:: О нас ::
 
 
AddWeb.ru - раскрутка сайта, 

продвижение сайта
Rambler's Top100 Рисунки, кроссворды, анекдоты, шутки, филателия, нумизматика, ноты для фортепиано, математика, каталог сайтов

Счётчик:
хостов сегодня | хитов сегодня
хитов всего Украина онлайн Неофіційна газета Природа України. Екологія, охорона природи, краєзнавство, туризм... Дерибан Збережи старий Київ ОЛЕГ АНДРОС SOS-animals Green Art ????? Банер Соломенка Здорова Україна
См. новые поступления
в раздел "Карикатуры"

   
НА ГЛАВНУЮ   НА ФОРУМ   ГОСТЕВАЯ
Анонс

21 липня 2010 р. в приміщені ІA «РИА-НОВОСТИ» відбувся круглий стіл на тему: «Карні справи із земельних махінацій в Київській владі: чи будуть покарані високопосадовці?»

 

Національний екологічний центр України

 

В ході прес-конференції учасники оприлюднили інформацію, що стосується подій у стінах  київської міської ради, а саме обшуки  правоохоронцями кабінетів високопоставлених столичних чиновників та вилучення документації по земельних питаннях.

 

За інформацією учасників круглого столу, останні події у Київраді викликані земельними махінаціями із  територією парку «Покал», що знаходиться у Голосіївськоу р-ні м.Києва. Після розслідування, проведеного групою громадських організацій та ініціатив в квітні 2010 р http://kiev.pravda.com.ua/publications/4bd6b83c006da/  http://kyiv.pravda.com.ua/news/4b7423875c586/ з’ясувалось, що ТОВ «Еквілібріум-Трейд» отримав земельну ділянку площею 21 га під  будівництво поліфункціонального комплексу за адресою Надніпрянське шосе, 2. Після цього відбулась масова вирубка парку «Покал», що у Голосіївському районі для будівництва цього об’єкту. Технічна документація, окрім дозволів на рубку, як засвідчили контролюючі органи, дійсно  стосувалась ТОВ «Еквілібріум-трейд». Держекоінспекція нарахувала збитки, нанесені державі знесенням дерев а природоохоронна прокуратура  порушила щодо  цього кримінальну справу. Натомість дуже скоро  справу закрили, супроводивши її суворою доганою прокуратурі.

 

Фізично парк «Покал», в якому біла здійснена вирубка згаданим товариством, знаходиться в Голосіївському р-ні і має  адресу «Столичне шосе, 2». Надніпрянське шосе, щодо  якого приймалось рішення про землевідведенян товариству «Еквілібріум-Трейд» взагалі розміщене у Печерському районі міста. Та і ділягки з такою площею, придатного для будівництва, за тією адресою не існує. Журналісти випадково помітили цю деталь ще навесні. Та лише кілька місяців потому стали відомі подробиці непорозуміння. За інформацією учасників прес-конференції, обшуки в Київраді, вилучення документів правоохоронцями проведене у зв’язку з виявленянм факту втручання у земельний кадастр у справі по парку Покал, а також, фальсифікаціями щодо оформлення землі (на підставних осіб).

 

Зі слів заступника голови Національного екоцентру України Олексія Василюка, земельну ділянку виділили у Печерському районі, а потім поміняли її місцями з парком «Покал», що знаходиться у Голосіївському районі. Про подібні махінацій до цього  часу в Києві не було  відомо.

 

Адвокат Ольга Піддубна, що веде ряд справ проти незаконних  рішень Київради, зазначає, що  сумніви про  законнісь ведення земельного кадастру в Києві є  давно, оскільки згідно законодавства, його  має вести Державний комітет України із земельних ресурсів, натомсість ці роботи в Києві виконує  «Київзем», що є  структурою КМДА.

 

Член фракції  Блоку Віталія Кличка Валерій Карпунцов заявив, що є велика вірогідність масових втручаньу  земельний кадастр, а не лише створення фіктивних адрес у парках та міських лісах або оформлення земельних  ділянок на підставних осіб. Зокрема в стінах Київради відомо про  дорогостоючу послугу «підчищання земельного кадастру».

 

Радник на громадських засадах міністра економіки України Ігор Луценко наголошує, що в таких  умовах, Україні слід запровадити звичну європейську практику  публічності земельного кадастру, який для багатьох країн знаходиться у вільному доступі в Інтернеті. В Україні цю інформацію приховують від громадян безпідставно. Крім того, як зазначив Луценко, показове «маскі-шоу» в стінах Київради можуть виявитись лише інсценуванням активності контролюючих і силвих структур, покликаним заспокоїти схвильовану частину громадськості. Адже більшість судів поти незаконних  рішень Київради програються прокуратурою, більшість кримінальних  справ закінчуються нічим і до  цього часу нема жодного випадку ув’язнення високопосадовців, винних у земельних  та інших  махінаціях.

 

З огляду на це, як підсумував політолог Кость Матвієнко, держава, яка допускає такі махінації, несе пряму загрозу безпеці життя громадян. «Адже завтра може виявитись що  ваш будинок  вже потай змінив адресу і має  зовсім іншого власника. Така ситуація є  кризою державного управління вцілому», - зазначив він.

 

«Національний екологічний центр України»

www.necu.org.ua

Олексій Василюк

(097) 100 04 73

 

Українське представництво ІА «РИА-Новости»

Адреса: вул. Станіславського,  3, оф. 50

Довідки за телефоном: (044) 279-56-35

(093) 242 25 77  (Марія).