:: О нас ::
 
 
AddWeb.ru - раскрутка сайта, 

продвижение сайта
Rambler's Top100 Рисунки, кроссворды, анекдоты, шутки, филателия, нумизматика, ноты для фортепиано, математика, каталог сайтов

Счётчик:
хостов сегодня | хитов сегодня
хитов всего Украина онлайн Неофіційна газета Природа України. Екологія, охорона природи, краєзнавство, туризм... Дерибан Збережи старий Київ ОЛЕГ АНДРОС SOS-animals Green Art ????? Банер Соломенка Здорова Україна
См. новые поступления
в раздел "Карикатуры"

   
НА ГЛАВНУЮ   НА ФОРУМ   ГОСТЕВАЯ
Анонс

Відкритий лист ГО «Давайте разом» щодо проблем Київського зоопарку

 

Прес-центр «Форум»

 Тварини Київського зоопарку мовчать.

За них говорять правозахисники

Від початку року організація «Давайте разом» моніторить проблеми Київського зоопарку. Наше намагання допомогти усунути ряд проблем у столичному звіринці отримало формальну відписку від чиновників ГУ екології. Ми б і раді повірити оптимістичним спростуванням керівництва зоопарку, однак подальший моніторинг якості утримання тварин та спілкування з багатьма небайдужими працівниками зоопарку переконує нас у протилежному. Ми не бажаємо гаяти час на чергові звернення до чиновників та отримувати принизливі глузливі відписки. Викладаємо інформацію, яку мають перевірити вищі контролюючі органи.

Давайте вирішувати проблеми столичного зоопарку разом!

 

                                                                                   Голові КМДА О. Попову
раднику голови КМДА,
опікуну рисі, О. Мазурчаку;
народному депутату,
опікуну слона,  О. Омельченку

Відкритий лист


25 червня 2013 року  громадська організація «Давайте разом» направила листа до голови КМДА О. Попова, у якому підняла питання щодо порушень утримання тварин у Київському зоопарку.
 Ми писали про стереотипію слона, неналежну годівлю жирафів, забруднення водоймищ, велику кількість на території зоопарку торгових точок та затримку зарплатні, яка стала нижчою в порівняні з минулим роком через збільшення одиниць  офісних працівників  зоопарку.
22 липня 2013 року ГО «Давайте разом» отримала відписку за підписом заступника директора Департаменту начальника Управління екології та охорони природних ресурсів Сергія Курикіна (лист у додатку), яка мала на меті створення ілюзії позитиву в зоопарку.
Пройшов час і ми знову провели моніторинг проблем Київського зоопарку. Як виявилося, проблеми в зоопарку залишаються і вимагають негайного вирішення.
Працівники зоопарку свідчать (записано з їх слів за умови нерозголошення їх прізвищ):

 1. Керівництво зоопарку навіть не намагається усунути недоліки, а маскує їх за «позитивною» неправдою. За цим стоїть заступник генерального директора Олена Ніколайчук – людина з комерційних структур, далека від елементарних уявлень про потреби тварин. Її зарплата – 5. 300 грн. (вдвічі вища, ніж у інших працівників), також вона має власну матеріальну винагороду від торгових точок у зоопарку.
 2. Намагаючись замаскувати проблеми, керівництво зоопарку у відповідь на наше звернення провело зустріч з журналістами біля вольєру слона. Час зустрічі вибрали о 10 ранку – у той короткий проміжок часу, коли слоник Хорас насолоджувався купанням у басейні. Прояви стереотипії зазвичай починаються пізніше – в другій половині дня. Працівники розповідають, що слоник проситься у приміщення, його не пускають, начебто незручно відкривати важкі двері. Крім того, пані Ніколайчук завірила, що стереотипією він хворів ще раніше, у Ростові-на-Дону. Це неправда. Симптоми стереотипії, як розповіли нам фахівці, стали помітними вже в Київському зоопарку. Зі слоном за час знаходження у зоопарку ЖОДНОГО РАЗУ НЕ ПРОВОДИЛАСЯ ПРОГРАМА ЗБАГАЧЕННЯ СЕРЕДОВИЩА З МЕТОЮ ЛІКУВАННЯ СТЕРЕОТИПІЇ. Усі іграшки слоника –розкидані по вольєру сіно та яблука. Як відомо, ЗА  КОРДОНОМ КІПЕРИ ЗНАХОДЯТЬСЯ ЗІ СЛОНАМИ ПОСТІЙНО, ТА ДРЕСИРУЮТЬ СЛОНІВ   ПРИ ВІДВІДУВАЧАХ. Однак в зоопарку немає фахівця, який УМІВ БИ АБО ХОТІВ БИ займатися слоном. Скоро наступить холодний період, і вже другий рік підряд Хорас буде закритий у тісному приміщенні, яке погано вентилюється і прибирається,  на довгі 6 місяців – БЕЗ СПІЛКУВАННЯ, БЕЗ РОЗВАГ.
 3. Під час зустрічі з журналістами слоника показово годували сіном, яке потім пролежало у годівниці ЦІЛИЙ МІСЯЦЬ, ПОКИ НЕ ЗГНИЛО. Щодо раціону Хораса: з тих пір як він приїхав, незважаючи на те, що він росте, маса його кормів НЕ ЗБІЛЬШУЄТЬСЯ, ОТЖЕ ЗАРАЗ СЛОНИК НЕДОЇДАЄ.   Замість сочних дозрілих овочів йому дають «проривку» (морква та буряк з бадиллям), яких він не хоче їсти. Кавуни та дині, які привозять у зоопарк, до нього не доходять, хоча повинні бути в раціоні цієї азіатської тварини.
 4. Начальник копитного відділу Ігор Марійчук, який повинен опікуватися Хорасом, НЕ МАЄ ЗООЛОГІЧНОЇ ОСВІТИ. До своїх підлеглих він ставиться зверхньо, обзиває їх нецензурними словами. До тварин він проявляє жорстокість, що наводить на думку про його неадекватність та фахову невідповідність. Як розповіли нам пошепки працівники копитного відділу, нещодавно їх роздратований начальник ПОБИВ ЖИРАФу, після чого вона три дні не виходила у літній вольєр на прогулянку.
 5. Жирафам ТАК І НЕ КУПИЛИ ГРАНУЛЬОВАНУ ЇЖУ (МЮСЛІ), ЯКІ НЕОБХІДНІ ДЛЯ ЇХ ЗДОРОВ’Я ТА ЖИТТЯ. І. Марійчук та заступник гендиректора по зоочастині К. Орлов вважають таке харчування дуже затратним, а отже непотрібним жирафам. Хоча позаминулої осені якраз через відсутність цих мюслів у жирафів була зупинка травлення і одного з них ледве врятували. Також у зимовому приміщенні жирафів недостатні освітлення та вентиляція.
 6. У відділі копитних – найвища смертність та травматизм тварин серед усіх відділів зоопарку: тут не вберегли рідкісних молодих оленів Давида (вони прожили в зоопарку близько 3-х років); не забезпечили безпеку антилопам оріксам і вони шокують відвідувачів своїми зламаними рогами; чомусь приховали нещодавню смерть плямистого оленя; від неналежного утримання постраждала одна з коров Ватуссі, не виключено, що на черзі – наступна, і вже остання. ТВАРИНА МОЖЕ ЗАГИНУТИ ЧЕРЕЗ РОЗРОСТАННЯ КОПИТ.
 7. Не перший рік під час осінніх дощів протікає дах на «Острові звірів», у відділах «Примати» та «Птахи». Але в першу чергу влітку 2013 року зробили ремонт, облаштували оргтехнікою, кондиціонерами й меблями окремі кабінети окремих працівників офісу.
 8. На території зоопарку викошують траву, чим порушують екосистему, у результаті гинуть їжаки, жаби, птахи та комахи. В цьому випадку збагачуються особи, які організовують пометрову оплату викошування трави.
 9. Власники торгових точок за окрему плату у нічний час зберігають свій товар та обладнання в приміщеннях зоопарку (кімнати матері та дитини).
 10.  Нещодавно директор зоопарку надав коментар у пресі, що власники торгових точок платять оренду по 15 тис. грн, а насправді Олена Василівна Миколайчук за використання обладнання отримує з кожної точки за тиждень по 1,500 – 2 000 грн. на руки. Куди дівається різниця – невідомо.
 11.  Нещодавно зоопарк перевірила держекоінспекція, яка знайшла порушення, що розцінюються як жорстокість до тварин. Такі порушення відбуваються з року в рік, однак жодного працівника зоопарку  не покарали.
 12.  У штат Київського зоопарку продовжують набирати нових «мертвих душ», наближених до керівників, які отримують зарплатню та премії набагато більші, ніж у «старих» працівників.
 13.  Якість кормів, незважаючи на завищені тендерні ціни, дуже низька (капуста та зелена маса гнилі, віники для копитних заготовляються біля трас та інше). Усе це приводить до хвороб та смерті тварин зоопарку.

Прохання до контролюючих органів: розібратися по кожному пункту викладених вище зауважень з метою з’ясування їхньої достовірності.
Пропозиція: створити постійно діючу громадську раду, у склад якої увійшли б представники громадських організацій, науковці-зоологи та працівники інших зоопарків, журналісти та члени трудового колективу КО «Київський зоологічний парк загальнодержавного значення».

 

Представник ГО «Давайте разом» Тетяна Андрійшина
 Народний депутат України ВО «Свобода»Андрій Іллєнко

 

 

 


0


Опубликовать