:: О нас ::
 
 
AddWeb.ru - раскрутка сайта, 

продвижение сайта
Rambler's Top100 Рисунки, кроссворды, анекдоты, шутки, филателия, нумизматика, ноты для фортепиано, математика, каталог сайтов

Счётчик:
хостов сегодня | хитов сегодня
хитов всего Украина онлайн Неофіційна газета Природа України. Екологія, охорона природи, краєзнавство, туризм... Дерибан Збережи старий Київ ОЛЕГ АНДРОС SOS-animals Green Art ????? Банер Соломенка Здорова Україна
См. новые поступления
в раздел "Карикатуры"

   
НА ГЛАВНУЮ   НА ФОРУМ   ГОСТЕВАЯ
Анонс

Варварство на святій землі

 

Максим САВЧУК, «Україна молода»

 

Два тижні тому в центральній частині парку «Юність», що поблизу вулиці Олеся Курбаса на Борщагівці, Українська православна церква Московського патріархату розпочала будівництво храму Спиридона Триміфунтського. Мешканці сусідніх будинків обурені: будують шаленими темпами та без їхньої згоди, знищено клумбу, вирізано зелені насадження. Документів на будівництво отці не показують, але запевняють, що всі необхідні дозволи мають. У Головному управлінні архітектури Києва кажуть, що жодного храму в парку генпланом не передбачено. А директор Святошинського «Київзеленбуду» говорить, що не в змозі захистити зелену зону. Поки противники забудови збирають підписи та шукають справедливості, священики проводять молебні під стінами споруджуваної церкви, шукаючи підтримки у громадськості.

«Будувати храм почали у святковий день»

«На свято Маковія, коли всі порядні християни йшли до церкви, на території парку «Юність» з'явився паркан і почалося будівництво храму. У святковий день! — розповідає «УМ» мешканка Борщагівки Олена Серафимівна Жукова. — Люди, побачивши це, дуже обурилися — адже на тому місці була клумба, там поні катали діточок, у спеку відпочивало багато мешканців, бо ж їхати через усе місто незручно, ми живемо на околиці... Словом, це була наша зона відпочинку. Поруч із парком є закинутий кінотеатр, що вже не працює 25 років. Раніше священики казали, що на його місці відкриють церкву. Люди–то і не проти були, бо приміщення кінотеатру в жахливому стані. Але ж будувати почали просто посеред парку, а той кінотеатр так само в занедбаному стані, обсипається... Коли заливали фундамент, моя сусідка розмовляла з будівельниками, з отцем Демитрієм, що був на місці. Він сказав, що скоро у парку відкриється церква Спиридона Триміфунтського, і це дуже добре. А щодо знесення старого кінотеатру — люди просто неправильно зрозуміли наміри церковників».

За словами пані Олени, священик пояснив: дозвіл на будівництво церкви у парку надав «Київзеленбуд», більше того — новий храм зводиться згідно з генпланом Києва. Як ще один аргумент на користь будівництва, священнослужитель повідомив, що в цьому районі поблизу більше немає церков, тому новий храм — просто подарунок для вірян. «Але ж це неправда! — обурюється Олена Серафимівна. — Буквально за квартал розташована церква, щоправда, Київського патріархату, за дві зупинки трамваю — ще одна. Чи Московський патріархат не визнає їх як місця для богослужінь?».

«Чому почали будувати саме у парку? В нас багато територій, які пустують, — дивується сусідка пані Олени Лідія Олександрівна. — Та навіть Церква Ісуса Христа знайшла собі місце на Окружній, привела в порядок територію... Чому Московський патріархат не може зробити одночасно дві добрі справи, а нищить те, що належить мешканцям району? В «Юність» їхали люди з Південної Борщагівки, бо там немає парків. Тепер частину цієї невеличкої території в нас відбирають. Причому з блискавичною швидкістю. Без жодних пояснень. І ігноруючи нашу думку. Це просто варварство».

«Ми — не державна структура, можемо й не відповідати»

Прес–секретар предстоятеля УПЦ МП отець Георгій Коваленко, до якого «УМ» звернулася з проханням прокоментувати будівництво, виявилося, про новий «осередок служіння» нічого не знає: «Я на сьогодні не чув про цей храм, але й не маю про всі храми Києва знати... Єдине, що можу сказати, — Спиридон Триміфунтський, на честь якого, як ви кажете, назвуть храм, — наш святий, ми маємо його мощі». Пан Коваленко порадив з усіма питаннями звертатися в канцелярію, але одразу попередив, що відповіді там можуть і не дати — мовляв, саме почалася пора служінь, та й не та в них організація, аби задовольняти цікавість журналістів: «Ви, звичайно, можете надіслати запит... Але я ж кажу: ми не є дер­жавною структурою, можемо й не відповідати...». У канцелярії й справді довідатися нічого не вдалося — на телефонні дзвінки там не відповідали кілька діб.

Захистом зелених насаджень у парку «Юність» займається Святошинське відділення комунального об'єднання «Київзеленбуд». Директор районного «Київзеленбуду» В'ячеслав Грінченко говорить, що дозволів на будівництво вони не надають, та й вберегти дерева від забудови об'єднання не має можливості: «Розумієте, нам надали тільки дозвіл на розробку проектної документації щодо цього об'єкта. Дозволів на будівництво ми не бачили. Я не можу нічого відповісти, бо наразі саме розбираємося в цій ситуації... Справа в тому, що, на жаль, всі будівництва узгоджуються в управлінні архітектури, а нас тільки ставлять до відома».

«Будівництво храму не передбачено»

Справді, на табличці, яку розмістили над будівельним парканом, значиться: «Згідно з планом реконструкції та благоустрою парку «Юність», у цьому місці розпочате будівництво православного храму на честь святого Спиридона Триміфунтського», а план реконструкції затверджує саме Головне управління архітектури та дизайну міського середовища. Але, коли «УМ» звернулася туди із запитом, відповідь приголомшила: головний архітектор Целовальник заперечує будівництво церкви як пункт плану благоустрою парку. Цитуємо його відповідь: «На ваш запит стосовно будівництва храму на території парку «Юність» повідомляємо, що, згідно з погодженим Головним управлінням містобудування, архітектури та дизайну міського середовища проектом реконструкції парку, будівництво храму не передбачено. Відповідно до затвердженого проекту рекон­струкції парку планується виконати благоустрій території, побудувати будиночок садівника, громадську вбиральню та декоративний фонтан. У Головному управлінні містобудування, архітектури та дизайну міського середовища не розглядався та не погоджувався проект будівництва храму на території парку «Юність». Тож з усього вищевикладеного можна зробити висновок, що церковнослужителі просто здійснили самозахоплення.

«Під недобудованим храмом благословляли 70–річних першокласників»

Тим часом біля недобудованої церкви вже проводять служби. У неділю о 12 годині зібралися дві групи людей. Перші — аби висловити своє обурення будівництвом і зібрати підписи, інші — щоб узяти участь у молебні для дітей, які першого вересня розпочнуть навчання.

«Дивна така в них служба відбулася. Дітей я не бачив, переважно то були бабусі 70–річні... Але процес пішов — церква шукає своїх потенційних прихожан. Конфліктів не було: і учасники служби, і протестувальники поводилися мирно», — розповідає організатор акції протесту Орест Шевчук.

За його словами, спроби активістів ознайомитися з документами на будівництво закінчилися невдачею. Настоятель нового храму показав мешканцям та міліції лише дозвіл на збір документів. Проте запевнив, що всі папери він має і за необхідності може надати. «Але ж таку саму обіцянку нам уже давав священик, але документів ми і досі не бачили», — говорить Орест Шевчук.

Протестувальники збираються звертатися з відкритими листами до державних органів та київської влади. Тим часом будівельники нашвидкуруч звели каркас і працюють із винятковою продуктивністю і завзяттям.

Джерело: http://www.umoloda.kiev.ua/print/84/4 5/61085/