:: О нас ::
 
 
AddWeb.ru - раскрутка сайта, 

продвижение сайта
Rambler's Top100 Рисунки, кроссворды, анекдоты, шутки, филателия, нумизматика, ноты для фортепиано, математика, каталог сайтов

Счётчик:
хостов сегодня | хитов сегодня
хитов всего Украина онлайн Неофіційна газета Природа України. Екологія, охорона природи, краєзнавство, туризм... Дерибан Збережи старий Київ ОЛЕГ АНДРОС SOS-animals Green Art ????? Банер Соломенка Здорова Україна
См. новые поступления
в раздел "Карикатуры"

   
НА ГЛАВНУЮ   НА ФОРУМ   ГОСТЕВАЯ
Анонс

Зелений тариф – У Києві відбулася акція «Не паліть наші хати!»

 

Прес-центр «Форум»  


Символічною акцію під стінами Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері енергетики, природоохоронні організації висловлюють своє ставлення до нової загрози Українському Поліссю. Вони переконані, що плани будівництва низки нових теплоелектростанцій у поліських областях є насправді - наміром вирубки лісів в заболочених районах півночі України.

Найцінніші природні території в Поліссі зосереджені у болотах. Завдяки болотам, ліс тут не цікавий з комерційної точки зору і тому саме болота найчастіше лишаються зовсім дикими місцями.  Проте сьогодні ситуація може  сильно змінитись. На Поліссі планують побудувати кілька потужних теплоелектростанцій, що мають працювати на відходах лісового господарства. Проте ми переконані, що насправді йдеться не про відходи а про вирубку лісів на болотах, які таким чином раптом стали комерційно привабливим ресурсом.

Екологи називають наміри будівництва таких ТЕС загрозою для природи Полісся. Вирубка малопродуктивних лісів у заболочених регіонах призведе до знищення значної види рідкісних видів рослин та тварин, занесених до Червоної книги України. Не менш важливо і те, що  спалювання очікує і мертву деревину, накопичення якої є прогресивним напрямком екологічної політики європейських країн. Саме накопичення мертвої деревини у лісах є показником здоров’я і багатства лісової екосистеми. Завдяки цьому також, відбувається накопичення органіки на землі, а відповідно – зменшення парникового ефекту. Спалювання ж мертвої деревини і лісів навпаки – посилює непередбачувані зміни клімату. Варто згадати і те, що значна частина Полісся знаходиться в зоні радіаційного сліду.

При цьому, спалювання деревини на ТЕС передбачає отримання підприємствами зеленого тарифу.

Учасники акції переконані, що спалювання деревини на ТЕС є антиекологічним наміром, прямо протилежним європейським тенденціям боротьби зі змінами клімату та охорони природи. Відтак екологи переконані що неприпустимим є як будівництво великих ТЕС, орієнтованих на деревину, так і отримання ними зеленого тарифу.

 

ДОВІДКА:

                Кампанія EIG Engineering закінчує підготовку до введення в експлуатацію першої черги Іванківської ТЕС (м. Іванків, Київська обл.) потужністю 6 МВт на деревному паливі. Після завершення будівництва другої черги потужність об'єкта зросте до 18 МВт. Аналогічні проекти  потужністю по 20 МВт планується у Дубровиці Рівненської області[1] та у м. Городня на Чернігівщині[2] а також потужністю 18 МВт у Ковелі[3] .

При потужності ТЕС у 20 МВт, установка щодоби потребуватиме близько 600 тонн (8 залізничних вагонів) деревини, а це щороку – 220 000 тонн.  Станом на 20 серпня 2013 р. загальна встановлена потужність котелень на біопаливі становила в Україні 84 МВт, збільшившись за період січень-серпень цього року на 31%, загальна потужність електростанцій на біомасі становила 7 МВт (+20%). Сьогодні в Україні діє всього дві електрогенеруючі ТЕЦ на лушпинні і трісці у Черкаській та Кіровоградській областях. Їх сумарна потужність становить більше 4 МВт. Разом з тим, за даними Держінвестпроекту, наявний в Україні потенціал біомаси дозволяє щорічно виробляти з неї 400 МВт електроенергії і 9 тис. МВт теплової енергії. І цей потенціал, безумовно, приваблює далекоглядних інвесторів[4].

Сумарна потужність названих ТЕС, включно з існуючими вимагатиме щорічно біля 1 млн тонн деревини. Враховуючи середню вагу мішаного лісу, йдеться приблизно про 2 млн кубометрів деревини на рік.

 

Контакт:

Василюк Олексій

097 1000 473

[1] http://takeinfo.net/news/view/8771

[2] http://www.info-kmu.com.ua/2013-09-15-000000pm/article/16067226.html 

[3] http://www.viche.lutsk.ua/pryvatnyy-investor-vklav-groshi-u-volynsku-tes-id12005/

[4] http://visnik.org.ua/suspilstvo/166-boenergetika-vtchiznyana-ekologya-maybutnogo.html

 

 

 


0


Опубликовать