:: О нас ::
 
 
AddWeb.ru - раскрутка сайта, 

продвижение сайта
Rambler's Top100 Рисунки, кроссворды, анекдоты, шутки, филателия, нумизматика, ноты для фортепиано, математика, каталог сайтов

Счётчик:
хостов сегодня | хитов сегодня
хитов всего Украина онлайн Неофіційна газета Природа України. Екологія, охорона природи, краєзнавство, туризм... Дерибан Збережи старий Київ ОЛЕГ АНДРОС SOS-animals Green Art ????? Банер Соломенка Здорова Україна
См. новые поступления
в раздел "Карикатуры"

   
НА ГЛАВНУЮ   НА ФОРУМ   ГОСТЕВАЯ
Анонс

Нарешті на заповідних землях заборонено автомобільні розваги

Олексій ВАСИЛЮК, НЕЦУ

 

Міністерство охорони навколишнього природного середовища доручило своїм територіальним підрозділам утриматись від погодження на землях природно-заповідного фонду ралі, фестивалів, автомобільних та інших змагань із залученням високопрохідної техніки. Таке рішення прийняте після неодноразових скарг громадських природоохоронних організацій.

Вже не перший рік природоохоронці піднімають питання про неприпустимість заїздів приватного автотранспорту до територій природно-заповідного фонду. Адже кожного разу, організовуючи мотоперегони, фестивалі з джипінгу або розваги на квадрациклах, авто- та фотолюбителі обирають в якості місць проведення таких заходів найпривабливіші і найцінніші природні куточки країни. Натомість після завершення таких заходів, природа більше вже не є незайманою і неходженою. І питання зовсім не в культурі або безкультурності учасників змагань, а в тому, що будь-яка природна територія здатна витримати лише певний ліміт рекреаційного навантаження. І коли йдеться про масштабні заходи з участю великої кількості транспортних засобів,ні про які ліміти говорити не доводиться. Дика природа не здатна витримати такого.

Частина найцінніших природних територій України включена до складу територій природно-заповідного фонду, наприклад - заказників,природних заповідників, національних природних парків та інших, в межах яких діє спеціальний охоронний режим. Такий режим запроваджений з єдиною метою - вберегти природу природно-заповідного об'єкту від можливих негативних впливів, що можуть призвести до його знищення.

Крім того, перегони є потужним фактором шумового впливу на природу, і,простіше кажучи - розлякують диких звірів та птахів. Особливо небезпечно це у сезон розмноження, оскільки нажаханий птах може не повернутись до гнізда. Розлякування диких тварин в сезон розмноження є грубим порушенням міжнародної Конвенції <<Про дикі види флори та фауни і середовище існування у Європі>>.

На жаль, організатори масових автомобільних та мотоциклетних заходів не сприймають формальних заборон. Так, нещодавно на території новоствореного національного природного парку <<Чарівна Гавань>> провели мотоперегони, в час, коли відбувалось гніздування степових видів птахів, чиї гнізда розміщені на землі. В минулому вже були прецеденти заборони автоперегонів, наприклад в заповідних об'єктах Карпатського регіону та на всій територій Івано-Франківської області. Але всієї України це не стосувалось.

Натомість тепер, на прохання громадських природоохоронних організацій,Міністерство охорони навколишнього природного середовища України доручило своїм територіальним підрозділам не дозволяти проведення таких заходів на цінних природних територіях. У спеціальному листі <<Щодо обмеження шкідливої діяльності на територіях природно-заповідного фонду>>, заступник Міністра охорони навколишнього природного середовища І.Вільдман звертається до керівництва своїх територіальних підрозділів. Так, у листі говориться: <<Найбільша шкода в результаті проведення ралі, фестивалів, автомобільних та інших змагань із залученням високопрохідної техніки наноситься степовим і гірським природним комплексам та видам рослин і тварин, занесеним до
Червоної книги України. (...) З метою збереження природних комплексів територій та об'єктів природно-заповідного фонду, прошу утриматись від погодження на зазначених територіях ралі, фестивалів, автомобільних та інших змагань із залученням високопрохідної техніки. Особливу увагу прошу звернути на недопущення проведення таких заходів у весняно-літній сезон розмноження дикої фауни>>.

Зі свого боку, громадські природоохоронні організації виявили готовність оперативно інформувати Мінприроди та контролюючі органи в разі виявлення самовільного проведення таких заходів.

Детальніше про проблему:
http://pryroda.in.ua/blog/dzhiping-zaboronili/
http://pryroda.in.ua/blog/dityachij-sadok-na-dorozi/

Детально про режим природно-заповідного фонду:
http://h.ua/story/77769/

Для контактів:
Національний екологічний центр України
Василюк Олексій
097 1000 473
vasyliuk@gmail.com