:: О нас ::
 
 
AddWeb.ru - раскрутка сайта, 

продвижение сайта
Rambler's Top100 Рисунки, кроссворды, анекдоты, шутки, филателия, нумизматика, ноты для фортепиано, математика, каталог сайтов

Счётчик:
хостов сегодня | хитов сегодня
хитов всего Украина онлайн Неофіційна газета Природа України. Екологія, охорона природи, краєзнавство, туризм... Дерибан Збережи старий Київ ОЛЕГ АНДРОС SOS-animals Green Art ????? Банер Соломенка Здорова Україна
См. новые поступления
в раздел "Карикатуры"

   
НА ГЛАВНУЮ   НА ФОРУМ   ГОСТЕВАЯ
Анонс

Під Києвом знову дерибанять заповідні землі, тепер у заказнику «Козинський»

 

Олександр СОКОЛЕНКО 

     
                                  

 

На території ландшафтного заказника загальнодержавного значення «Козинський», що розташований у заплаві Дніпра поблизу Києва, невідомі особи захопили земельну ділянку та здійснюють підготовчі роботи, імовірно, під будівництво капітальних споруд. Зокрема, будівельниками знищується заповідне озеро, з якого за допомогою спецтехніки видобувається пісок, а також на значній території, що потрапила у зону робіт, частково пошкоджено або зовсім знищено рослинність та дерева.

Відповідно до “Положення про заказник “Козинський”, будь-яка господарська діяльність на території заказника забороняється. Не можна навіть викошувати траву, випасати худобу, збирати ягоди та гриби.

Цікаво, що на зазначеній території донедавна функціонував гольф-клуб, що працював без жодного дозволу та з порушенням закону України “Про природно-заповідний фонд”. Природоохоронці неодноразово звертались до екологічної інспекції зі скаргами на діяльність гольф-клубу, екологічна інспекція підтверджувала порушення і пересилала висновки до прокуратури. Але на цьому, власне, боротьба із порушниками і закінчувалась. Можливо, забудовники заповідної території мають безпосередній стосунок до власників підпільного гольф-клубу, що всупереч законодавству, облаштувався на заповідній території.

Національний екологічний центр України звернувся зі скаргою щодо дерибану земель ландшафтного заказника “Козинський” до Державної екологічної інспекції України та прокуратури з вимогою вжити негайних заходів для припинення розкрадання заповідних земель заказника. Також екологи вимагають притягнути винних осіб до відповідальності та стягнути з них суму збитків, завданих об'єкту природно-заповідного фонду.

Ланшафтний заказник загальнодержавного значення “Козинський” площею 967 га було створено указом президента України у 1994 році з метою охорони цінної заплави річки Дніпро поблизу Києва. Відтоді заказник зазнає постійних атак з боку так званих елітних забудовників, оскільки географічно розташований посеред суцільної котеджної забудови району Конча-Заспа.

 

 

 

 

 

 


0


Опубликовать