:: О нас ::
 
 
AddWeb.ru - раскрутка сайта, 

продвижение сайта
Rambler's Top100 Рисунки, кроссворды, анекдоты, шутки, филателия, нумизматика, ноты для фортепиано, математика, каталог сайтов

Счётчик:
хостов сегодня | хитов сегодня
хитов всего Украина онлайн Неофіційна газета Природа України. Екологія, охорона природи, краєзнавство, туризм... Дерибан Збережи старий Київ ОЛЕГ АНДРОС SOS-animals Green Art ????? Банер Соломенка Здорова Україна
См. новые поступления
в раздел "Карикатуры"

   
НА ГЛАВНУЮ   НА ФОРУМ   ГОСТЕВАЯ
Анонс

Дістали брехливі відписки, або Центри ідіотизації населення 

 

 

Мар’ян СТОЗІР

 

 

Наприкінці 2013 року  ми публікували матеріал про отруєння котів в одному зі спальних районів столиці (“Коти стають жертвами дератизації, яку проводить санепідемстанція на замовлення ЖЕКів).

І хоча пройшло вже понад два місяці,  інформація станом на лютий 2014 р. не застаріла. Це типовий випадок прояву злісної бездушності з боку працівників найменших щабелів державного апарату (ЖЕК, санепідемстанція) до хвостатих мешканців міста. А якщо дивитися глибше – йдеться про взаємини авторитарної влади з громадянами, які хочуть змінити нав’язані їм жорсткі правила та безглузді установки.

Отруєння котів під час дератизації примусила вкотре замислитися: що то за люди працюють в наших комунальних службах? А може, то не люди, а автомати? Адже якось не по-людськи вони вчиняють з малими беззахисними звірятами. Що то за жінки,  що виконують сатанинські накази «ліквідувати», «дератизувати», «знищити»? Це вони, жіночки з санепідемстанції та ЖЕКів (а не якісь там виродки-догхантери) систематично розкидають отруту, яка шкідлива для людського здоров’я. Разом із пацюками від неї гине все живе: і коти, й птахи, є випадки отруєнь людей-безхатченків, про що зазвичай замовчується. Убивають, та ще й прикриваються фальшивим пафосом під маркою турботи про добробут мешканців.

І що тут зайве тратити слова… Хто стоїть за права тварин – той зрозуміє, а нашим опонентам – хоч сокиру на голові гостри – їх не переконаєш, що тварини мають права на життя, до речі, закріплені законодавчо. Феномен безглуздя: комунальники, як правило, обов’язково застосовують свою маленьку владу не на добро, а на зло. Навіть якщо добро не потребує зайвих затрат – обирають зло. Можна допустити, що вони заплутавшись в інструкціях, зайшли за межу добра і зла. Однак спілкування з ними доводить: вони знають, що роблять зле і брешуть, що цього не робили аби уникнути гніву людського.

Авторка статті, зоозахисниця зі стажем величиною у життя, не обмежилася написанням матеріалу, а знайшла час на перемовини з майстром ЖЕКу, з операторами гарячої лінії КМДА та урядової ліній, з комунальними підприємствами «Центр ідентифікації тварин» та «Притулок для тварин».

У лютому 2014 р. на її адресу надійшов лист від Директора КП «Центр ідентифікації» тварин О. Качкан, у якому зокрема йдеться:

«З метою перевірки фактів, викладених у зверненні, та вжиття відповідних заходів реагування Головним фахівцем з обліку та реєстрації тварин у Деснянському р-ні Литвиненко Д.В. спільно з майстром технічної дільниці ЖЕК-301 Колесник О.І. було здійснено рейд-перевірку за вищевказаною адресою. На момент проведення рейду-перевірки котів у підвальному приміщенні не виявлено».

Звісно, котів, а вірніше, їхніх трупів, на місці не було, оскільки від часу отруєння до моменту перевірки  (якщо вона була) пройшло декілька тижнів. Так навіщо писати нісенітниці?

Варта уваги ще одна цитата з КП «Центр ідентифікації тварин»:

«Зі слів керівництва ЖЕК-301 інформація щодо отруєння  котів не надходила, дезінфекцію у підвальних приміщеннях в будинках підвідомчої території не проводили».

Як бачите, знову брехня. Наводимо описаний в статті приблизний діалог між працівницею ЖЕКу №1301  і мешканкою Лісового:

– Що ви робите?

– Отруту від щурів розсипаю.

–Так нема ж щурів – їх коти повиловлювали!

– А мені яка разниця. Мені сказали робить, я й роблю.

– Так ви ж котів труєте!!!

– А яка разниця, хай вони всі повиздихають. Котів нада дома держать.

З діалогу видно, скільки ненависті й безглуздя у цієї жіночки з ЖЕКу, яка мабуть, і паску на Великдень святить, і дітей хрестить. А натура бере своє… Такі, як вона, скажуть: «Тьфу, якісь там коти…». Але потерпіли від отруєння (щоправда, морально) і люди, які опікувалися  котами.

Ситуацію коментує киянка Наталія:

«Майстра ЖЕКу по-людськи просили: не розсипайте отруту. Просили я, просили мої сусіди. З нами розмовляли грубо, агресивно. Розмови з цими людьми, як тільки запитаєш їхнє прізвище, завжди закінчується киданням слухавки і потім –  багатогодинним мовчанням телефонів».

На думку волонтерів, відписка з Центру ідентифікації брехлива, а тим, вочевидь, у свою чергу збрехали жеківські тітоньки. Люди переконані, що ніяких перевірок вони не проводили. Для того, щоб така перевірка була легітимною, треба було до неї залучити скаржника, що дзвонив на «гарячу лінію», відшукати свідків отруєння. Це б мали робити інспектори Центру.

Люди висловлюють обурення роботою «гарячих ліній», які існують, мабуть, лише для того, щоб людина «випустила пар». Кияни утримують цілу орду дрібних пристосуванців, які вбивають наших тварин, хамлять нам, потім ще й брешуть у своїх відписках.

Уже не вперше піднімається питання ліквідації таких структур. Звісно, без зміни устрою, без чіткої системи самоврядування годі чекати якихось позитивних зрушень. Волонтери висловлюють стурбованість і тим, що такі майстри ЖЕКів, санепідемстанцій та КП «Центр ідентифікації тварин» присмокчуться до будь-якої системи, тож громадський контроль за владою повинен бути постійним і дуже прискіпливим на всіх рівнях.

«Може, так ми їх хоч і не перевиховаємо, зате примусимо займатися не відписками, а ділом, – висловлює наболіле Ірина. –  Зокрема, треба вимагати від них фінансових звітів, примушувати будувати нові притулки, потрібно вимагати створення відділів зоозахисту при міліції (спочатку, звісно, провести реформи у правозахисних органах).  Ми повинні привчати владу до думки, що права людей невід’ємні від прав тварин».

І насамкінець, фахівець Центру ідентифікації посилається на Правила утримання домашніх собак та котів в м. Києві, за якими «забороняється  утримувати собак та котів у місцях загального користування (коридорах, приміщеннях підвального типу, на сходах, горищах тощо)».

Це саме ті місця, де хвостаті безхатченки знаходять собі тимчасовий прихисток від морозів. І куди, скажіть будь-ласка, їм дітися? Чи може Київрада набудувала їм притулків, чи розгорнула гуманітарну виховну програму серед населення, яке також несе провину перед безпритульними тваринами?

Підвали, а чому б ні? Чудове місце для котів, от і гризунам вони раду дадуть, так що не знадобиться дихати хімічними сполуками, що викликають у людей онкозахворювання. Тільки спочатку ЖЕКи повинні почистити підвали та горища від бруду, провітрити їх від смороду. А якщо слідувати інструкціям і правилам, то вони ж не з неба падають. Їх слід підпасувати до життя з розумом, слухаючи голосу серця.

 

 

 

 

 


0Опубликовать