:: О нас ::
 
 
AddWeb.ru - раскрутка сайта, 

продвижение сайта
Rambler's Top100 Рисунки, кроссворды, анекдоты, шутки, филателия, нумизматика, ноты для фортепиано, математика, каталог сайтов

Счётчик:
хостов сегодня | хитов сегодня
хитов всего Украина онлайн Неофіційна газета Природа України. Екологія, охорона природи, краєзнавство, туризм... Дерибан Збережи старий Київ ОЛЕГ АНДРОС SOS-animals Green Art ????? Банер Соломенка Здорова Україна
См. новые поступления
в раздел "Карикатуры"

   
НА ГЛАВНУЮ   НА ФОРУМ   ГОСТЕВАЯ
Анонс

Світлана Берзіна – Громадськість звернулася до Генпрокуратури з вимогою порушити кримінальну справу проти колишнього генерального директора Київського зоопарку Світлани Берзіної

 

Прес-служба «Форум»

 

№ 2 (1213) від 24.03.2011                           Генеральному прокурору України
державному раднику юстиції України

Пшонці В. П.

01011 м. Київ, вул. Різницька, 13/15

 

ЗАЯВА ПРО ЗЛОЧИН

 

Про порушення кримінальної
справи щодо колишнього
генерального директора
Київського зоологічного парку
державного значення
Берзіної Світлани Валеріївни

 

Шановний Вікторе Павловичу!

Керуючись Конституцією України, Законами України «Про прокуратуру», «Про звернення громадян», Указом Президента України від 07.02.2008 №109/2008 «Про першочергові заходи щодо забезпечення реалізації та гарантування конституційного права на звернення до органів державної влади та органів місцевого самоврядування» ми, представники громадських організацій, просимо Вас розглянути нашу заяву про злочин громадянки Берзіної Світлани Валеріївни, яка очолювала Київський зоологічний парк державного значення з лютого 2008 р. по жовтень 2010 р. За цей період Київський зоопарк втратив половину колекції тварин і був визнаний міжнародними експертами таким, що увійшов у п’ятірку найгірших зоопарків світу.

За результатами перевірки фінансово-господарської діяльності Київського зоологічного парку загальнодержавного значення за період з 1 червня 2009 р. по 1 жовтня 2010 р. Контрольно-ревізійне управління в м. Києві виявило порушення фінансової дисципліни на загальну суму  328,2 млн грн.

 Під час щорічної інвентаризації у 2009 р. комісією Зоопарку не проводилась інвентаризація тварин. Однак, у процесі контрольного заходу інвентаризацію провели за участі ревізорів і недорахували 131 тварину, обліковою вартістю 2,25 тис. грн та знайшли «зайвих» 99  тварин на суму 16,9 тис. грн. А риби з дільниці «Іхтіологія» взагалі не були закріплені за матеріально-відповідальною особою.

Через те, що деякі тварини відповідно до їх вікової категорії обліковувалися на інших субрахунках («Поточні біологічні активи», а не «Інші необоротні матеріальні активи»), ніж того вимагала відповідна інструкція, це дозволило продавати (передавати) тварини без дозволу органу вищого рівня. Відтак, Зоопарком було передано фізичній особі-підприємцю (далі – ФОП) для подальшого перенаправлення до Харківської обласної асоціації благодійних організацій БО «Дитинство» 12 макак резус на загальну суму 12 тис. грн. Однак під час зустрічної перевірки у цій організації макак не було виявлено, а гроші Зоопарку так і не повернуто.

Вказаний вище ФОП взяв у Зоопарка 50-відсотковий завдаток у сумі 79,8 тис. грн за купівлю шимпанзе. Однак тварина під час карантину загинула, а відповідно до договору (коли тварина гине під час карантину, а це перший місяць після поставки) підприємець має повернути гроші. Але, крім того, що грошей Зоопарк так і не отримав, інша половина суми обліковувалась як борг перед підприємцем. Таким чином Зоопарку нанесено збитків майже на 80 тис. грн. Проте, навіть після смерті шимпанзе Зоопарк витратив на його лікування 1,85 тис. грн.
 
Аналогічна ситуація трапилася і з гієнами. ФОП не повернув на рахунок Зоопарку 50-відсоткову передоплату за 2 плямистих гієн у сумі 36,4 тис. грн, які взагалі не надійшли до зоологічного парку. Як пояснив підприємець, ці тварини загинули під час транспортування, однак ніякими актами дана ситуація не була підтверджена.

Значні порушення виявлено і під час списання продуктів харчування. Зокрема, внаслідок перевищення раціону харчування слона та жирафа, без узгодження з ветеринарним лікарем і заступником генерального директора Зоопарку по зоочастині, були списані як зайві продукти харчування на суму 23,11 тис. грн. Без підтверджуючих первинних документів списано продуктів на суму 5,45 тис. грн, а інвентаризацією на продуктовому складі встановлено лишки продуктів на загальну суму 0,81 тис. грн і недостачу у розмірі 2,34 тис. грн.

Значні збитки завдано Зоопарку і через відсутність належного обліку за квитками та неякісну організацію їх реалізації.

Зокрема, протягом ревізійного періоду встановлено, що кошти від продажу квитків за вхід до Зоопарку та за вхід до Дитячого зоопарку, який знаходиться на території Зоопарку, здавалися до каси не кожного дня. Окрім цього, бланки квитків для входу в Зоопарк виготовлялися не в спеціалізованих державних друкарнях, а у суб’єктів господарювання. Також не велась прибутково-видаткова книга з обліку бланків суворої звітності.

Відтак, ревізори виявили, що понад 15 тис. квитків було реалізовано по 20 грн, хоча їх повна вартість сягала 25 грн. Таким чином, до каси Зоопарку не надійшло 75,1 тис. грн.

Окрім того, у головного бухгалтера працівники КРУ не дорахували 100 квитків на 2,5 тис. грн, а відсутність належної касової дисципліни дозволяла неодноразово реалізовувати квитки однієї і тієї ж серії.

На початку 2010 року сектору «Дитячий зоопарк» закуплено 395,4 тис. квитків на загальну суму 61,29 тис. грн. Однак станом на 01.09.2010 усі квитки знаходилися на складі, а відвідувачі платили за вхід готівкою. У зв’язку з цим під час ревізії неможливо було підтвердити та перевірити повноту надходження в касу. Взявши пояснення у завідувача сектором, розрахунковим методом  встановлено, що до каси не надійшло майже 5 тис. грн.

Окрім зазначеного, ревізією встановлено, що з 03.12.2009 прохід на територію Зоопарку здійснювався через турнікети, квитки для яких були придбані лише в березні 2010 р.

Окрім вказаного, ревізори виявили, що з 03.12.2009 по 09.07.2010 було реалізовано 1658 квитків організаціям на безоплатній основі без відповідного дозволу керівництва Зоопарку. Внаслідок відсутності облікових документів неможливо обрахувати суму збитків. 

Непоодинокі випадки необґрунтованого витрачання бюджетних коштів допускались Зоопарком під час оплати комунальних послуг, інколи і не своїх.

Зокрема, Зоопарк сплатив 34,59 тис. грн за комунальні послуги з електропостачання, які спожили мешканці будинку, розташованого на території Зоопарку.

Несвоєчасно були розмежовані тарифи, встановлені для населення та організацій, як наслідок – різниця в тарифах на газопостачання на загальну суму 206,19 тис. грн погашалася за рахунок коштів Зоопарку, що призвело до збитків на зазначену суму.

Протягом ревізійного періоду Зоопарк оплатив 21,84 тис. грн за спожиті сторонніми організаціями та рекреантами комунальні послуги на суму майже 48 тис. грн.

Крім того, Зоопарк переплатив 186,49 тис. грн за комунальні послуги з постачання холодної води і водовідведення, оскільки ВАТ «АК “Київводоканал”» пред’являв рахунки за завищеними тарифами. 

Серед виявлених порушень фінансової дисципліни встановлено факти зайвого або безпідставного витрачання коштів на оплату праці та відрахування до державних цільових фондів.

Так, за рахунок завищення норм добових витрат під час відряджень за кордон та фактичного часу перебування за кордоном зайво витрачено коштів 10,54 тис. грн. Поряд з цим, в деяких випадках вартість авіаквитків, проїзних документів, добових витрат відшкодовувалась особам, які не є працівниками Зоопарку та, водночас, оплачувалась вартість багажу і транспортні витрати, не підтверджені документально. Таким чином, зайво витрачено майже 17 тис. грн.

Також зайво відшкодовано витрат на відрядження на суму 1,06 тис. грн і вартість «науково-методичних матеріалів» на загальну суму 3,92 тис. грн, які одночасно було списано як витрати Зоопарку.

Протягом ревізійного періоду двом працівникам, які фактично не працювали, виплачено 32,13 тис. грн, і відповідно зайво перераховано внесків до державних цільових фондів 11,84 тис. грн. Слід зауважити, що вказаних осіб було прийнято на посади відповідно до наказів колишнього генерального директора. Наявність зазначених «мертвих душ» підтверджена поясненнями працівників Зоопарку, відповідальних за заповнення табелів обліку робочого часу.

 Про грубі порушення при веденні бухгалтерського обліку основних засобів і збереженні комунального майна свідчить виявлена під час інвентаризації у двох матеріально-відповідальних осіб нестача вольєрів для фазанів, ему та павлінів загальною вартістю 378,27 тис. грн.

Внаслідок завищення підрядними організаціями та фізичними особами вартості та обсягів виконаних ремонтно-будівельних робіт зайво витрачено  і таким чином нанесено збитків на загальну суму 130 тис. грн.

Також Зоопарк необґрунтовано сплатив ГО «Молодіжний екологічний центр» 223,74 тис. грн за роботи, які не підтверджені відповідними документами та розрахунками.

Варті уваги і дані про надмірно завищені витрати на лікування вікових дерев благодійним фондом Дніпровського району «Київський еколого-культурний центр» (директор – В. Є. Борейко), що зокрема підтверджуються отриманими нами частково копіями відповідних документів (додаток 1). Йдеться про лікування 5 дерев на суму 12 935 грн 00 коп., яке, згідно оцінкам фахівців з озеленення, виконане неякісно та з завищенням ціни витратних матеріалів (додаток 1).

Також було занижено вартість земельної ділянки на загальну суму 325,5 млн грн. У бухгалтерському обліку занижено кредиторську заборгованість за отримані послуги АК «Київенерго» на суму 2,51 тис. грн;недоотримано 22,7 тис. грн орендної плати; а кошти, отримані від продажу основних засобів на загальну суму 12,28 тис. грн, не перераховано до бюджету м. Києва.

Через безпідставне відображення в обліку технічної документації, договору оренди землі та програмного забезпечення загальною вартістю 66,23 тис. грн, завищено вартість необоротних активів на зазначену суму.

Не списано на позабалансовий рахунок дебіторську заборгованість, термін позовної давності якої минув, на загальну суму 337,15 тис. грн.

Установчими документами Зоопарку, а саме – довідкою з Єдиного державного реєстру підприємств та організацій України не передбачено здійснення Зоопарком рекреаційної діяльності. Проте, за ревізійний період Зоопарком безпідставно отримано доходів від рекреаційної діяльності на суму 587,93 тис. грн.

За результатами ревізії складено 7 протоколів про адміністративне правопорушення за статтею 164-2 та 1 протокол про адміністративне правопорушення за статтею 164-12 Кодексу України про адміністративні правопорушення.

Ці та інші факти у повному обсязі викладено у висновках ревізії КРУ, матеріали ревізії направлено до Служби безпеки України в м. Києві, копія акту ревізії надіслана до Управління Державної служби боротьби з економічною злочинністю Головного управління МВС України в м. Києві. (копія релізу КРУ у додатку 2).

Громадськість стурбована тим, що з часу перевірки пройшло вже майже 4 місяці, однак громадянка Берзіна С. В. не лише не понесла відповідного покарання, а, навпаки, зайняла чергову посаду директора у структурі КМДА. Після трагічних подій у Київському зоопарку, які широко освітлювалися засобами масової інформації та найбільш яскраво відображені у фільмі «Гетто для тварин» у серії «Історія катастроф» (телеканал «1+1»), колишня директорка зоопарку Берзіна C. В. знову очолила КП «Центр ідентифікації тварин», де вона працювала до призначення її генеральним директором Київського зоопарку.

Вартий уваги той факт, що Берзіна С. В. притягалася до кримінальної відповідальності і раніше. 4 листопада 1996 р. Харківський районний суд м. Києва розглянув у відкритому судовому засіданні справу про обвинувачення Берзіної С. В. за  ч. 2 ст. 148-2 , ст. 172 Кримінального кодексу України від 28.12.1960. Суд встановив, що у 1994 р. Берзіна С. В., перебуваючи на посаді директора кінологічного клубу «Аврора», ухилилася від сплати податків до бюджету держави у великому розмірі. У 1996 р. вона, умисно занизивши суму прибутків від проведення в СКК «Аврора» виставки собак, порушила Закон України «Про оподаткування доходів підприємств і організацій». Крім цього, Берзіна С. В. при оформленні платіжного доручення на сплату податків підробила підпис головного бухгалтера СКК «Аврора». Суд визнав Берзіну С. В. винною за  ч. 1 ст. 148-2, ст. 172 Кримінального кодексу України від 28.12.1960 і тимчасово позбавив права займати керівні посади, які пов’язані з фінансово-бухгалтерскою діяльністю строком на один рік, а мірою запобіжного заходу до вступу вироку у законну силу, ухвалив підписку про невиїзд (копія ухвали суду – у додатку 3).

Громадськість стурбована тим, що протиправні дії громадянки Берзіної С. В. на посаді генерального директора Київського зоопарку, виявлені ще під час перевірки КРУ м. Києва, залишаються безкарними. Йдеться про рецидив у її протиправних діях, що, на нашу думку, «покривається» високопоставленими посадовцями.

Результати перевірки КРУ м. Києва, викладені вище, свідчать про те, що громадянка Берзіна С. В. діяла умисно, з корисливих мотивів і в інтересах третіх осіб. Це заподіяло істотну шкоду державним і громадським інтересам. Такі дії негативно вплинути також і на статус самого Київського зоопарку.

Саме тому, на основі вищевикладеного та керуючись ст. 12, 19, 20 Закону України від 05.11.1991 «Про прокуратуру», просимо:

  1. Порушити кримінальну справу щодо громадянки Берзіної Світлани Валеріївни за частиною 2 статті 364 Кримінального кодексу України («Зловживання владою або службовим становищем»).
  2. Про результати прокурорського реагування невідкладно повідомити заявників, згідно чинного законодавства, на адреси, указані у заяві.

Додатки:
1. Копії актів виконаних робіт про проведення заходів з лікування вікових дерев і доповідної наукового консультанта з питань озеленення.
2. Висновки ревізії Контрольно-ревізійного управління в м. Києві.
3. Копія ухвали Харківського районного суду м. Києва.

 

З повагою,

Віталій Черняховський, головний координатор громадянської кампанії «Форум порятунку Києва»,
брати Капранови, письменники,
Петро Михайленко, заступник Голови Правління ВГО «Коаліція учасників Помаранчевої революції»,
Юка Гаврилова, журналіст,
Тамара Тарнавська, Президент Міжнародного товариства захисту тварин «SOS»,
Ігор Гурчик, ГО «Наша земля»,
Іван Пономаренко, архітектор,
Т.П. Ральникова, помічник фоторедактора «Газети по-київськи»,
Олександр Дядюк, Голова ГО «"Кияни об’єднуймось»,
Анжеліка Комарова, голова громадської ініціативи «Спілка вільних журналістів "Природа над усе"»,
Андрій Скіпальський, Голова Правління Регіонального центру громадянського представницва «Життя».


Вхідний номер 33 за 24.03.2011.

 

0Опубликовать