:: О нас ::
 
 
AddWeb.ru - раскрутка сайта, 

продвижение сайта
Rambler's Top100 Рисунки, кроссворды, анекдоты, шутки, филателия, нумизматика, ноты для фортепиано, математика, каталог сайтов

Счётчик:
хостов сегодня | хитов сегодня
хитов всего Украина онлайн Неофіційна газета Природа України. Екологія, охорона природи, краєзнавство, туризм... Дерибан Збережи старий Київ ОЛЕГ АНДРОС SOS-animals Green Art ????? Банер Соломенка Здорова Україна
См. новые поступления
в раздел "Карикатуры"

   
НА ГЛАВНУЮ   НА ФОРУМ   ГОСТЕВАЯ
Анонс

Птахи на дроті

НЕЦУ

Прес-реліз Національного екологічного центру

Київ, 14 травня 2009 року, - НЕК "Укренерго" планує прокласти лінію електропередач (ЛЕП) через унікальні водно-болотні угіддя дельти Дністра. Компанія відмовляється детально проробляти інші альтернативні варіанти, щоб пройти найлегшим та найдешевшим для себе маршрутом, не враховуючи збитки природоохоронним територіям, де живуть тисячі рідкісних птахів.

Це стало відомо вчора в ході консультацій із громадськістю, ініційованих на вимогу потенційного кредитора проекту - Європейського банку реконструкції та розвитку (ЄБРР).

Проектована ЛЕП перетинає водно-болотне угіддя Дністровського лиману, що охороняється міжнародною Рамсарською конвенцією як особливо цінне середовище існування водоплавних птахів. За планом, лінія також проходитиме вздовж північної межі національного природного парку "Нижньодністровський", тобто знаходиться в його охоронній зоні.

"Масштабні будівельні роботи з встановлення 54 анкерних опор на бетонних фундаментах зруйнують значну територію цих унікальних водно-болотних угідь, - коментує Ірина Головко, координатор проектів Національного екологічного центру України (НЕЦУ), - Це зруйнує місця існування рідкісних птахів, ссавців, та інших занесених до Червоної Книги України видів, порушить водообмін між двома частинами плавнів. В подальшому це призведе до ще більшої деградації цих цінних та вразливих територій".

"На консультаціях такої ранньої стадії - визначення лише обсягів ОВНС - нас поставили перед фактом наявності лише одного реально розробленого варіанту маршруту проходження цієї ЛЕП, - говорить Юрій Урбанський з НЕЦУ - Абсолютно неприйнятного, бо його втілення прямо порушує міжнародні зобов'язання України за двома конвенціями - Рамсарською та Бернською".

Екологи переконані, що реалізація проекту у запропонованому варіанті є неприпустимою. На їх думку, НЕК "Укренерго" має детальніше розробити альтернативні маршрути прокладання даної ЛЕП, які не зашкодять цінним водно-болотним угіддям та не тягнутимуть за собою порушення Україною її міжнародних зобов'язань.

За додатковою інформацією звертайтеся:

Юрій Урбанський

urbik @ necu.org.ua

Ірина Головко

iryna @ bankwatch.org

Тел. (44) 3537841

Національний екологічний центр України

www.necu.org.ua


НАША КАМПАНИЯ

 

«Форум спасения Киева» просит депутатов не спаивать свой народ: реклама пива лжёт