Подробнее…

«Есть ли место зелёным зонам в Киеве согласно новому Генплану?» (итоги пресс-конференции 5 октября 2011 г.)


РИА Новости Украина 

5 октября 2011 г., в среду, в 11:00 в представительстве РИА Новости Украина (ул. Станиславского, 3, оф. 50) состоялась пресс-конференция в режиме открытой дискуссии на тему: «Есть ли место зелёным зонам в Киеве согласно новому Генплану?».

Подробнее…

«Гомольшанский Экотоп» (фестиваль, Харьковская область): итоги


Варвара ИЛЬНИЦКАЯ, Марина КРИВОХИЖАЯ

23-25 сентября 2011 г. в Харьковской области на живописной местности национального природного парка «Гомольшанские леса» прошёл второй этно-экологический фестиваль «Гомольшанский Экотоп». Цель фестиваля — показать возможность гармоничного отдыха на природе и привлечь внимание к проблемам охраны природы, и в частности к объектам природно-заповедного фонда. Организаторами фестиваля выступили: национальный природный парк «Гомольшанские леса», всеукраинская общественная молодежная организация «Фундация региональных инициатив» и всеукраинская общественная организация «Национальный экологический центр Украины».

Подробнее…

Екоміліція Дніпропетровська просить повідомляти про підпали опалого листя


Ксенія ЗАХАРОВА

Активістів Дружини охорони природи «Фенікс» м. Дніпропетровська запросили до міського відділення екологічної міліції в реакцію на листи активістів ДОП до Міністерства внутрішніх справ України.

Подробнее…

Україна будує кліматичну позицію на некоректних дослідженнях

Христина РУДНИЦЬКА, Національний екологічний центр України

Україна їде на міжнародні переговори зі зміни клімату з позицією, яку вона побудувала на некоректних дослідженнях. Через це офіційна позиція України фактично означає ріст викидів парникових газів, а не їх зменшення, і гальмує світові переговори. Про результати огляду усіх кліматичних досліджень, які призвели до створення цьогорічної кліматичної позиції, розказали експерти Національного екологічного центру України.

Подробнее…

В Севастополе НЕ БУДЕТ угольного терминала

sevastopol.su

Ринат Ахметов отказался от планов строительства угольного терминала в Севастополе. Об этом 24 сентября в прямом эфире «Народного канала» сообщил председатель Севастопольской городской государственной администрации Валерий Саратов.

Подробнее…

У суботу екологи скинуть «ядерні відходи» під посольством Німеччини

Дмитро ХМАРА, НЕЦУ

У суботу, 18 вересня, о 13:00 українські активісти з Національного екологічного центру України скинуть під посольством Німеччини в Києві “ядерні відходи”.

Подробнее…

Акція солідарності із захисниками Хімкінського лісу

Ілля ВЛАСЮК

У суботу, 18 вересня, о 15.00 годині біля приміщення Консульства Російської Федерації у Києві(вул. Кутузова 8) відбудеться художня акція на знак солідарності з російськими політичними в'язнями Олексієм Гаскаровим та Максимом Солоповим.

Подробнее…

Суд визнав офіційну веб-сторінку Мінприроди неналежною

Єлизавета АЛЕКСЄЄВА, МБО «Екологія-Право-Людина»

30 серпня 2010 року Окружний адміністративний суд міста Києва виніс рішення по справі за позовом МБО <<Екологія-Право-Людина>> (ЕПЛ) до Міністерства охорони навколишнього природного середовища України щодо офіційної веб-сторінки Мінприроди.

Подробнее…

Варварство на святій землі

Максим САВЧУК, «Україна молода»

Московський патріархат будує храм у борщагівському парку «Юність» — без жодних дозволів та погоджень.

Подробнее…

Госкомзем: решение о сооружении дороги в Парке Горького незаконно

ЭкГ «Печенеги»

Национальный экологический центр Украины - одна из организаций, которые наиболее активно поддерживали защиту Парка Горького. В частности, обращениями в разные инстанции - тем, чего мы хронически не успевали делать (следует вспомнить хотя бы обращение к Платини и др.). За это мы очень признательны киевским коллегам! Ниже - ответ на одно из таких обращений - от первого заместителя Председателя Госкомзема, С.В.Бельчика.

Подробнее…

Завод зі спалення сміття – у центрі столиці

Леся Оробець , народний депутат від “Єдиного центру”, “Українська правда”

Переважна більшість мешканців столичних Політеху, Шулявки, Солом'янки і не здогадується, яке лихо може впасти найближчим часом на їхні голови. І не фігурально, а буквально. У вигляді центнерів діоксиду азоту, оксиду вуглецю, хлористого водню, діоксану, сірчистого ангідриду, фтористого водню та інших паскудних осадів.

Подробнее…

«Зробимо Київ Чистим 2»

У суботу, 25 вересня 2010 р. запрошуємо Всіх прийняти участь у спільному прибиранні київських парків – «Зробимо Київ Чистим 2». Прийшов час спільними зусиллями прибрати парки і відчути що нас, тих, хто піклується про чистоту свого довкілля – багато. Відчути, що ми здатні змінити своє місто на краще власними силами, зробити його чистим для себе та для наших дітей.

Подробнее…

Екологічну стратегію вдруге намагаються прийняти без зауважень громадськості

Христина РУДНИЦЬКА, НЕЦУ

Робоча група неурядових організацій зі зміни клімату вимагає врахувати зауваження громадськості до проекту Стратегії національної екологічної політики до 2020 року. Під час громадського обговорення проекту Стратегії, яке пройшло 26 серпня, зауваження громадських організацій записали, але наступного дня, коли Кабінет Міністрів передав проект Стратегії на розгляд Верховної Ради, цих зауважень у ньому не було.

Подробнее…

ПАРК КОНФЛІКТІВ: Боротьба в лісопарку як дзеркало харківського суспільства

Олексій ВЄДРОВ, commons.com.ua

2 вересня нагадав про себе призабутий за літо, певно, всіма, крім харків'ян(ок), конфлікт з приводу будівництва дороги в харківському лісопарку. Міліціонери, в тому числі з підрозділу «Беркут» затримали близько 30 людей, що поширювали агітаційні листівки «Большая брехня», які містять критику дій міської влади.

Подробнее…

Дорога в Парке Горького заинтересовала депутата Бундестага

Экологическая группа «Печенеги»

3 сентября Харьков посетила делегация во главе с депутатом Европарламента и (одновременно) депутатом Бундестага ФРГ Виолой фон Крамон. Вместе с госпожой фон Крамон, представительницей очень влиятельной в Германии и Европе в целом Партии Зеленых, в наш мегаполис прибыли ее научный консультант Петра Марграф и Генеральный Консул ФРГ в городе Донецке Клаус Цилликенс.

АНОНС: «Дунаївці просять допомоги»

Дунаєвецька районна громадська організація «Контроль громади»

3 вересня 2010 р. о 10.00 біля Адміністрації Президента України та о 14.00 біля Кабінету Міністрів України відбудеться акція протесту «Дунаївці просять допомоги», організована учасниками Дунаєвецької районної громадської організації «Контроль громади» (Хмельницька обл.) тел. 096-3268623.
Запрошуємо всіх небайдужих підтримати учасників акції!

Подробнее…

Застройку Лысой Горы в Киеве планируют начать в 2011-м

likos.com.ua

Архитектурная мастерская «В. Шкрогаль» возобновила проектирование общественно-жилого квартала на Лысой Горе. Строительство квартала планируется начать в следующем году.

Подробнее…

Минрегионстрой утвердил генплан по застройке Киева до 2025 года

«Газета по-киевски

Архитектурно-градостроительный совет Министерства регионального развития и строительства принял за основу Концепцию стратегического развития Киева на период до 2025 года.

Такое решение озвучил заместитель министра регионального развития и строительства Игорь Соколов на заседании градосовета.

Подробнее…

Принудительное одухотворение. Вместо семейного парка – православный храм (СТБ, 30.08.2010)

Телеканал СТБ

Строительство очередного православного храма в Киеве закончилось скандалом.

Подробнее…

На полях Івано-Франківщини другий рік не можуть спинити витік і горіння газу

Олексій ВАСИЛЮК

Івано-Франківська область, 30 серпня 2010. - Біля села Лісна Слобідка у Івано-Франківській області з-під землі витікає газ, горить на полях і отруює воду в криницях, але на його ліквідацію вже другий рік не можуть знайти гроші.

Такого листа на запит Національного екологічного центру України надіслав перший заступник голови Івано-Франківської обласної державної адміністрації Василь Плавюк.

Подробнее…

Забудова у парку «Юність»: відповідь управління архітектури

Головне управління містобудування, архітектури та дизайну міського середовища

На ваш запит стосовно будівництва храму на території парку «Юність» повідомляємо, що згідно погодженого Головним управлінням містобудування, архітектури та дизайну міського середовища проектом реконструкції парку, будівництво храму не передбачено. Відповідно до затвердженого проекту реконструкції парку планується виконати благоустрій території, побудувати будиночок садівника, громадську вбиральню та декоративний фонтан.
В Головному управлінні містобудування, архітектури та дизайну міського середовища не розглядався та не погоджувався проект будівництва храму на території парку «Юність».

Подробнее…

Екоінспекторам не дозволили перевіряти незаконне будівництво в гідропарку

Олексій ВАСИЛЮК

Як повідомила Державна екологічна інспекція в м.Києві, за зверненням Національного екологічного центру України, фахівцями інспекції проводилась перевірка гідронамивних і будівельних робіт, що ведуться на острові Гідропарк. Натомість охорона будівництва, не знайшовши що відповісти інспекторам, не підпустила їх до будівництва. У зв'язку із цим, Державною екологічною інспекцією в м.Києві передані матеріали до органів прокуратури.

Подробнее…

Будівництво сміттєспалювального об'єкту загрожує Солом'янці

Блог Степана Жабки

Новинами про забудову зелених зон у Києві нікого вже не здивуєш. Та близько тижня тому, біля центральної алеї у парку «Юність», що на Борщагівці, прямо на клумбі парку був встановлений будівельний паркан та розпочате самовільне будівництво «культової споруди». Будівництво ведеться надприскореними темпами так званими прихожанами. Поблизу будівельного майданчика не встановлено жодної таблички, яка б сповіщала про те, що саме там будується, хто забудовник і хто надав дозвіл на будівництво, що є порушенням законодавства про містобудування.

Подробнее…

Парк «Юність» захоплюють брати і сестри

Блог Степана Жабки

Новинами про забудову зелених зон у Києві нікого вже не здивуєш. Та близько тижня тому, біля центральної алеї у парку «Юність», що на Борщагівці, прямо на клумбі парку був встановлений будівельний паркан та розпочате самовільне будівництво «культової споруди». Будівництво ведеться надприскореними темпами так званими прихожанами. Поблизу будівельного майданчика не встановлено жодної таблички, яка б сповіщала про те, що саме там будується, хто забудовник і хто надав дозвіл на будівництво, що є порушенням законодавства про містобудування.

Подробнее…

Нарешті на заповідних землях заборонено автомобільні розваги

Олексій ВАСИЛЮК, НЕЦУ

Міністерство охорони навколишнього природного середовища доручило своїм територіальним підрозділам утриматись від погодження на землях природно-заповідного фонду ралі, фестивалів, автомобільних та інших змагань із залученням високопрохідної техніки. Таке рішення прийняте після неодноразових скарг громадських природоохоронних організацій.

Подробнее…

ОПЕРАТИВНАЯ ИНФОРМАЦИЯ О ПОЖАРАХ ДЛЯ ГРАЖДАНСКОЙ БЕЗОПАСНОСТИ

НЭЦУ

В связи с напряженной ситуацией вокруг пожаров на территории Украины при поддержке Национального экологического центра Украины ( www.necu.org.ua )[1] была запущена площадка оперативного информирования населения о новых очагах возгорания ОГНЕЙ НЕТ! ( www.ogney.net ).

Подробнее…

Ведмідь на розвагу відпочиваючим

Катерина ПОЛЯНСЬКА, «ДОП «Зелене майбутнє»

В місті Кам'янець-Подільський, Хмельницької області при готельному комплексі «Фільварки-центр», вул. Лесі Українки, 99 (т/ф 8(03849) 3-32-31,3-60-24,3-36-06) в умовах, що не відповідають природнім потребам тварини, утримується бура ведмедиця Марта.

Подробнее…

Суд визнав незаконним обмеження запиту трьома питаннями із однієї екологічної тематики

МБО «Екологія-Право-Людина» та ВГО «Національний екологічний центр України»

2 липня 2010 року Окружний адміністративний суд міста Києва виніс рішення за позовом МБО «Екологія-Право-Людина» та ВГО «Національний екологічний центр України» до Мінприроди України про оскарження деяких пунктів Положення про порядок надання екологічної інформації від 18 грудня 2003 року, № 168.

Подробнее…

Новые достижения Дунайского заповедника

Павел НЕТЕСА, экологическая группа «Печенеги»

В этом году немногие из нас могут похвастаться какими-то серьезными победами. Тем приятнее рассказать, что у кого-то, в данном случае, у Дунайского заповедника, получается работать, - даже в сегодняшнее сложное время. Экологическая реконструкция острова Ермаков, восстановление Стенцовско-Жебрияновских плавней, победа в суде над чиновниками, которые по "непонятным" причинам мешали проведению восстановительных работ, - обо всем этом смотрите в двух интервью директора Дунайского биосферного заповедника А. Волошкевича.

Подробнее…

Самозахват. Болота. Немышля

Павел НЕТЕСА, экологическая группа «Печенеги»

Где взять дешевую землю? А засыплем-ка какое-нибудь болото! Оно же ничье. А потом сами на себя подадим в суд, суд признает, что мы плохие. И еще даст документ, что мы - нехорошие захватчики болота. А это будет означать, что бывшее болото уже наше.
Точно так же суд признает дорогу через парк незаконной только тогда, когда она уже будет построена

Подробнее…

Всё. Конец. На траурной ленте пишите: Санаторий «Рай-Еленовка»

Павел НЕТЕСА, экологическая группа «Печенеги»

Санаторий Рай-Еленовка, наше национальное достояние с уникальной водой, не имеющей аналогов, продали тихо и без шума в неизвестные руки. Санатория, где несколько поколений людей поправляли свое здоровье, больше нет. Кроме взрослых, лечение в санатории проходили и маленькие дети.

Подробнее…

Гриценко вимагає від президента та прем'єра врятувати заказник «Острів Жуків»

Персональний сайт Анатолія Гриценка

Врятувати заказник місцевого значення «Острів Жуків» у Києві вимагає від президента та прем'єр-міністра України голова Комітету Верховної Ради з питань національної безпеки і оборони Анатолій Гриценко. Народний депутат сьогодні звернувся до Януковича та Азарова з листами у відповідь на прохання представника Всеукраїнської екологічної громадської організації «Національний екологічний центр України».

Подробнее…

У Криму забудовується унікальна пам'ятка природи й археології

Всеволод АНДРІЄВСЬКИЙ, «День»

Зараз на території таврського могильника VI—V ст. до н.е. йде будівництво понад п'яти будівель — з поглибленням фундаменту, прокладанням заглибленої в ѓрунт каналізаційної системи, будівництвом забетонованого по периметру паркану. Мешканці Сімеїзу повідомили природоохоронцям, що недобудови і фундаменти кількох будівель на охоронній території таврійського могильника — «елітне VIP-селище».

Подробнее…

Ташлицька ГАЕС продовжить затоплювати регіональний та національний парки

НЕЦУ

Добудова Ташлицької гідроакумулюючої електростанції, на яку уряд виділив гроші у липні, є неефективною та затопить частину унікального заповідного каньйону.

Про це повідомляє прес-служба Національного екологічного центру України.

Подробнее…

h2>У цю суботу людство використає усі природні ресурси на цей рік
НЕЦУ

У суботу, 21 серпня, людство використає усі природні ресурси, вироблені Землею у цьому році.

Про такі підрахунки незалежної міжнародної організації Global Footprint Networ k заявляє завідувач Лабораторії екобезпеки Національного авіаційного університету Ярослав Мовчан.

Подробнее…

«Зеленый фронт» торжественно откроет «Дорогу Смерти»

Майдан

23 августа в 16.00 активисты "Зеленого фронта" проведут торжественное открытие никчемной "Дороги Смерти", ради которой было нарушено три кладбища, вырублено более 2000 красивейших деревьев (столетних дубов, корабельных сосен, величественных акаций и так далее), повреждено несколько сотен деревьев, засыпан землей с человеческими костями один из отрогов Саржина Яра и наделано еще немало непростительных вещей (избиения журналистов, незаконные задержания правозащитников, привлечение бандитов для запугивания общественности и так далее).

Подробнее…

Нелегальная добыча песка на Жихаре

Экологическая группа «Печенеги»

В Харькове, в окрестностях поселка Жихарь возобновилась незаконная добыча песка (подробно о проблемы см. ниже - в пресс-анонсе акции). В 2009 году ЭкГ "Печенеги" уже сталкивались с этой проблемой, и, как казалось тогда, успешно ее решили. Власти и милиция говорили, что взяли этот вопрос на особый контроль, и в дальнейшем такого не допустят. Но прошел год, и всё началось по-новой.

Подробнее…

Транспортна стратегія України: а як же зміни клімату?

НЕЦУ

Робоча група НУО зі зміни клімату закликала Міністерство транспорту та зв’язку України врахувати проблему зміни клімату у проекті Транспортної стратегії України до 2020 року (далі – Стратегія). Екологи наполягають на проведенні додаткових громадських слухань, щоб обговорити кроки пом’якшення екологічної небезпеки, яку становить інтенсивний розвиток транспортного сектору для України.

Подробнее…

Что харьковской власти хорошо, то нюрнбергской смерть

Экологическая группа «Печенеги»

В этом году отмечается 20ти-летие подписания договора побратимства между Харьковом и немецким городом Нюрнбергом. Кроме культурных связей между нашими городами, действительно, можно найти немало общего. В том числе и общие проблемы. Среди них - сохранение зеленых насаждений. Но отношение местных властей к мнению горожан и их протестам, по данному вопросу диаметрально противоположно.

Подробнее…

Рай-Еленовка: санаторий с лечебной водой европейского уровня станет коттеджным городком?

Экологическая группа «Печенеги»

Управляет всеми санаториями, которые являются собственностью Федерации профсоюзов, ЗАО "Укрпрофздравница". Правление ЗАО обратилось к президиуму ФПУ о предоставлении разрешения на реализацию принадлежащего ему пакета акций ЗАО "Санаторий Рай-Еленовка" в связи с его многолетней нерентабельностью.

Подробнее…

Природоохранники спасли село от сожжения

Пресс-служба Дружины охраны природы г. Харькова

Из года в год осенью, весной и летом Свердловский район Луганской области страдает от степных пожаров, возникших по вине человека. Яростное пламя, сплошной огненной степной, распрастраняется на десятки километров, пожирая все живое. И это никого не волнует. Не жители ни органы местного самоуправления не принимают никаких мер. Даже МЧС отказывается принимать вызовы о пожарах в степи, говорит, мол, пока хаты негорят, тратить бензин и воду начальство запретило!

Подробнее…

Саржин Яр: XXI век - время варваров

Экологическая группа «Печенеги»

Наши власти постоянно рассказывают о благоустройстве города. Слово хорошее. Только вот почему методы его воплощения в жизнь такие нечеловеческие, противоприродные... варварские? Если мы слышим от харьковских чиновников слово "строительство", "реконструкция", то с уверенностью рядом можно ставить слово РУБКА.

Подробнее…

Через сфальсифіковані громадські слухання поблизу Тарасової гори може з'явитися вантажний порт

Ірина БОНДАРЕНКО, НЕЦУ

У суботу у Каневі пройшли громадські слухання, на яких було ухвалено будівництво вантажного порту майже навпроти Тарасової гори. Громадські організації та співробітники Шевченківського національного заповідника вважають ці слухання сфальсифікованими.

Подробнее…

Застройку Лысой Горы в Киеве планируют начать в 2011-м

likos.com.ua

Архитектурная мастерская «В. Шкрогаль» возобновила проектирование общественно-жилого квартала на Лысой Горе. Строительство квартала планируется начать в следующем году.

Подробнее…

Практичний посібник «Право на доступ до інформації з питань містобудування

“Збережи старий Київ"

Після семи років умовлянь науковців та природоохоронних організацій, серед яких і Національний екологічний центр України, Київська обласна рада присвоїла природоохоронний статус урочищам «Ковалівський яр» та «Невідомщина», що у Васильківському районі. Клопотання про створення заказника підготували активісти НЕЦУ.

Подробнее…

У Київській області з’явилися два нових заказники

НЕЦУ

Після семи років умовлянь науковців та природоохоронних організацій, серед яких і Національний екологічний центр України, Київська обласна рада присвоїла природоохоронний статус урочищам «Ковалівський яр» та «Невідомщина», що у Васильківському районі. Клопотання про створення заказника підготували активісти НЕЦУ.

Подробнее…

Яготинська влада хоче зрубати найстаріший дуб в Київській області

Олексій ВАСИЛЮК, НЕЦУ

22 липня 2010 року, у м. Яготин сесія міської ради вирішувала подальшу долю найстарішого дуба, який зростає на території Київської області. Дуб-партіарх орієнтовним віком 700 років зростає на приватній садибі Катерини Марусецької по вул. Незалежності, 55 у м. Яготин.

Подробнее…

Заліснення степів біля Стрільцівки на Луганщині визнане незаконним

Національний екологічний центр України

Луганський комітет із земельних ресурсів вимагає припинити висаджувати ліс у степу біля села Стрільцівка. Про такі результати перевірки, яку ініціював Національний екологічний центр України, повідомив листом Держкомзем.

Подробнее…

МВД: В Киевской области незаконно приватизировали 710 гектаров земли

РБК-Украина

Департамент финансовой и экономической безопасности Украины при Министерстве внутренних дел (МВД) Украины разоблачил незаконное выделение земли площадью около 710 га в Киевской области. Об этом сообщил заместитель министра внутренних дел Владимир Корячкин.

Подробнее…

Дорога в Парке Горького угрожает Шатиловскому источнику

Экологическая группа "Печенеги"

Несмотря на предостережение общественности о том, что дорога в Парке Горького будет Пересекать участок с захорониями немецких солдат и больных, умерших от инфекционных заболеваний, строительство прекращено не было. В результате строительства дороги, при удалении почвенного слоя и заглублении коммуникаций были нарушены могилы, останки гробов и костей извлечены на поверхность.

Подробнее…

21 липня захисники Хімкінського лісу під Москвою блокують будівництво автодороги

Ірина БОНДАРЕНКО, Національний екологічний центр України

Забудова Хімкінського лісу активізувалася, активісти зводять барикади і розкладають протитанкових їжаків. Мережа Бенквоч, яка слідкує за діяльністю міжнародних банків, застерігає їх від того, щоб давати гроші на це не-екологічне будівництво.

Подробнее…

21 липня в приміщені ІA «РИА-НОВОСТИ» відбувся круглий стіл на тему: «Карні справи із земельних махінацій в Київській владі: чи будуть покарані високопосадовці?»

Національний екологічний центр України

В ході прес-конференції учасники оприлюднили інформацію, що стосується подій у стінах київської міської ради, а саме обшуки правоохоронцями кабінетів високопоставлених столичних чиновників та вилучення документації по земельних питаннях.

Подробнее…

Парк Горького: Дорога Смерти стала местом проведения фестиваля «За Життя»

Олег ПЕРЕГОН, Экологическая группа «Печенеги»

Фестивали такого уровня - редкость не только для Харькова, но и для всей страны/Европы/мира. Всех в Парке Горького собрала Дорога Смерти. Всех их, людей творчества, оскорбило то, что происходило в Харькове при рубке культуры, отдыха, и их центрального парка. Трехдневный фестиваль «За Життя» был обречен стать сенсацией большого масштаба.

Подробнее…

Незаконний видобуток вугілля у донецькому степу припинився

Прес-служба НЕЦУ

Незаконне добування вугілля у цінному донецькому степу припинилося. Таку відповідь від Державної екологічної інспекції Донецької області отримав заступник голови Національного екологічного центру України Олексій Василюк.

Подробнее…

21 июля: «Уголовные дела по земельным махинациям в киевской власти: будут ли наказаны высокопоставленные чиновники?»

Гражданская инициатива «Сохрани старый Киев»

21 июля 2010 года, в среду, в 11. 00 в представительстве РИА Новости в Украине (ул. Станиславского, д.3, оф. 50) состоится пресс-конференция на тему: «Уголовные дела по земельным махинациям в киевской власти: будут ли наказаны высокопоставленные чиновники?»

Подробнее…

Только что в Парке Горького ковшом грейдера вскрыто очередное захоронение

Олег Перегон, Экологическая группа "Печенеги"

Судя по всему, там было целое или почти целое захоронение - очевидцы видели ногу в остатках сапога. Не смотря на находку, работы не остановлены. Ковшом переломало кость и крышку гроба. Вызваны криминалисты и общество "Схид".

Подробнее…

Парк Горького: дорога на костя

Экологическая группа "Печенеги"

30 июня Комитет Верховной Рады Украины по экополитике принял решение "О соблюдении требований природоохранного законодательства при строительстве дороги и других сооружений в парке им. Горького в городе Харькове". Этим решением Харьковскому горсовету, в том числе, было предписано "приостановить деятельность по сооружению автодороги до получения положительного вывода государственной экологической экспертизы и комплексной государственной экспертизы рабочего проекта строительства".

Подробнее…

Парк Горького: Харьков — зона вне закона?

Экологическая группа "Печенеги"

Классик говаривал, что трудно быть богом. Но, похоже, городская харьковская власть не боится никаких трудностей, поставив себя выше власти президентской, исполнительной, законодательной, выше партийной дисциплины, здравого смысла, закона и общественного интереса. Причем по умонастроению этой самой власти видно, что впереди у нее — огромные планы, то есть случившееся — далеко не предел...

Подробнее…

Кримський курорт міжнародного значення під загрозою знищення!

Анна ГОЛУБОВСЬКА-ОНІСІМОВА

8 червня громада Феодосії та ініціативна група, на чолі з головою міської громадської організації «МАМА-86», Антоніною Ковальчук, ініціювали громадські слухання, на яких обговорювали виключення можливості будівництва зернового терміналу в курортному місті та небезпеку, яку може принести втілення даного проекту.

Подробнее…

Боротьба за Жуків острів триває з новим завзяттям

Олексій ВАСИЛЮК

Днями ми повідомляли, що активісти громадської ініціативи «Збережи старий Київ» виявили, що на Жуковому острові в Києві почалася забудова. ЗСК та Національний екологічний центр України (НЕЦУ) звернулись до контролюючих органів. Насьогодні дана ситуація отримала неочікувано активну реакцію державних органів та політиків.

Подробнее…

Проект День Землі завершився

Національний екологічний центр України

«День Землі – кожен день!» - під таким гаслом в Україні із квітня до червня відзначали відоме у світі екологічне свято. Цього року світ відзначає ювілейний – 40-ий – День Землі. Більше сотні волонтерів-організаторів та тисячі учасників, біля п’ятидесяти партнерських організацій, вісім парків та чотири великих міста взяли участь у організації та відзначенні масштабної сорокової річниці Дня Землі в Україні. 

Подробнее…

Прес-конференція з проблеми Донецького міського дельфінарію "НЕМО"

Національний екологічний центр України

30 червня 2010 року в приміщенні медіа-інформаційної агенції "Донбас" відбулася прес-конференція, присвячена проблемі Донецького міського дельфінарію "НЕМО". В прес-конференції взяли участь донецький адвокат Сергій Осика і його помічник Людвіг Мирзоян. Сергій Осика розповів, що подав позив до Ворошилівського районного суду м. Донецька проти ТОВ "Нерум", що є власником Донецького міського дельфінарію "НЕМО".

Подробнее…

На Жуковому острові почалась забудова

Громадянська ініціатива «Збережи старий Київ»

Попри те, що останні три роки триває судовий процес, покликаний зупинити незаконну роздачу земель ландшафтного заказник «Острів Жуків», на острові розпочалась забудова. Це сталось саме в той час, коли закінчились 3 місяці, відведені столичній владі Кабінетом Міністрів України на усунення незаконних забудов у Києві.

Подробнее…

Забудова Національного природного парку «Чарівна гавань»

Степан ЖАБКА, «Національним паркам - бути!»

На території новоствореного національного природного парку «Чарівна гавань» виявлена незаконна забудова. Прокладання дороги з твердим покриттям до заповідного урочища Атлеш призведе до лавиноподібного зростання кількості відпочиваючих та повної деградації природних скарбів.

Подробнее…

ДУСя продовжує саботувати створення національних парків!

Олексій ВАСИЛЮК

Державне управління справами (ДУС) саботує виконання Указів Президента щодо створення на базі державних резиденцій та організацій національних природних парків (НПП) «Залісся», «Білоозерський» (Київська область) та «Синьогора» (Івано-Франківська область). Ці НПП мать бути створені на територіях колишніх закритих мисливських господарств ДУС.

Подробнее…

Тиждень дельфінів-полонених

Олексій ВАСИЛЮК

У всьому світі з перший тиждень липня проголошено Тижднем дельфінів-полонених. В 2010 році, що оголошено ООН Роком біорізноманіття, цей тиждень припадає на 1-8 липня. А 4 липня світ відзначає День дельфінів-полонених.

Подробнее…

Парк Горького: хроника событий 3-5 июля

ЭкГ "Печенеги"

Те, кто думал, что предписание Госэкоинспекции или решение Комитета Верховной Рады остановят харьковских строителей, жестоко ошибались. Зодчие "Дороги Смерти" не остановились и после обнаружения человеческих останков в могилах трех кладбищ, по которым, если верить старожилам, и проходит эта жуткая "магистраль". Но "Зеленый Фронт" стоит, надеясь, что закон все-таки восторжествует, и парк останется парком...

Подробнее…

На защиту Чернечего леса стали экологи, церковь и ветераны ВОВ

Дмитрий ФЕДОРЕНКО, rtkorr.com

2 июля 2010 года в 13.30, в селе Лесники Киево-Святошинского района столицы прошел мастер-класс по спасению деревьев при помощи так называемой шиповки - одного из наиболее радикальных методов защиты деревьев от уничтожения. Акция проходила под девизом: "Я ШИПУЮ ДЕРЕВЬЯ, ТЫ ШИПУЕШЬ ДЕРЕВЬЯ - МЫ СПАСАЕМ ПЛАНЕТУ!".

Подробнее…

Новая застройка в Харьковском Лесопарке

ЭкГ "Печенеги"

За лыжной базой "Темп" в Лесопарке на днях вырос новый забор. Он огораживает огромную территорию: около 20 га - от "Темпа" практически до яра и ЛЭП.

Подробнее…

Создана хронология вырубки в парке Горького и база видео материалов

ЭкГ "Печенеги"

На сегодняшний день проделана основная часть работы над воссозданием хронологии событий с 20 мая по 2 июня в парке Горького. Огромное спасибо тем, кто потратил своё время и силы на её создание! Огромное спасибо всем, кто откликнулся и прислал контент и текстовые материалы!

Подробнее…

Новый виток херсонских дерибанов

ЭкГ "Печенеги"

У нас в Херсонской области начался новый этап захвата земель создаваемого Нижнеднепровского национального природного парка. На этот раз жертвой рейдеров стали те земли Нижнеднепровских плавней, которые не входят в Гослесфонд, а принадлежат сельским советам. И не в дельте Днепра, как в случае со Старой Збурьевкой и Виктором Маруняком, а выше по течению - в Белозерском и Бериславском районах.

Подробнее…

На Десні роблять другу «Конча-Заспу»

Олексій ВАСИЛЮК

Стало відомо, що в заплаві р. Десна незаконно ведуться земляні роботи. Природоохоронні організації вбачають в цьому загрозу створенню національного природного парку «Подесіння». Також гідронамив загрожує якості питного водопостачання у м. Києві, оскільки знаходиться безпосередньо біля столичного водозабору.

Подробнее…

«Я ШИПУЮ ДЕРЕВЬЯ, ТЫ ШИПУЕШЬ ДЕРЕВЬЯ - МЫ СПАСАЕМ ПЛАНЕТУ!»

Владимир БОРЕЙКО

2 июля 2010 года в 13-30, в 5 км. от Киева состоится мастер-класс по спасению деревьев при помощи так называемого шипования – одного из наиболее радикальных методов защиты деревьев от уничтожения!

Подробнее…

«Итоги трехмесячного «исправительного срока» для столичной власти»

РИА Новости

30 июня 2010 года, в среду, в 11.00 в представительстве РИА Новости в Украине (ул. Станиславского, д.3, оф. 50) состоится пресс-конференция на тему: «Итоги трехмесячного «исправительного срока» для столичной власти - выполнены ли требования Азарова?».

Подробнее…

Пресс-анонс: суд против дельфинария

Людвиг МИРЗОЯН

ЧТО: судебное заседание по вопросу запрета эксплуатации Донецкого городского дельфинария "НЕМО". ГДЕ: Ворошиловский районный суд г. Донецка. КОГДА: 2 июля 2010 года, 11:00.

Подробнее…

Підтримайте громадські слухання проти паплюження Шевченківського заповідника!

Національний екологічний центр України

Просимо Вас взяти участь у громадських слуханнях, як відбудуться 26 червня 2010 року об 11 годині у м. Каневі в міському будинку культури, щодо доцільності будівництва в охоронних зонах Шевченківського національного заповідника, на земельній ділянці площею 5 га, об'єктів перевантажувального річкового терміналу ТОВ СПІН булон" та підтримати позицію Заповідника у збереженні унікального природного ландшафту, що відкривається від могили Великого Кобзаря.

Подробнее…

19 июня день, когда Харьков выберет свой цвет

Олег Перегон, ЭкГ "Печенеги"

Харьковская громада добилась общественных слушаний по вопросу зеленых насаждений. Добилась, соорудив в Парке Горького баррикады, добилась, стоя 13 дней против бандитов в черных формах, добилась, ежедневно выслушивая оскорбления со стороны власть и деньги имущих. Общественные слушания начнутся 19 июня в 10.00 в Киевском райисполкоме (ул. Чернышевская, 55). На слушания собираются прийти тысячи харьковчан, а зал, который был выбран городскими властями, рассчитан на 370 мест. Поэтому многие люди постараются прийти заранее, чтобы попасть в зал. Выбор помещения уже о многом говорит, ведь в нормативах, касающихся слушаний, говорится о том, что для таких акций выбирается "самый большой зал", а не самый маленький...

Подробнее…

Прес-анонс. Сьогодні – Дерево. Завтра – ТИ!

MAMA-86

Вислови свою солідарність з мужністю харків'ян! Доведи, що бої за дерева і зелені куточки рідних міст відбуваються по всій Україні! Приїдь до Харкова на громадські слухання і підтримай резолюцію ініціативної групи громадян заборонити забудову парку Горького! Ніде взяти фонди, щоб вони оплатили дорогу чи інші витрати. Ми їдемо за кошти власних родин, тому що нашим дітям жити в цій країні.

Подробнее…

Парламентский комитет по экологии стал на сторону защитников Парка Горького

Главное

В Верховной Раде закончилось заседание парламентского Комитета по экологии, на котором рассматривался вопрос о вырубке деревьев в харьковском парке Горького. Как передает корреспондент "Главного", на заседании, которое продолжалось два с половиной часа, были приглашены заместитель министра экологии, представители прокуратуры, представители профильных ведомств, начальник Харьковского областного управления экологии, секретарь Харьковского горсовета, а также активисты "Зеленого фронта".

Подробнее…

Профанація на тему громадського обговорення нового генплану Києва

Степан ЖАБКА

15 червня в колонній залі Київської міської ради відбулись постановочне громадське обговорення Концепції генерального плану м.Києва до 2025 року. До участі у т.з. «громадському обговоренні» були допущені лише обрані обсоби – представники Київради, міськадміністрації, розробники Концепції та представники ЖБК та ЖЕКів.

Подробнее…

Мирная акция по защите лесопарковой зоны "Вовча Гора" на ул.Малышка, 4A

Комитет спасения "Вовчої гори

Несколько местных жителей будущую ночь планируют ночевать в палатке на месте вырубки: на ул.Малышка, 4а. Приглашаем всех неравнодушеных присоединяться! Справки по телефонам (044) 362-16-39 (067) 234-82-80 або 050-947-5564.

Подробнее…

Лист до Комісара Ради Європи з прав людини Томаса Хаммерберга

khpg.org.ua

Звертаємось до Вас у зв'язку з тривожними діями харківської місцевої влади та міліції, пов'язаними з вирубкою віковічних дерев у парку імені Горького. Органи місцевого самоврядування не тільки діяли всупереч законодавству й із неповагою до думки громадян, але й вжили незаконних засобів, зокрема й насильства, проти мирних захисників парку. Особливу стурбованість викликає потурання міліції насильству з боку невідомих воєнізованих формувань і репресії щодо осіб, які зазнали насильства.

Подробнее…

Сквер коло метро "Дарниця" продовжують знищувати

Інна СОВСУН, "Збережи старий Київ"

8 червня в другій половині дня на територію скверу біля метро "Дарниця" приїхала техніка, а також КАМАЗ (номерний знак 15-84 ВХ). Робітники, що відмовлялись представитись, почали вантажити залишені вирвані деревця на вантажівку.

Подробнее…

Арт-моб "Ліси на дорогах"

Зелений фронт

Народний рух проти злочинної вирубки парків поширюється на всю Україну.В Києві, Харкові та інших містах люди, що підтримують харківських захисників парку Горького, створять ліс на дорогах міста. Координати арт-мобу в Києві – 10 червня, точно 18.00-18.05, пішохідний місток на Поштовій площі. Яскраві фото гарантовано.  

Подробнее…

Анонс «ДУСя, пусти у національні парки!»

Олексій Василюк, ВГО «Національний екологічний центр України»

11 червня 2010 року (у п’ятницю) об 11.00 відбудеться театралізоване пікетування Державного управління справами (воно ж ДУСя, що за адресою: м.Київ; вул. Банкова, 11).  

Город на канализационном вулкане

Надежда ГОЦУЕНКО, «Зеркало недели»

Зловоние, охватывающее при определенном направлении ветра большую часть Левобережья столицы, — лишь толика неприятностей, которые приносит и еще может принести Бортническая станция аэрации (БСА). Тем более что с приходом нынешней весны все чаще говорят о вероятности подтопления в районе единственной в столице станции аэрации, в результате чего стоки канализации могут попасть в Днепр.

Подробнее…

Намісник Януковича вирубає Українські Карпати

Дружина охорони природи «Зелене майбутнє»

Нова влада Закарпаття, під дудку лісників, виступає за подальше знищення українських лісів. Про це свідчать нещодавні антиекологічні витівки новопризначеного губернатора Закарпатської області Лелиди О.

Подробнее…

СПАСЕНИЕ ПАРКА ГОРЬКОГО: ХАРЬКОВЧАНЕ ПРОТИВ ЭКОЦИДА. [НЕ]ПОСЛЕДНИЙ ПРИРОДНИК

Олег ПЕРЕГОН, ЭкГ "Печенеги"

Концерт с таким названием прошел в Парке Горького в минувшее воскресенье, 30 мая. Чтобы выразить защитникам леса свою признательность и послушать музыку на место варварской рубки деревьев пришло более двух тысяч харьковчан. И музыкантов собралось множество: только групп выступило около двух десятков, а еще в концерте приняли участие солисты, поэты и даже... художники.

Подробнее…

Посібник з лісоохорони – безкоштовно для лісоводів, журналістів, природоохоронців, органів місцевого самоврядування

Всесвітній фонд дикої природи

«Адміністративна відповідальність за лісопорушення: практика застосування державною лісовою охороною України» - книга під такою назвою готується до видання в рамках проекту FLEG (http://www.fleg.org.ua/index.php?id=about) командою Світового банку в співпраці з Держкомлісгоспом України.

Подробнее…

Президенту Украины: Спасите наш Парк Горького!

Сергей ШАПАРЕНКО, Экологическая группа "Печенеги"

Большинство депутатов нашего горсовета - члены Партии Регионов Украины. А противостояние в Парке Горького неизбежно подрывает доверие харьковчан не только к горсовету, но и к политической силе, которую он представляет. Не слишком ли дорогой получается цена одного проекта?
Но ситуацию еще можно спасти. Чиновники и депутаты могут остановиться.

Подробнее…

Байкал - в подарок человечеству!

Коалиция общественных организаций "За Байкал"

3 июня 2010 г. Коалиция общественных организаций "За Байкал" обратилась к российским властям с предложением сделать долгожданный подарок стране и всему миру - окончательно решить вопрос с Байкальским ЦБК.

Подробнее…

ЗАЩИТНИКОВ ПАРКА ГОРЬКОГО ПРЕСЛЕДОВАЛИ И В БОЛЬНИЦЕ

Олег ПЕРЕГОН, ЭкГ "Печенеги"

Утром 31 мая во время атаки на лагерь защитников Парка Горького в Харкьове так называемой «муниципальной охраны» была серьезно травмирована женщина. В больнице неотложной помощи, пострадавшей не хотели ставить диагноз, а также не позволяли ознакомиться с рентгеновскими снимками и материалами обследования её состояния. Возможность обратиться к другому врачу так же не предоставлялась. Недавно пострадавшую, фактически выгнали из больницы.

Подробнее…

«ВЕГО "МАМА-86" провела прес-тур "Немовлят убивають екологічні негаразди"

ВЕГО «МАМА-86»

У п’ятницю, 4 червня, напередодні Всесвітнього дня охорони навколишнього середовища, ВЕГО «МАМА-86» продемонструвала, що саме отруює воду в криницях та щодня загрожує здоров’ю сільських мешканців по всій Україні.

Подробнее…

«День Землі-2010» в Харкові 5 червня

denzemli.org.ua

5 червня о 12.00 год. у парку Артема, біля сцени, відбудеться презентація найбільшого у світі прапора Землі, частини якого виготовлялися небайдужими людьми з різних куточків України. Захід відкриє координатор проекту «День Землі 2010» Юлія Маклюк. Мета проекту - підвищення зацікавлення молоді та молодих сімей у питаннях охорони довкілля, а також залучення їх до життя парків, у яких вони проводять своє дозвілля.

Подробнее…

Намісник Януковича вирубає Українські Карпати

Дружина охорони природи «Зелене майбутнє»

Нова влада Закарпаття, під дудку лісників, виступає за подальше знищення українських лісів. Про це свідчать нещодавні антиекологічні витівки новопризначеного губернатора Закарпатської області Лелиди О.

Подробнее…

ПРЕС-ТУР - ВИЇЗД НА КІНБУРН

Громадянська кампанія «НАЦІОНАЛЬНИМ ПАРКАМ БУТИ!»

5 червня 2010 року активісти громадянської кампанії «Національним паркам бути!», учасники проекту «Кінбурн: територія безпрограшних угод», представники оргкомітету екологічної регати на кубок Кінбурнської коси здійснять виїзд-прес-тур до національного парку «Білобережжя Святослава».

Подробнее…

Сьогодні вночі у Харкові 60 бандитів-бойовиків нападуть на природоохоронців

Михайло ЛЕБЕДЬ

Маю наступну інформацію: сьогодні з 4 до 6 ночі на захисників лісопарку нападуть близько 60 бандитів-бойовиків з ціллю їх мінімум сильно побити. Інформація від Світлани Рижикової з харківської філії Молодіжного Правозахисного Руху: +38 050 3001882, +38 067 5709314.

Подробнее…

Беспрецедентное преступление харьковских муниципалов!

Олег ПЕРЕГОН

31 мая утром во время атаки на лагерь защитников Парко Горького так называемой «муниципальной охраны» была зверски покалечена харьковская пенсионерка Любовь Мельник. После избиения мордоворотами с бейджиками женщину забрала «скорая» с подозрением на перелом позвоночника и острую травму почек.

Подробнее…

Зберегти Київ

Інна ФІЛІПЕНКО, Анастасія САМОШИНА, «День»

Як виглядатиме столиця України через кілька років, якщо забудова міста триватиме нинішніми темпами, здогадатися неважко. Десятки торгово-розважальних центрів, бетонних висоток, елітних будинків та офісів стоятимуть на місці пам’яток історії та культури.

Подробнее…

Скандальное убийство на Жуковом острове раскрыто

Александра Марченко, ura-inform.com

Год назад, 26 мая, 59-летнего киевлянина Александра Гончарова забили до смерти во дворе его собственного дома. Чтобы не мешал зарабатывать деньги на незаконной добыче и продаже песка на Жуковом острове. Ведя борьбу против «бизнесменов», уничтожающих береговую зону острова, эколог успел обратиться во все возможные инстанции, но помощи не последовало...

Подробнее…

Пресс-конференция в память киевского эколога Александра Гончарова

Владимир БОРЕЙКО, директор Киевского эколого-культурного центра

Ровно год назад, 26 мая 2009 г. в Киеве, на Жуковом острове, во дворе своего дома неизвестными людьми, на глазах жены и маленького ребенка был убит волонтер Киевского эколого-культурного центра А.Л.Гончаров. О том, как ведется следствие, найдены ли и наказаны убийцы, было рассказано на пресс-конференции, которую провел 26 мая 2010 г. в Киевском зоопарке Киевский эколого-культурный центр.

Подробнее…

5 червня буде прибрано 25 парків та зон відпочинку по всьому Києву

Марта РУДА, "Простір свободи"

В суботу, 5 червня 2010 року ми очистимо від сміття зелені зони Києва: з 11 до 14 години приберемо 25 парків та зон відпочинку по всьому місту.
Ми також підпишемо звернення до органів влади з пропозицією запровадити роздільний збір сміття, встановити більше урн та контейнерів, а також реально стягувати передбачені законом штрафи з тих, хто смітить.

Подробнее…

Щодо ігнорування вимог законодавства України з проведення консультацій із громадськістю

Всеукраїнська екологічна громадська організація «МАМА-86»

Відкритий лист щодо ігнорування вимог законодавства України з проведення консультацій із громадськістю під час підготовки проекту Закону України «ПроСтратегію національної екологічної політики на період до 2020 року».

Подробнее…

День Європейських парків в Миколаєві: молодь провела акцію на підтримку громадянської кампанії «Національним паркам бути!»

Громадська кампанія «Національним паркам бути!»

24 травня – в День Європейських парків. Миколаївська молодь, учасники громадянської кампанії «Національним паркам бути!» провели акцію «Зелений ланцюг», мета якої – привернути увагу жителів до проблеми національних парків на Миколаївщині.

Подробнее…

Незаконне заліснення степу тягне суворе покарання

Громадська кампанія «Збережемо українські степи!»

Держкомзем підтверджує, що державне підприємство "Чигиринське лісове господарство" самовільно зайняло і заліснило земельні ділянки загальною площею 69,15 га та повідомляє, що комітетом нарахована сума збитків від такого самовільного зайняття землі. Вона нараховує 87754,66 грн. Справу передано на розгляд прокуратури Чигиринського району Черкаської області.

Подробнее…

Природа Харьковщины сгорает дотла...

Олег ПЕРЕГОН, ЭкГ "Печенеги"

Коробка спичек сегодня становится страшным оружием, приговором для тысяч гектаров природных угодий Харьковщины. Пожары на природных объектах происходят все чаще и чаще. Увы, несмотря на то, что они наносят колоссальный ущерб природе, никто не бывает за это наказан. А, как известно с древних времен, безнаказанность после преступления — лучшая из предпосылок рецидива.

Подробнее…

Сбор подписей: Нет отмене национальных парков "Белоозерский", "Залесье" и "Синегора"!

Экологическая группа "Печенеги"

В Украине готовятся ликвидировать еще три недавно созданных национальных парка: "Белоозерский", "Залесье" и "Синегору". Киевляне уже начали кампанию в защиту этих территорий. Просим поддержать эту кампанию подписями под открытым обращением.

Подробнее…

В чьих интересах создается новая концепция Генплана Киева?

Степан ЖАБКА

25 мая 2010 года, во вторник, в 11.00 в представительстве РИА Новости в Украине (ул. Станиславского, д.3, оф. 50) состоится круглый стол по теме: «В чьих интересах создается новая концепция Генплана Киева?».

Подробнее…

Біорізноманіття: виклик ХХІ століття

Молодіжне відділення Національного екологічного центру України

22 травня – Міжнародний день збереження біорозмаїття.
Чому варто про це згадати, навіть на фоні інших справ? Гострота даного питання пов’язана з серйозною деградацією природи планети у ХХІ сторіччі – до такого рівня, за якого стабільне існування людства буде неможливим. Річ в тім, що люди не беруть до уваги, що живуть на планеті, яка має обмежені розміри і кінечні ресурси.

Подробнее…

ЕС начинает новую стратегию в борьбе против изменений климата

УНИАН

НЕвропейская комиссия презентовала новую стратегию Европейского Союза по борьбе против изменений климата. Как сообщили в Представительстве Еврокомиссии в Украине, с разработкой документа ЕС пытается не терять времени после прошлогодней Международной Копенгагенской конференции и как можно скорее реализовать договорённости в рамках временного Копенгагенского соглашения.

Подробнее…

Прибирання парку «Хрещатий яр» 18 травня

Громадська ініціатива «Збережи старий Київ!»

У вівторок, 18 травня в 10:30 коло входу в "Український дім" небайдужі кияни збираються на прибирання парку Хрещатий. Просимо з собою прихопити мішки для сміття, рукавиці, широкі лопати, та будь-який інший реманент, що може знадобитися для очищення території.

Подробнее…

Команда Януковича возвращает царские охоты

Дружина охраны природы "Зелене майбутнє"

12 мая 2010 г. в 12-00 в Киевском зоопарке (проход со стороны ул.Зоологической, Админкорпус, 4 этаж, актовый зал) Дружина охраны природы "Зелене майбутнє" и Киевский эколого-культурный центр проводят пресс-конференцию "Команда Януковича возвращает царские охоты. Поэтому она готовится закрыть созданные В.Ющенко национальные парки".

Подробнее…

Президенту замало Дніпровсько-Тетерівського господарства для полювання?

Майдан

„Адміністрацією Президента України на даний час розглядається питання скасування Указів Президента України про створення національних природних парків „Білоозерський”, „Залісся” та „Синьогора” – про це йдеться у листі керівника Державного управління справами Андрія Кравця у листі до Мінприроди.

Подробнее…

На купах сміття на Хрещатику презентують проект «ЗРОБИМО КИЇВ ЧИСТИМ!»

www.dobrovol.org

7 травня о 13.15 біля входу до Київської міської адміністрації (вул. Хрещатик, 36) відбудеться презентація акції «Зробимо Київ чистим». Екологічні активісти, небайдужі мешканці міста та відомі зірки звезуть під київську мерію 10 мішків сміття, зібрані в 10 районах столиці. 

Подробнее…

Украина и Македония планируют сотрудничать в области зелёной электроэнергетики

УНИАН

Республика Македония рассматривает возможность экономического сотрудничества с Украиной в области альтернативной электроэнергетики. В частности, речь идёт о производстве солнечных панелей для Македонии, заказ на которые украинские предприятия полупроводников могут получить уже в 2011 году.

Подробнее…

"Большая уборка Парка Партизанской Славы" (эко-акция 19 сентября)

Юрий Пивоваренко

19 сентября в Дарницком районе города Киева состоится экологическая акция «Большая уборка Парка Партизанской Славы». В ней примут участие все желающие, которые в 12:00 придут к главному входу в парк (на улице Славгородской, остановка трамвая №29).


Подробнее…

"З табуретом" проводить акцію зі збору пластикових пляшок у Києві

"З табуретом"

Прес-конференція, присвячена цій події, відбудеться у Києві в суботу, 22 серпня об 11:00 під аркою Дружби народів (за Національною філармонією, на початку Хрещатика).


Подробнее…

Птахи на дроті

НЕЦУ

НЕК "Укренерго" планує прокласти лінію електропередач (ЛЕП) через унікальні водно-болотні угіддя дельти Дністра. Компанія відмовляється детально проробляти інші альтернативні варіанти, щоб пройти найлегшим та найдешевшим для себе маршрутом, не враховуючи збитки природоохоронним територіям, де живуть тисячі рідкісних птахів.


Подробнее…

Острів Долобецький потопає (у смітті)

МВ НЕЦУ

Долобецький острів – одна з небагатьох зелених зон у центрі Києва, що зберіглася у майже неушкодженому людиною вигляді має особливу природоохоронну цінність з огляду на багато факторів. Але, нажаль, упродовж останніх років екологічний стан острова значно погіршився. Основна причина цього – надмірне антропогенне навантаження, що полягає у засмічуванні острова відпочиваючими та незаконна утилізація сміття (мовірно комунальними службами) що здійснюється на декількох аматорських полігонах, розташованих у центрі острова.


Подробнее…

Велика кільцева веде в тупик

Національний екологічний центр України

Жителі Українки одностайно висловилися проти побудови великої кільцевої дороги через їх місто.


Подробнее…

28 марта - субботник в Бабином яру

Збережи старий Київ!

Дата - 28 марта, суббота, время - 13.00, место - ст.метро Дорогожичи.


Подробнее…

Екологи подали до суду за Червону книгу на уряд Ю. Тимошенко

Київський еколого-культурний центр

26.03.09 р. в 11.00 г. в Оргуському центрі (м. Київ, вул. Урицького, 35, вхід з лівого боку будинку) Екоправо-Київ та Київський еколого-культурний центр за інформаційної підтримки екоНДО "Печеніги" проводять прес-конференцію "Екологи подали до суду за Червону книгу на уряд Ю. Тимошенко".


Подробнее…

"ПОСАДИ ДЕРЕВО - ВДИХНИ ЖИТТЯ" (еко-акція)

Міжнародний медіа-рух "ЧИСТІ КАНАЛИ"

21 березня о 10-00 на масиві Троєщина, за адресою вул. Драйзера 11 навпроти кінотеатру Флоренція 1000 дерев буде посаджено в рамках еко-акції "ПОСАДИ ДЕРЕВО - ВДИХНИ ЖИТТЯ".


Подробнее…

h2>Совські озера: проникнення крізь звичайне
В.Придатко-Долін, "Хайвей"

Продовження циклу освітніх публікацій автора про біотогеоінформатику – на прикладі результатів обстеження природного, біотичного потенціалу каскаду озер Совської низовини (Київ).


Подробнее…

Новый год убивает лес

Ирина МОТОРНАЯ, «ВЕДОМОСТИ»

Для празднования всеми любимого праздника вырубают тысячи зеленых елок и сосен. А на центральную елку на Майдане в этом году потребуется полтысячи вечнозеленых деревьев.


Подробнее…

ЕНЕРГЕТИКИ БОЯТЬСЯ ПРАВДИ!

НЕЦУ

Енергетики ВАТ «Укргідроенерго» побоялись правди, і «закрили рот» громадськосьті на слуханнях щодо побудови Канівської гідроакумулюючої електростанції (ГАЕС).


Подробнее…

Танці довкола столичної ялинки

Прес-служба ФПК

19 листопада в інформаційній агенції "Укрінформ" відбудеться прес-конференція "Танці довкола столичної ялинки", присвячена невиконанню чергової обіцянки столичної влади.


Подробнее…

h2>Волков отстреливают импотенты?
Всеволод Андриевский, "Хайвей"

В Украине осталось около тысячи волков, утверждают экологи. Серых обитателей леса безжалостно уничтожают сильные мира сего, а специализированные фирмы проводят "VIP-охоту" на вертолетах и с дополнительным "интимным сервисом".


Подробнее…

Блакитне озеро стало брунатним

Анжеліка Комарова, "Свобода"

22 жовтня у Голосіївському районі столиці, званого у народі Мишоловкою, прорвало колектор. Брунатна маса хлинула на територію Національного природного парку "Голосіївський", на приватний сектор по вул. Квітки-Основ'яненка, заливаючи садиби та завдаючи шкоди помешканням людей. Але найбільше постраждали від лиха озера: Спортивне, Дідоровка і Блакитне, розташовані на території Голосіївського лісу.


Подробнее…

Відгук Національного екологічного центру України (НЕЦУ) на забруднення озер у Голосіїївському лісі

Прес-служба НЕЦУ

22 жовтня 2008 року ЗМІ повідомили про те, що в Голосіївському районі м.Києва по вул. Квітки-Основ'яненко, 43 (приватний сектор) сталося затоплення житлових будинків. Мова йде про те, що з боку вул. Полковника Затєвахіна в Голосіївському лісі біля "Дідоровських" озер забився Мишоловський колектор. Вивільнена з колектора вода переповнила собою озера "Спортивне", "Дідоровка" і "Блакитне", розташовані на території Голосіївського лісу. Також були частково подтоплені приватний будинок і 3 прибудинкових території. Причини аварії та її винуватці поки не називаються.


Подробнее…

Нема природи – нема проблем з природоохоронцями!

Степан Жабка, "Природа України"

В сюжеті новин телеканалу «Тоніс» від 16 вересня 2008 року (22:15), присвяченому питанню створення ландшафтного заказника місцевого значення «Ковалівський яр», та долі Васильківського районного сміттєзвалища прозвучала дуже тривожна для нас інформація.


Подробнее…

Вільного вам від тютюну повітря!

Анжеліка Комарова, "Свобода"

18 вересня згідно Закону України "Про заходи щодо попередження та зменшення вживання тютюнових виробів і їх шкідливого впливу на здоров'я населення" Київська міська рада ухвалила рішення "Про заходи щодо впорядкування тютюнопаління в м. Києві".Подробнее…

Мокрий порох у рушниці українського законодавства

Анжеліка Комарова, "Свобода"

Екологічна ситуація в Україні потребує сьогодні особливої уваги. За умов досить розвиненої системи законодавства у цій сфері, зусилля борців за екологічні права не мають очікуваних успіхів. Можливо, справа у недостатній поінформованості та активності населення? Чи все-таки знову ж винуваті ті ж самі чинники: корумповане чиновництво, аморальний бізнес, бездарний уряд?Подробнее…

Лісопилки знищують Українські Карпати

ДОП, НЕЦУ

Наразі ніхто не знає, скільки лісопилок працює в Карпатському регіоні. Навіть міліція. За їхніми підрахунками, їх більше 700. Всі вони дружно валять ліс та вивозять його переважно за кордон.Подробнее…

Що замовчують про сучасне та майбутнє атомної енергетики?

Поліна Рибачук

23 вересня 2008 о 11.00 годині в агенстві "УКРІНФОРМ" за адресою вул. Б. Хмельницького, 8/16 відбудеться прес-конференція Національного екологічного центру України "Звіт про стан світової ядерної промисловості".Подробнее…

Однією рукою Віктор Ющенко створює національні парки, а другою…

Степан Жабка, "Природа України"

Як стало відомо, Національний природний парк (НПП) "Голосіївський" , що у Києві, вже найближчими тижнями може поменшати. І зробити це планується рукою самого Президента.Подробнее…

В Києві знищили найбільше місце зростання орхідей

Василюк Олексій

Після чотирьох років боротьби, забудовники все ж таки знищили найбільше в Києві місце зростання занесених до Червонокнижних орхідей. Якщо порушник не понесе достатньо жорстокого покарання, прецеденти можуть повторитись.Подробнее…

Тест на дотримання природоохоронного законодавства. НЄЗАЧЬОТ!

Дружина охорони природи "Зелене майбутнє"

Повідомляємо про черговий випадок безвідповідальної, згубної для природи діяльності українських чиновників. Цього разу мова йде про забудову місць зростання занесених до Червоної книги України рослин та про природоохоронні органи, які не намагаються врятувати природні раритети навіть після того, як їм на це вказує громадськість.Подробнее…

100 міст України заборонили торгівлю браконьєрськими снастями

Київський еколого-культурний центр

Станом на 9 вересня 2008 р. 100 міст України заборонили торгівлю браконьєрськими снастями - сітками, капканами та електровудочками. Серед них - Харків, Чернігів, Дніпропетровськ, усього - 15 обласних центрів. У Києві торгівля браконьєрськими снастями припинена на усіх 109 ринках міста. Такий підсумок півторарічної кампанії, яку здійснюють Київський еколого-культурний центр та Громада рибалок України.Подробнее…

Новий сайт про охорону природи запрошує до співпраці!

Природа України

Раді анонсувати вам новий сайт про охорону природи. Сподіваємося, його подальший розвиток відбуватиметься за участі представників багатьох громадських організацій та активістів!Подробнее…

На Жуковому острові почалася вирубка дерев

Олег Андрос

2 вересня представниками природоохоронних організацій було засвідчено, що на Жуковому острові (територія заказника) цього літа відбулося масштабне вирубування дерев. Сталося це в районі острова Водників приблизно 2 тижні тому.Подробнее…

Ми виступаємо проти будь-яких форм жорстокості

Анжеліка Комарова

Маніфест ініціативної групи природоохоронців, оприлюднений 31 серпня на Михайлівській площі в Києві. У тексті пояснюється, чому ми протестуємо проти всіх форм насильства та тиранії.Подробнее…

Заповідні справи. Хороші та не дуже

ДОП "Зелене майбутнє"

Охорона природи досі не стала для країни одним з пріоритетних завдань розвитку. Однак приємною звісткою для охоронців природи став Указ Президента України «Про невідкладні заходи щодо розширення мережі національних природних парків». Відповідно до цього Указу, обласним державним адміністраціям та органам, які уповноважені здійснювати управління та контроль у сфері збереження навколишнього природного середовища, дано прискорити створення близько 20 досі нестворених об'єктів природно-заповідного фонду загальнодержавного значення – національних природних парків.Подробнее…

Акція "Вчора - тварини, нині - люди!" відбулася

Олег Андрос

У неділю, 31 серпня, об 11:00 на Михайлівській площі відбулося пікетування, спрямоване проти будь-яких форм жорстокості, насильства та агресії, як щодо тварин, так і щодо людей.Подробнее…

"Вчора вбивали тварин, нині - людей!" (акція 31 серпня)

ДОП "Зелене майбутнє"

У неділю, 31 серпня, об 11:00 на Михайлівській площі відбудеться пікетування, спрямоване проти будь-яких форм насильства, жорстокості та агресії, як щодо тварин, так і щодо людей. Головна мета акції - засудження дій низки урядів країн світу, котрі вже багато років порушують права як людей, так і тварин. Головне гасло акції - "Вчора вони вбивали тварин, а сьогодні - людей!"Подробнее…

В „СОКОЛЬНИКАХ-ПОМІРКАХ” (Харків) РУБАЮТЬ ВІКОВІ ДУБИ

ЕкГ "Печеніги"

В березні-квітні цього року тривало бурхливе обговорення доцільності рубки дерев в 61 кварталі пам'ятки природи „Сокольники-Помірки" (навколо Меморіалу). Харків'яни висловилися однозначно проти неї. Але ані Держуправління охорони навколишнього природного середовища, ані інші державні органи в той час не змогли зрозуміло відповісти, як вони збираються врахувати громадську думку.Подробнее…

«Партизани» природоохоронного руху

Степан Жабка, "Хайвей"

Протягом 8-22 серпня 2008 року на території Національного природного парку (НПП) «Гомільшанські ліси» (Харківська обл, Зміївський район) проходила Міжнародна Школа Молодого Природоохоронця (ШМП-2008). Такі «школи» організовують Дружини Охорони Природи (ДОП) вже кілька десятиліть поспіль. Для незалежної України це було вже вшосте. Перша така школа відбулась у 2003 році у НПП «Святі гори» на Донеччині.Подробнее…

Наукові установи підтримують знищення Карпатських лісів

ДОП "Зелене майбутнє"

Одна з провідних наукових установ, яка підконтрольна і фінансується Державним комітетом лісового господарства, в особі директора Українського науково-дослідного інституту гірського лісівництва Василя Парпана зробила заяву щодо причин повені у Карпатах. Дана установа вважає ведення лісового господарства задовільним і пов'язує повінь виключно з надлишком опадів. Зазначимо, що одне з основних завдань інституту - розробка і впровадження раціонального використання лісових ресурсів у Карпатах.

Версія 1, буде доповнюватися. Якщо маєте цікаві рекомендації щодо акцій, чекаємо на ваші листи! Адреса: greenteremky(@)gmail.com.Подробнее…

Методика проведення акцій

Олег Андрос

Пропоную шановним читачам уривок з методички "Охорона природи в місті", котра незабаром побачить світ у новому, відредагованому варіанті. У цьому розділі, написаному Олегом Андросом, йдеться про методику проведення громадянських акцій протесту.

Версія 1, буде доповнюватися. Якщо маєте цікаві рекомендації щодо акцій, чекаємо на ваші листи! Адреса: greenteremky(@)gmail.com.Подробнее…

14-го липня 2008 року у прес-центрі УНІАН відбулася прес-конференція на тему "Україна на порозі міжнародного скандалу". Під прикриттям правоохоронців на Херсонщині розкрадаються землі, які охороняються міжнародними угодами і на яких мають створюватися національні природні парки "Нижньодніпровський" та "Олешківські піски". Захисників заповідних земель кидають за грати.

НЕЦУ

Сьогодні охорона з мовчазної згоди міліції застосувала силу до людей, котрі не хочуть ущільнювального будівництва поряд з домом 43 на вулиці А.Ахматової(станція метро "Позняки"). При цьому одну літню жінку навіть забрала швидка. Але незважаючи на нерівні сили, мешканці цього будинку продовжують боротися. В той час коли будівельники встановлювали бетонний паркан, вони перекривали півтори години вулицю, а на 19:00 планують провести мітинг. Це буде по завершенні робочого дня, тому багато хто з нас має можливість взяти в ньому участь. І ваша участь та підтримка дуже важливі і необхідні.Також завтра ініціативна група з вулиці А.Ахматової, 43 планує провести акцію біля стін КМДА. Вона почнеться о 16:00.Не будьте байдужі, тільки коли ми покажемо власть імущим що ми разом, а не поодинці, тільки тоді вони почнуть з нами рахуватися!Подробнее…

Кампанія боротьби з моторними човнами на вузьких річках

НМВ НЕЦУ

Серед вагомих екологічних проблем існують і такі, над якими ми майже ніколи не замислюємось. Одна з них – моторні човни і катери. Проблема полягає в тому, що рух моторних човнів по вузьких річках завдає велику і різносторонню шкоду природі. Причина проблеми - потужна хвиля, що утворюється при роботі потужних гвинтів мотору а також від стрімкого руху човна по воді. На вузьких річках масштаб їх дії дуже помітний. Тим більше, для такого роду водних розваг використовують потужні морські катери і скутери, не сумісні з використанням на річках.Подробнее…

"Не виноватая я!"

Наталя Шевченко, "Хайвей"

На жаль, про все у нас згадують лише в біді. Так само сталося і з Карпатськими лісами. Всі, кому не лінь, стверджують, що основною причин цьогорічної повені є безгосподарність лісників Карпатського регіону...Подробнее…

Екологи просять Мішеля Платіні не допустити знищення київської природи для «Євро 2012»

Олексій Василюк, TimeOut

11 серпня 2008 о 12.00 годині в агенстві «УКРІНФОРМ» за адресою вул. Б. Хмельницького, 8/16 відбудеться прес-конференція Національного екологічного центру України «Звернення НЕЦУ до Мішеля Платіні з проханням не допустити знищення київської природи заради «Євро 2012».Подробнее…

7 природных чудес Киева

Алексей Василюк, TimeOut

Как известно, подходит к финалу Всеукраинский конкурс «7 природных чудес Украины». В конкурсе принимают участие 100 объектов-претендентов на статус «природного чуда» со всех уголков Украины. Среди них и 2 номинанта из Киева – Замковая гора и остров Жуков. В число 21 кандидата на титул «7 чудес» увы, не попал ни один из киевских природных объектов.Подробнее…

СУД ЗОБОВ'ЯЗАВ МІНПРИРОДИ ВЖИТИ ЗАХОДІВ ЗІ ЗНИЖЕННЯ ВИКИДІВ ПАРНИКОВИХ ГАЗІВ

МБО «Екологія-Право-Людини»

Господарський суд Львівської області визнав протиправною бездіяльність Міністерства охорони навколишнього природного середовища щодо виконання зобов'язань України зі зниження викидів парникових газів. Таким чином, суд повністю задовольнив позовні вимоги міжнародної благодійної організації «Екологія-Право-Людина» яка намагається змусити Мінприроди зайнятися своїми обов'язками з протидії глобальній зміні клімату.Подробнее…

Щодо виділення коштів на ліквідацію наслідків повені у західних областях України

МВ НЕЦУ

ВІДКРИТА ЗАЯВА Національного екологічного центру України щодо виділення коштів на ліквідацію наслідків повені у західних областях України.Подробнее…

Барыги-дровосеки - главные виновники карпатского потопа

Елена ПАВЛЕНКО, "Сейчас"

Экологическое бедствие можно было предотвратить. Противопаводковые програмы сэкономили бы государству 5 млрд грн.Подробнее…

Прес-конференція «Відкрите звернення НЕЦУ щодо виділення коштів на ліквідацію наслідків повені у західних областях України»

МВ НЕЦУ

4 серпня 2008 р. о 14.00 в інформаційному агентстві «РИА Новости» (вул. Станіславського, 3, офіс 50) відбудеться прес-конференція «Відкрите звернення НЕЦУ щодо виділення коштів на ліквідацію наслідків повені у західних областях України», у якій візьмуть участь представники громадської організації «Національний екологічний центр України» (НЕЦУ).Подробнее…

Акція «Отвєть за базар!»

Олексій Василюк

У понеділок, 4 серпня об 11 годині біля Київради відбудеться урочисте відправлення листів-запитам депутатам Київміськради щодо Жукового острова - перевірка виконання передвиборчих обіцянок новими депутатами Київради.Подробнее…

У Києві взято під охорону 7 нових вікових дерев

Олексій Василюк

17 липня 2008 р. сесія Київміськради прийняла рішення про оголошення пам'ятками природи місцевого значення 7 нових вікових дерев. Матеріали на взяття їх під охорону були підготовлені Київським еколого-культурним центром і Дружиною охорони природи "Зелене майбутнє".Подробнее…

"Жуків острів" потроху здають у судах

МВ НЕЦУ

На думку Національного екологічного центру України, дуже важливо, щоб судові розгляди з питань дерибану Жукова острова відбувалися в присутності ЗМІ. Тим більше, справа «Острова Жуків» -найгучніший земельний скандал Києва за останні 2 роки. Наступне засідання відбудеться у господарському апеляційному суді м.Києва 6 серпня 2008 р. о 12.00. Втім, поки триває цей судовий процес, по самих землевідведеннях 1 жовтня суди вже програні.Подробнее…

Плювок на могилу Тараса

Олег Листопад, "Селянська правда"

Хто саботує розпорядження президента про створення Канівського (Дніпровського) біосферного заповідника?Подробнее…

Экологи спасли Жуков остров от байкеров

Анжелика КОМАРОВА, "Обзор"

C 18 по 20 июля в Голосеевском районе столицы отгромыхал фестиваль любителей пива и тяжелого рока «Украинский оппозит-2008». Изначально мероприятие планировалось на Жуковом острове, но внезапно фестиваль перенесли на «Табачку». Многие узнали об этом только тогда, когда прибыли на Жуков.Подробнее…

Претенденти на статус "природних чудес України" під загрозою знищення

МВ НЕЦУ

21 липня 2008 р. в Києві проходила прес-конференція "Претенденти на статус "природних чудес України" під загрозою знищення", організована громадськими організаціями "Національний екологічний центр України" (НЕЦУ) та "Київська ландшафтна ініціатива". Причиною проведення прес-конференції стало звернення громадських організацій до ініціатора конкурсу "7 природних чудес України" Миколи Томенка.Подробнее…

Торжество закону на Жуковому острові

МВ НЕЦУ

Фестиваль "Оппозит-2008" переносять з о.Жуків на мототрек на вул.Червонопрапорній у Голосіївському р-ні м.Києва. Таким чином відбулось чи не перше в своєму роді торжество Закону, коли в Києві було заборонено масовий захід на заповідних територіях.Подробнее…

Нас продовжують труїти. За підтримки Секретаріату Президента

Олег Листопад, «Селянська правда»

Про регулярні спроби закордонних та вітчизняних «підприємців» нагодувати українців виноградом з пестицидами, кропом, салатом та кабачками із конячими дозами нітратів, ковбасою із пліснявою та букетом хвороботворних бактерій ми уже інформували наших читачів («Їжте гидоту і мовчіть», СП №7 від 15.04.2008), як і про намагання Секретаріату Президента знищити і без того урізану до мінімуму державну сертифікацію – останній бар’єр на шляху цієї гидоти до нас, до споживачів.Подробнее…

Їжте гидоту. І мовчіть! Або вмирайте

Олег Листопад, «Селянська правда»

Президент Віктор Ющенко ініціює ухвалення законів, які ліквідують систему контролю якості харчів.Подробнее…

Прес-конференція "7 природних чудес України" під загрозою знищення"

МВ НЕЦУ

21 липня 2008 р. о 14.30 в інформаційному агенстві "УНІАН" відбудеться прес-конференція "7 природних чудес України" під загрозою знищення", у якій візьмуть участь представники громадських організацій "Національний екологічний центр України" (НЕЦУ) та "Київська ландшафтна ініціатива". На прес-конференцію запрошено і Миколу Томенка, депутата Верховної Ради України, що є організатором конкурсу "7 природних чудес України".Подробнее…

3 червня Прокуратура Києва програла суд по Жукову острову

Степан Жабка

3 червня 2008 року, у Господарському суді м.Києва завершився розгляд позову заступника прокурора м.Києва «Про визнання недійсним рішення Київради №162/1996 від 22 серпня 2007 року «Про питання стврення ландшафтного заказника місцевого значення «Жуків острів». Суд відхилив задоволення позовних вимог у повному обсязі.Подробнее…

Звивисті шляхи до заказників на Київщині

Олег Андрос, "Свобода"

До цього часу в Київській області не реалізоване створення трьох великих заказників. Що це - збіг обставин чи наміри можновладців використати ці землі… По-іншому?Подробнее…

Відмовлюсь від букетика пролісків!

Анжеліка КОМАРОВА

Вони неймовірно гарні: чисті, мов сльоза, підсніжники, блакитноокі проліски, аметистові шафрани, повита стародавніми повір'ями сон-трава… Як на мене, то з нашим українським первоцвітом не зрівняється ані визнана королева квітів троянда, ані увесь разом узятий екзотичний експорт, який наповнює важким пристрасним ароматом квіткові крамниці та київські тунелі метро. Подробнее…

"Первоцвіт - 2008": Як це було

Степан Жабка, "Природа України"

2008 рік став роком найактивнішої боротьби проти незаконної торгівлі первоцвітами в історії України.


Подробнее…

Порочний шлях українського снігу

Куди дівається сніг, коли настає весна? Здавалось би, смішне питання. Проте відповідь на це питання обертається неабиякими проблемами співробітникам багатьох служб і навіть становить цілий напрямок діяльності громадських органзацій. Правильно почати задаватись питанням "Куди дівається сніг?" ще взимку.
Подробнее…

Обращение киявлян к "мелким" (и не совсем) убийцам природы

Прогуливаясь по Протасовому яру, что в Соломенском районе города Киева, можно наблюдать небезынтересные вещи. Оказывается, окромя ментов, традиционно шмонающих простых обывателей в яру к концу месяца, дабы получить премию за отлов наркоманов, есть в нашем краю и иные заботы для граждан...
Подробнее…

Чого ми не знаємо про спалювання листя і сухої трави?

Восени у нас прийнято спалювати опале листя, навесні – торішню траву. В пік весняного і осіннього палів повітря в містах стає важким і гірким, збільшуються випадки захворювань дихальних шляхів. Чи є така звичка тисяч українців нормою? Яка шкода завдається спалюванням рослинних залишків людям і довкіллю? Якими нормами караються порушення? Про це і піде мова у цьому розділі «Кроків екологічної грамотності».

Подробнее…

Рухай Планету Україна. Враження організаторів


climateinfo.org.ua

Ділимось із вами історіями людей, котрі зробили свої міста частинками Рухай Планету - глобальної кампанії проти змін клімату. Всього в акції взяло участь 14 українських міст та 180 країн світу.

Подробнее…

«Олег Скрипка нічого не тямить в патріотизмі»

Нам відомо, що 7 травня Олегом скрипкою організовується в перспективі найпотужніший рок-фестиваль незалежної України «Рок-Січ», що має відбуватись на Трухановому острові в Києві.

Подробнее…

Ющенко может разрешить в Чернобыле хоронить ядерные отходы

http://rep-ua.com/16960.html | 8.12.2005

Президент Украины Виктор Ющенко заявляет, что готов изучить и принять политическое решение относительно захоронения на территории Чернобыльской зоны отработанного ядерного топлива из других стран в случае одобрительной оценки экспертов и научных работников и после общественного обсуждения этой темы...

Подробнее…

Киев потерял звание зеленой столицы Европы

Kyiv.proua.com | 06.12.2005

19 июля 2005 года Киевский городской совет утвердил «Программу развития зеленой зоны города Киева до 2010», которая уменьшает территорию парков и скверов Киева на 230 га. Об этом на пресс-конференции журналистам сообщил лидер общественной организации «Голос общины Киева» Виктор Иванченко, передает корреспондент «Киевского портала»...

Подробнее…

Тарас Ратушний (НТН): Лісова Буча як дзеркало земельної кризи

додано: 11-10-2005

В Ірпінському регіоні знають багато і про “стару” владу, і про “нову” владу. В Ірпені до посади заступника прокурора дослужився свого часу Святослав Піскун, тут поруч директором радгоспу починав Анатолій Засуха...

Подробнее…

Затхлая вода из модного бювета

Инна КОВАЛИВ | «Вечерние Вести». – 2005. – 22 ноября

Почему всё чаще бюветной водой предпочитают мыть автомобили, а не употреблять по назначению?...

Подробнее…

В Чернобыле что-то скрывают

РОМАН Ъ-КОСТРИЦА

Неизвестность внутри четвертого энергоблока накроют стальной аркой …

Подробнее…

Кампанія "Гарду - ТАК !". Одна з перемог громадськості.

Майдан-ІНФОРМ | 10-11-2005 01:28

Вчора громадськість України здобула маленьку, але суттєву перемогу над атомниками по одному з напрямків боротьби за врятування Бузького Гарду!!! Підписано остаточне рішення Комітету ВРУ з екологічної політики, природокористування та ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи по питанню ТГАЕС!…

Подробнее…

Опасные игры с экологией

В ДНЕПР МОГУТ СЛИТЬ ТЕХНОГЕННЫЕ ОТХОДЫ На пороге экологической катастрофы стоит один из самых больших городов Украины – Запорожье. В результате хозяйственной «бездеятельности» предприятия ООО «Регионпромсервис», которое арендовало у промышленного гиганта «Днепроспецстали» полигон промышленных отходов, в воды Днепра могут попасть тонны техногенных отходов.…

Подробнее…

Сделаем из Киева «каменный мешок»

ЕСЛИ СЛЕДОВАТЬ ЛОГИКЕ «КИЕВЗЕЛЕНСТРОЯ», ЦЕНТР ГОРОДА – САМЫЙ БЛАГОПОЛУЧНЫЙ ПО НАСЫЩЕННОСТИ КИСЛОРОДОМ РАЙОН Примерно год назад глава «Киевзема» Анатолий Муховиков заявлял, что в городе осталось около 140 участков под застройку. Между тем, каждый месяц Киевсовет выделяет под новое строительство не менее сотни участков. И откуда он их только берет? Будто город резиновый...…

Подробнее…

Ганьба: Соліст “Океану Ельзи” Святослав Вакарчук також брав участь у земельному дерибані

Майдан-ІНФОРМ | 19-07-2005 08:42

Ні для кого не секрет, що в часи правління режиму Кучми відбувся величезний земельний дерибан, коли не найбідніші люди формально безкоштовно (а фактично за хабарі керівникам місцевої влади) отримали у власність або оренду (за розробленими схемами потім орендована земля приватизовувалась) величезні земельні ділянки у лісовій зоні навколо столиці.…

Подробнее…

Завдяки судовому рішенню, розпочався новий етап знищення лісів

Майдан-ІНФОРМ | 28-10-2005 12:45

Скасування Київським міжобласним апеляційним господарським судом Ухвали Господарського суду Київської області, потягло за собою, як це часто буває в житті сучасної України, непередбачені судовим рішенням наслідки.…

Подробнее…

НЕФТЯНОЙ ДЕТЕКТИВ

Открытое письмо в адрес руководства Минприроды Украины

Рано утром 29 июля 2005 года на пляжи города Южного и села Сычавка, что в Коминтерновском районе Одесской области, море вынесло нефтепродукты. Загрязнение представляло собой полосу мазута на песчаном берегу вдоль кромки прибоя шириной от полуметра до двух метров и длиной восемь километров. По свидетельствам очевидцев…

Подробнее…

Ігор Романенко: Атомна війна проти української природи

додано: 24-10-2005

Унікальному урочищу Гард, яке знаходиться поруч із містом Южноукраїнськ Миколаївської області, на річці Південний Буг, загрожує небезпека знищення. Ця перлина української степової природи незабаром може бути затопленою, внаслідок будівництва Ташлицької ГАЕС у комплексі Южноукраїнської атомної станції.…

Подробнее…

 

„Порубщики „в законі” піймані на гарячому!”

Майдан-ІНФОРМ | 24-10-2005 19:41

”Київський еколого-культурний центр, Дружина охорони природи „Зелене майбутнє” КНУ, Українська коаліція „За дику природу” 26 жовтня в 10.00 проводять в актовому залі Ботанічного саду Київського університету (м. Київ, вул. Комінтерна, 1, вихід з метро „Університет”) прес-конференцію „Порубщики „в законі” піймані на гарячому!”…

Подробнее…

 

Сміттєзвалище Європи

Олексій ЛЕНСЬКИЙ | Svoboda.com.ua

Повідомлення надзвичайної ваги, яке зробив одразу після повернення з відрядження в Угорщину минулого тижня генеральний прокурор України Святослав Піскун, обійшли своєю увагою майже усі ЗМІ, зазвичай ласі на сенсації. Через це громадяни країни навіть не підозрюють, яка небезпека їм загрожує…

Подробнее…

 

Бузинові ліси Житомирщини

Тетяна МЕТЕЛЬОВА | “Українська газета”, 2004.

Ще на пам’яті всіх українців закарпатські повені 1998 та 1999 років. Щодо їх причин і досі сперечаються вчені й політики. Та, на відміну від політично ангажованих осіб, науковці схильні вважати, що екологічну катастрофу на Закарпатті спричинило варварське нищення й розкрадання лісів. Однак не лише Закарпаття зазнало такої долі. Не менш страхітливою є ситуація в інших багатих на ліси регіонах. Цього року за прогнозами синоптиків повінь загрожує більшості областей України. І коли лиха вода заллє житомирські землі, знищуючи майбутній врожай і тяжкою працею нажите людське майно, не останньою причиною того також буде впродовж років безжально знищуваний ліс – знищуваний заради збагачення місцевих царків, яких до того заохочує бездіяльність вищої державної влади…

Подробнее…

 

Природа Солом"янки під загрозою знищення

Дійсно, як же пройти повз таку можливість забудувати парки розкішними багатоповерхівками. Але подивимось - люди налаштовані на рішучу пряму дію у відповідь. Долучайтесь!…

Подробнее…

 

Екологічні проблеми в Одеській області

ДОП КНУ „Зелене майбутнє” | 30-09-2005

Часто „добрі” наміри державних посадовців не призводять ні до чого, крім проблем... Приклад цьому – ситуація, що склалася навколо озера Сасик Одеської області Татарбунарський район. Це озеро відносилось до чорноморських лиманів та мало безперервний водообмін з морем. Мешкало тут близько 50 видів риб та велика кількість рідкісних Причорноморських птахів, які колись тисячами збиралися на піщаній смузі, що розділяла Сасик і море. Води ж і мулові грязі озера мали цілющі властивості, тут щорічно лікувалися діти хворі на туберкульоз…

Подробнее…


 

З листів на Майдан: "Как у нас украли небо"

Майдан-ІНФОРМ | 22-09-2005

Сколько себя помню - я всегда любил наш город. Так уж получилось, что я здесь вырос. И сколько помню - он всегда был зеленым, спокойным и вежливым. Старинным и изящным. И вдруг недавно, подъезжая со стороны Вышгорода, увидел в буром мареве смога силуэт совсем чужого города, чем-то напоминающий Манхеттен, с башнями-близнецами и зубцами небоскребов. Это было неожиданное и потому очень сильное впечатление. Как будто страшная уродливая маска накрыла знакомое лицо родного Киева. Даже если не заглядывать в центр - у нас на Минской вместо неба в пол-окна и бескрайних лесов на горизонте еще несколько лет тому назад теперь видны мрачные стены втиснутых тут и там богатых новостроек, злобно смотрящих маленькими окнами - бойницами и ощетинившихся аляповатыми башенками…

Подробнее…


 

Знищення лісів на Заході України. Анатомія екологічного злочину

Оксана Худицька | maidan.org.ua | 12-09-2005

Усі аргументи, які використав лісової справи майстер, смішні і посередні. Перерахувати прямі обов'язки лісівників не достатньо, щоб довести їхню правдивість і чесність. Чому такі щирі люди дозволяють або й самі чинять злочини проти лісу? Хто дозволив одній групі людей вирішувати долі старезної унікальної діброви, спаплюжених гір та заповідних територій. Не відкидайте жахливі факти злочинів лісівників та керівників Управлінь лісового господарства і не прикривайтеся сумнівною любов'ю до лісу…

Детальніше…


 

Журналістська громадська організація WETI: Карпатські ліси продовжують вирубувати

maidan.org.ua | 05-07-2005

МИХАЙЛО ГОЛУБЕЦЬ: "В ситуації щодо Корналович треба поставити крапку. Адже там були задіяні економічні та шкурні інтереси окремої групи людей. Рішення по Корналовичах було зроблено необґрунтовано та необ'єктивно. Треба подумати, які документи подати, щоб статус було відновлено"…

Детальніше…


 

Українська коаліція "За дику природу": Івано-Франківські чиновники збираються ліквідувати національний парк

maidan.org.ua | 05-07-2005

Парк має унікальні природні ландшафти та своєрідну геологічну будову: на його території знаходиться близько 60 геологічних та гідрологічних пам'яток природи. Рослинний та тваринний світ парку різноманітні, низка видів, що мешкають тут, занесені до Червоної книги України. Серед них - арніка гірська, астранція велика, шафран Гейфелів, пізньоцвіт осінній, билинець довгорогий, гніздівка звичайна, плямиста саламандра й ін. Територія парку богата на історичні події, завдяки чому парк має велику культурну та історичну цінність…

Детальніше…


 

Киевводоканал решили оставить киевлянам

Ирина КАСЬЯНОВА | “Газета по-киевски” | 12 августа 2005 г.

26 июля в статье «На чью мельницу текут воды Днепра?» мы писали о ситуации, сложившейся в важном для города предприятии «Киевводоканал». Мы сообщили, что единственная организация, снабжающая столицу водой, на грани банкротства. Причем к этому ее ведут умышленно. Суть финансового кризиса кроется во взаимных долгах «Киевэнерго» и «Киевводоканала» и в намерениях создать «Киевэнергохолдинг». Казалось бы, какое дело рядовому киевлянину до хозяйственно-экономического конфликта между двумя предприятиями? Но пикантность ситуации в том, что она может родить частнокапиталистического монстра…

Подробнее…


 

НАША КАМПАНИЯ

 

«Форум спасения Киева» просит депутатов не спаивать свой народ: реклама пива лжёт