:: О нас ::
 
 
AddWeb.ru - раскрутка сайта, 

продвижение сайта
Rambler's Top100 Рисунки, кроссворды, анекдоты, шутки, филателия, нумизматика, ноты для фортепиано, математика, каталог сайтов

Счётчик:
хостов сегодня | хитов сегодня
хитов всего Украина онлайн Неофіційна газета Природа України. Екологія, охорона природи, краєзнавство, туризм... Дерибан Збережи старий Київ ОЛЕГ АНДРОС SOS-animals Green Art ????? Банер Соломенка Здорова Україна
См. новые поступления
в раздел "Карикатуры"

   
НА ГЛАВНУЮ   НА ФОРУМ   ГОСТЕВАЯ
Анонс

Андрій Сердюк НАМН Національна аномалія медичних наук

 

Сергій БОНДАРЄВ

 

 

Мільярди гривень «телепортуються» з державного бюджету. А хворі приковують себе до ліжок.
Чому ВІЛ-позитивні пацієнти клініки «Лавра» прикували себе наручниками до ліжок у стаціонарі клініці? Чому дуже хворі люди готові лежати на голих сітках ліжок і ще й у наручниках? Що їх так «дістало»? – обман і неправда. У брехні вони звинувачують в першу чергу президента НАМНУ Андрія Сердюка. На думку хворих, саме він останні два роки дезінформує Уряд, замилює очі лікарям і пацієнтам.

 

 

 

На фото: Андрій Сердюк, президент Національної академії медичних наук

 


Медичний сарай за 20 мільйонів


Керівництво НАМН обіцяло: усі хворі з клініки «Лавра» плавно і без шкоди для лікування будуть переведені у інші, спеціально побудовані приміщення. Але натомість, А. Сердюк віддав наказ про переїзд клініки у невідповідне приміщення по вулиці Галицька.
Акції з приковуванням наручниками могло б і не бути, якби керівництво Академії дослухалося до громадськості. Голова пацієнтської організації Ukrainian Community Advisory Board (UCAB) Дмитро Шерембей ще 10 вересня заявив, що президент Національної академії медичних наук України Андрій Сердюк має бути знятий з цієї посади через управлінську безпорадність, яка має ознаки корумпованості.  
За словами Дмитра Шерембея, останньою краплею для пацієнтських організацій і лікарів стала саме ситуація з розтратою 20 млн бюджетних коштів на ремонт будівлі за адресою вул. Галицька, 4, куди б мали бути переведені  відділення інтенсивної терапії та детоксикації й нейроінфекції Інституту епідеміології та інфекційних захворювань.
«Будівля на вул. Галицькій – це був «сарай» з гнилим фундаментом, непридатною каналізацією, – говорить Дмитро Шерембей. – Ідея ремонтувати об’єкт була повним безглуздям, його треба було просто знести. В результаті бажання наживи окремої купки людей, 20 млн грн витрачено не на покращення здоров'я пацієнтів. А за ці гроші можна було побудувати лікарню або купити необхідні ліки. А зараз знову маємо знущання над хворими. Вони відмовляються туди переїжджати, адже саме приміщення несе загрозу життю.
Ситуація однозначна – люди, які займалися розкраданням державних грошей, на яких вже відкрите кримінальне провадження, які залякували лікарів і пацієнтів, блокували тендери, – такі люди не мають керувати ані людьми, ані медициною. Тому ми вимагаємо зняти Сердюка Андрія Михайловича з посади президента НАМН України, з усією серйозністю провести кримінальне розслідування, адже він «пустив на вітер» гроші пацієнтів».
«У корпусі по вул. Галицькій взагалі немає мережі медичних газів, що для відділення реанімації неприпустимо, критично, – розповів один з лікарів на умовах анонімності. – Відсутні приміщення пральні та центрального стерилізаційного відділення. Сантехніка, її встановлення і використані матеріали викликають безліч нарікань. Система знезараження стічних вод на етапі первинного очищення (дренажний насос) має значно завужені діаметри каналізаційних трубопроводів, що вже призвело до проблем під час заселення. Нові закуплені меблі не витримують критики взагалі. Ліжка для хворих виконані максимально бюджетно: каркас з квадратної труби з привареною сіткою-рабицею, тонкий матрац з шкірозамінника, порошкове фарбування».
Цікаво, що це приміщення НАМН орендувала у міської влади Києва аж… на три роки! А що далі? 
Незрозуміло, коли зможуть переїхати пацієнти лаврської клініки до сучасної, фактично нової, будівлі по вул. Амосова. Тому що плутанина з продажем землі Інституту ім. Громашевського, на території якого збудовано новий корпус клініки, не дозволяє отримати акт на користування землею під цією новою сучасною лікарняною установою, а пан Сердюк вже більше двох років розповідає, що чекає на засідання сесії Київради. 
Це не вперше діяльність НАМНУ привертає до себе скандальну увагу громадськості і ЗМІ. Ця по суті громадська організація з гучною назвою, має бюджет, співрозмірний з бюджетом Міністерства охорони здоров’я. Можна було б це вважати особистою справою членів цієї організації, якби не та обставина, що наповнюєтся казна НАМНУ за рахунок… платників податків, тобто – за наш з вами рахунок. Наприклад, в 2013  р. їй з Державного бюджету передбачено надати 2,4 млрд грн, а в 2012 р. – 2,28 млрд грн. Кишені певної групи людей поповнюються, а здоров’я не покращується.      

Люди вмирають, а «залізо» – іржавіє

Так що варто придивитися до цієї організації поближче. І тоді стає ясно, що правильніше було б розшифровувати цю абревіатуру, як Національна аномалія  медичних наук. Адже та безвідповідальна легкість,  з якою вона донедавна тринькала великі державні гроші, була дійсно аномальною.  Не менш дивним було те, що на діяльність цієї організації, яка за своєю суттю перетворилася в контору «Рога і копита», не звертали увагу ані політики, ані громадськість і ЗМІ. 

НАМН контролює більш ніж три десятки найпрестижніших медичних інститутів і клінік при них. Таких, приміром, як Національний інститут серцево-судинної хірургії ім. М. М. Амосова, Інститут нейрохірургії ім. А. П. Ромоданова, Інститут кардіології ім. академіка М. Д. Стражеска тощо.

Натомість, низка скандалів, які трапилися в НАМН минулого року та продовжуються в цьому, наштовхують на думку, що ця структура яка, за ідеєю, має відповідати за еволюцію медицини в Україні, опинилася у топкому болоті косності та корупційної деградації.

Безвідповідальність і нераціональне використання бюджетних коштів, як у випадку з об’єктом на вул. Галицькій, в НАМН не є поодиноким випадком. Цього літа телеканал «1+1» та інші ЗМІ розповіли про скандальну історію з придбанням обладнання для Інституту ім. М. М. Амосова. Вартісна техніка, яка оцінюється у суму близько 30 мільйонів гривень, припадала пилом у холі інституту, допоки не втрапила у телеоб’єктив. Після цього обладнання перенесли подалі від очей, але так і не встановили... І це лише один з трьох десятків інститутів, а що відбувається в решті, до яких не доходять журналісти?
До речі, сам пан Сердюк в одному зі своїх листів визнає, що «через проблеми із невчасним фінансуванням будівництва» було зірвано монтаж обладнання у 5 наукових установах академії. Зокрема, в Інституті нейрохірургії на час написання листа (травень 2013 р.) не знайшло свого місця 109 одиниць техніки вартістю понад 27 мільйонів гривень. І це тільки в одному інституті!  
Ті ж громадські організації «розкопали» інформацію про те, що Державна фінансова інспекція України за розпорядженням Кабміну нещодавно провела ревізію фінансово-господарської діяльності НАМН за 2011–2012 рр. Стало відомо, що на час проведення ревізії в експлуатацію не введено 23 одиниці медичного обладнання загальною вартістю 178 млн  грн, яке було придбано протягом 2011–2012 рр. Тоді для чого було його купувати? Питання риторичне в нашій «відкатно-дерибанній» дійсності. Невже Уряд цього не бачить?
Ще один конкретний епізод. За інформацією нардепа Михайла Блавацького, закуплений свого часу для Інституту отоларингології лінійний прискорювач обійшовся нам з вами (бо кошти, нагадаю, виділялися з Держбюджету) у майже 80 млн грн. Хоча купити такий апарат можна було і вдвічі дешевше, вважає депутат. А головне, що ця потрібна для зцілення людей техніка, усе ще припадає пилом на складі. Дозвіл на перший платіж одному з ТОВ у сумі 43 млн грн надав начальник науково-координаційного управління НАМН Олександр Євтушенко.
Ця історія не зіпсувала тендерних апетитів наших «героїв». Так був оголошений тендер на будівництво нового корпусу для інституту ім. М. М. Амосова на 1 млрд грн. Після того, як про нього написали  ЗМІ, тендер був відмінений, і НАМН України довелось  виправдовуватися, «що керівництво ДП «УКБ НАМН», яке готувало цю документацію конкурсних торгів, було звільнено у березні цього року».

Контора «Рога і копита» як частина аномалії


ДП «УКБ НАМН» привернуло увагу і головного слідчого управління УМВС у м. Києві, яке внесло до реєстру досудових розслідувань справу про цього «академічного двійника». Чому двійник? А тому, що до створення цього держпідприємства НАМНУ вже мала (і має досі!) у своєму складі подібне управління. Тільки без статусу «ДП». Від моменту створення два роки тому саме «двійнику» було передано усі повноваження розпоряджатися коштами, які академія отримувала з Держбюджету на будівництво і на закупівлю та встановлення медичного обладнання. Офіційною мовою «двійник» називається ДП «УКБ» – «Управління капітального будівництва».
Проведено цю «медоперацію» зі створення двійника було з грубими порушеннями законодавства. По-перше, без згоди Кабінету Міністрів, натомість такого погодження вимагає Закон України про особливості правового режиму діяльності Національної та галузевої академій наук. По-друге, вирішувати, куди пустити величезні бюджетні кошти,  мають або загальні збори академії, або її президія, а не ДП «УКБ».
Карт-бланш на це видав президент НАМНУ Андрій Сердюк. Без усяких там президій. Скеровувати роботу ДП «УКБ» став вірний товариш пана Сердюка, свого часу його заступник по Інституту гігієни та медичної екології ім. О. М. Марзєєва, Олександр Євтушенко. Президент НАМН та його товариш «накерували», а тепер «рядові» академіки у своєму поважному віці змушені ходити на допити…


Оперувати чи чекати, поки «само пройде»?


І що? А нічого! Пан Сердюк як сидів у кріслі президента академії, так і сидить. Виходить, що  «розвиток» української медичної науки і надалі складатиметься з невмілого  керування, яке закінчується приниженням лікарів (як в історії з корпусом на вул. Галицькій), з покупок  медичного обладнання втридорога, яке потім не використовується, з тендерів  на 1 млрд грн, які після того, як на них звернула увагу громадськість, відміняються?.. Чи можливо, дух позитивних змін пошириться і на Національну аномалію медичних наук України, та влада конкретними «хірургічними рішеннями» зможе дати новий імпульс медичній науці в Україні? Принаймні, це було б логічно, адже наука має бути вище «аномалій».

 

 

 

 


0


Опубликовать