:: О нас ::
 
 
AddWeb.ru - раскрутка сайта, 

продвижение сайта
Rambler's Top100 Рисунки, кроссворды, анекдоты, шутки, филателия, нумизматика, ноты для фортепиано, математика, каталог сайтов

Счётчик:
хостов сегодня | хитов сегодня
хитов всего Украина онлайн Неофіційна газета Природа України. Екологія, охорона природи, краєзнавство, туризм... Дерибан Збережи старий Київ ОЛЕГ АНДРОС SOS-animals Green Art ????? Банер Соломенка Здорова Україна
См. новые поступления
в раздел "Карикатуры"

   
НА ГЛАВНУЮ   НА ФОРУМ   ГОСТЕВАЯ
Анонс

Екоінспекція загубила окуляри

 

Олексій ВАСИЛЮК      


Державна екологічна інспекція України відмовляється боротись з незаконною торгівлею червонокнижними тваринами.

В липні цього року Національний екологічний центр України (НЕЦУ) звернувся до Генеральної прокуратури України з листом, в якому повідомив, що Розплідник «Декоративні голуби та інші екзотичні тварини» (Полатава) пропонує (http://zoo.poltava.ua/Ptahy/_Zhuravli.html) продаж журавля-красавки та сірого журавля за договірною ціною (телефони 050 773-79-03, 063 474-29-70). Нами виявлені і інші організації, що здійснюють торгівлю журавлями і іншими рідкісними птахами http://pryroda.in.ua/necu/v-ukrayini-torhuyut-chervonoknyzhnymy-zhuravlyamy/.

Законодавство України «Про червону книгу України», забороняє вилучення з природи особин видів, занесених до Червоної книги України (що дозволяється лише в разі прийняття відповідного рішення Національної комісії по Червоній книзі України) а також їх комерційне використання (ст..19). важливо відмітити, що торгівля особинами видів Червоної книги заборонена не залежно від того, вилучені він з природи або вирощені у неволі.

У своєму зверненні, ми просили провести слідчі дії, виявивши осіб, чиї контакти вказані у даних оголошеннях та перевірити законність торгівлі вказаними видами та законність володіння ними, вилучити їх у незаконних власників та передати у зоологічні парки для реабілітації.
- Після скандального випадку викрадення пташенят журавля-красавки, про який стало відомо днями на Херсонщині http://pryroda.in.ua/step/na-hersonschyne-brakoneryi-massovo-razoryayut-hnezda-stepnoho-zhuravlya/, відкрито кримінальну справу за ч.1. ст. 249 Кримінального кодексу України. – розказує заступник голови НЕЦУ Олексій Василюк. - Проте боротьба із торгівцями червонокнижними видами виявилась менш привабливою справою для контролюючих органів. Генеральна прокуратура України переслала наш лист до Державної екологічної інспекції України. Та, в свою чергу відписалась нам, що не може здійснити перевірку, оскільки у нашій скарзі не вказано хто конкретно здійснює торгівлю та юридична адреса підприємства. Власне для виявлення цього і готувалось наше звернення, адже йдеться про нелегальну протизаконну торгівлю. Проте зателефонувати за вказаними у нашому листі телефонами екоінспектори не можуть зателефонувати… або просто загубили окуляри і не можуть прочитати у нашому листі всіх контактів незаконних торгівців.

НЕЦУ звернувся до Генпрокуратури України із скаргою на бездіяльність Держекоінспекції.

 

Джерело: http://pryroda.in.ua/necu/ekoinspektsiya-zahubyla-okulyary/

 


0


Опубликовать