:: О нас ::
 
 
AddWeb.ru - раскрутка сайта, 

продвижение сайта
Rambler's Top100 Рисунки, кроссворды, анекдоты, шутки, филателия, нумизматика, ноты для фортепиано, математика, каталог сайтов

Счётчик:
хостов сегодня | хитов сегодня
хитов всего Украина онлайн Неофіційна газета Природа України. Екологія, охорона природи, краєзнавство, туризм... Дерибан Збережи старий Київ ОЛЕГ АНДРОС SOS-animals Green Art ????? Банер Соломенка Здорова Україна
См. новые поступления
в раздел "Карикатуры"

   
НА ГЛАВНУЮ   НА ФОРУМ   ГОСТЕВАЯ
Анонс

Пікетування Кабміну та Верховної Ради Профспілкою Національної академії наук України

 

 

Олександр CКОРОХОД 

 

У зв’язку з суттєвим скороченням фінансування НАН України у першому кварталі 2014р. Президія ЦК профспілки НАН України ухвалила рішення про проведення 16 січня 2014 р. акції протесту у формі пікетування Кабінету Міністрів і Верховної Ради України.

Збір учасників акції протесту о  9:00   біля Українського дому (Європейська площа).

 

ВИМОГИ ПРОФСПІЛКИ НАН УКРАЇНИ:

1. Збільшити на 503,6 млн.грн. обсяг видатків Академії по загальному фонду у проекті Закону України «Про Державний бюджет України на 2014 рік», з них – 350 млн. грн. видатки на фонд оплати праці.

2. Переглянути помісячний граничний обсяг асигнувань НАН України у І квартал 2014 р., встановивши їх  на  рівні відповідних   показників січня-березня 2013 р.

 

Закликаємо всіх працівників НАН України в цей день участю в акції протесту продемонструвати громадянську позицію, а також усвідомлення своєї відповідальності за долю науки і  нашої Академії!

Олександр Скороход
Голова РМД ІМБГ НАН України


ГОЛОДНА ПАЙКА ДЛЯ АКАДЕМІЇ


Міністерство фінансів України листом від 13.12.2013 р. No 31- 07110-03-5/36376 довело НАН України обсяги її фінансування за рахунок коштів загального фонду Державного бюджету у І кварталі 2014 року.

Відповідно до зазначеного тимчасового розпису фінансування Академії становитиме 467.1 млн.грн., що на 158.6 млн.грн. (або на 25,4%) менше за відповідний показник І кварталу 2013 р. (625.8 млн.грн.). Помісячне фінансування І кварталу 2014 р. має скласти: у січні 74,8%, у лютому – 73,9%, у березні – 75,1% до аналогічних обсягів 2013 р.

Доведені граничні обсяги асигнувань не забезпечать навіть наймінімальніші видатки Академії за захищеними статтями видатків Держбюджету, а саме: виплату заробітної плати та сплату комунальних послуг.

У разі такого розвитку подій виникне загроза скорочення чисельності працюючих, встановлення неповного робочого тижня або надання вимушених відпусток без збереження заробітної плати. Президія НАН України і ЦК профспілки вже звернулись до прем’єр-міністра України з відповідними листами стосовно визначення помісячних обсягів фінансування Академії у І кварталі 2014 р. у розмірах не менших за відповідні показники 2013 р. за умови незмінності умов оплати праці та комунальних тарифів. Проблема фінансування НАН України за тимчасовим розписом безумовно пов’язана з затвердження Державного бюджету України на 2014 р. Наскільки він буде відповідати бюджетному запиту Академії ми дізнаємось можливо вже завтра (сьогодні Уряд схвалив проект відповідного закону).

Профспілка повинна бути готова оперативно реагувати відповідними акціями в залежності від розвитку подій.

Голова Профспілки працівників НАН України А.І.Широков


ПРОФСПІЛКА ПРАЦІВНИКІВ НАН УКРАЇНИ

Членам профспілки, працівникам установ і організацій НАН України

13.01.2014р.

м. Київ

З В Е Р Н Е Н Н Я Центрального комітету профспілкиШановні колеги!


Вітчизняна наукова-технічна сфера доведена до стану, який загрожує національній безпеці України. Вкрай обмежене фінансування призвело до падіння престижу наукової праці, швидкого старіння і руйнації матеріально-технічної бази науки, різкого скорочення чисельності наукових кадрів. На відміну від багатьох країн світу Україна постійно скорочує видатки державного бюджету на науково-технічну сферу (2012 р. – 0.29% ВВП; проект на 2014 р. – 0.23%). На цьому фоні не інакше як злим жартом виглядає такий пасаж з послання президента В.Ф.Януковича до Верховної Ради України 2011 р.: «Модернізація країни можлива лише за умови розбудови сучасної єдиної науково-освітньої й інноваційної системи та забезпечення її випереджального розвитку. Безперечно, державні видатки на наукову сферу мають не тільки досягати законодавчо закріпленого мінімально прийнятного рівня в 1.7% від ВВП, а й перевищувати цей показник». Науковці Академії на власному досвіді відчувають «турботу» влади і «покращення» свого становища. Протягом останніх років через дефіцит фонду оплати праці багато наукових установ змушені були вдаватись до запровадження режиму неповного робочого часу або відпусток без збереження заробітної плати. Не додає оптимізму і проект Державного бюджету України на 2014 р., у якому видатки для НАН України передбачені у обсязі 2.661 млрд.грн., тобто точно на рівні 2013 р. (65,7% від бюджетного запиту Академії). І це при тому, що очікується ріст інфляції на 4.3% та планується підвищення з ІІ-го півріччя посадових окладів працівників бюджетної сфери. Ще одне джерело соціальної напруги виникло після доведення Мінфіном помісячних обсягів асигнувань Академії по загальному фонду 2 Державного бюджету у І кв. 2014 р., яке складає: у січні – 74.8%; у лютому – 73.9% і у березні – 75.1% від аналогічних обсягів 2013 р. Доведені граничні обсяги фінансування у І кварталі не забезпечать навіть наймінімальніші видатки Академії по захищеним статтям видатків, насамперед, виплати заробітної плати та сплату комунальних послуг. Президія НАН України і ЦК профспілки вживали необхідні заходи для вирішення зазначених проблем. Проте, як свідчить практика, для досягнення позитивного результату потрібні активні публічні акції академічної громади, що підсилить нашу аргументацію у спілкування з владними структурами.

У зв’язку з таким розвитком подій Президія ЦК профспілки ухвалила рішення про проведення 16 січня 2014 р. акції протесту у формі пікетування Кабінету Міністрів і Верховної Ради України, оскільки саме цього дня передбачається затвердження Державного бюджету на 2014 рік.

ВИМОГИ ПРОФСПІЛКИ:

1. Збільшити на 503,6 млн.грн. обсяг видатків Академії по загальному фонду у проекті Закону України «Про Державний бюджет України на 2014 рік», з них – 350 млн. грн. видатки на фонд оплати праці.

2. Переглянути помісячний граничний обсяг асигнувань НАН України у І кв. 2014 р., встановивши їх на рівні відповідних показників січня-березня 2013 р.

Шановні колеги! Звертаємо Вашу увагу, що учасники нашої акції протесту збираються 16 січня о 900 біля Українського дому (Європейська площа). Закликаємо всіх працівників НАН України в цей день участю в акції протесту продемонструвати громадянську позицію, а також усвідомлення своєї відповідальності за долю науки і нашої Академії.Голова Профспілки працівників НАН України

А.І.Широков

 0Опубликовать