:: О нас ::
 
 
AddWeb.ru - раскрутка сайта, 

продвижение сайта
Rambler's Top100 Рисунки, кроссворды, анекдоты, шутки, филателия, нумизматика, ноты для фортепиано, математика, каталог сайтов

Счётчик:
хостов сегодня | хитов сегодня
хитов всего Украина онлайн Неофіційна газета Природа України. Екологія, охорона природи, краєзнавство, туризм... Дерибан Збережи старий Київ ОЛЕГ АНДРОС SOS-animals Green Art ????? Банер Соломенка Здорова Україна
См. новые поступления
в раздел "Карикатуры"

   
НА ГЛАВНУЮ   НА ФОРУМ   ГОСТЕВАЯ
Анонс

Острів Долобецький потопає (у смітті)

МВ НЕЦУ

Долобецький острів – одна з небагатьох зелених зон у центрі Києва, що зберіглася у майже неушкодженому людиною вигляді має особливу природоохоронну цінність з огляду на багато факторів. Але, нажаль, упродовж останніх років екологічний стан острова значно погіршився. Основна причина цього – надмірне антропогенне навантаження, що полягає у засмічуванні острова відпочиваючими та незаконна утилізація сміття (мовірно комунальними службами) що здійснюється на декількох аматорських полігонах, розташованих у центрі острова.

На фото: стрілками показано місця, де влаштовано нелегальні звалища сміття.

Забруднення, пов’язане з масовим та неорганізованим відпочинком громадян, полягає  передусім у засмічуванні берегової смуги залишками побутових та харчових відходів. Варто додати, що комунальні служби, зокрема, КП "Плесо" та "Київзеленбуд" або взагалі не прибирають зазначені ділянки, або роблять це вибірково та косметично, тобто тільки те, що впадає в око, а переважна частина сміття роками "зберігається" на берегах заплави, перетворюючи берег Десенки та Русанівської протоки на суцільний смітник.

Другий фактор забруднення острова – зумисні дії, ймовірно, комунальних служб, що захоронюють побутове сміття на рукотворних полігонах, що влаштовані на самому острові. Вже близько десяти років у Північній частині острова відбувається стихійне звалювання різноманітного сміття на двох ділянках: одна кар"єрного типу, друга являє собою звичайну галявину, на якій звалюються відходи, далі присипаються піском, наступна купа висипається поруч – схема повторюється. Сміття на острів вивозить спеціальний трактор з причепом, який, за свідченнями працівників «Київзеленбуду», які працюють у Гідропарку але, нажаль, відмовились представитись, належить саме цьому комунальному підприємству. "Асортимент" відходів, що вивозиться на нелегальні полігони, складається як з хмизу та сухого листя, так і з побутових відходів, що дуже нагадують залишки "життєдіяльності" численних кафе та ресторанів.
Ще одна проблема, що стала особливо помітною останнім часом, це звалювання побутового сміття на території острова, яке звалюється у великих об’ємах,  вантажівками чи сміттєвозами і вивозиться на острів або з інших районів міста, або власниками окремих об’єктів, розташованих на самому острові.

Хочемо наголосити також на проблемі протипожежних заходів, якими ніхто не займається. Упродовж тільки одного минулого року на території острова стались дві масштабні пожежі, внаслідок яких знищено вогнем велику ділянку соснового лісу у північній частині острова та майже всі чагарники та сосновий молодняк на цій-же ділянці. Втім, проблеми з вогнем можна було б легко уникнути, якби на пожеженебезпечних ділянках острова були створені протипожежні мінеральні смуги.

Усі вищенаведені дані змушують нас підозрювати, що комунальні організації міста не стільки через власне нехлюйство нехтують своїми прямими обов"язками щодо охорони території острова, а роблять це умисно, аби довести природний комплекс до цілковитої втрати ним природоохоронної цінності і отримати можливість згодом роздерибанити територію зеленої зони Долобецького.

На сьогодні ми маємо єдиний позитивний прецедент, пов’язаний з о.Долобецьким островом. Прокуратурою міста Києва 23 квітня 2009 року визнано незаконним передачу ділянки розміром 1,5 га на території острова у 2007 році товариству з обмеженою відповідальністю "Будівельна компанія "КРОУН", яку Київрада надала в довгострокову аредну цій компанії строком на 15 років. Такі дії Київради  є грубим порушенням чинного законодавства, а саме  ст.89 Водного кодексу, ст. 7, 23 ЗУ "Про природно-заповідний фонд", ст. 52, 61, 123, 150 Земельного кодексу) і містобудівного законодавства (ст. 2 ЗУ "Про планування та забудову територій", ст. 17, 19 ЗУ "Про основи містобудування").   (http://kiyany.obozrevatel.com/news/2009/5/7/53957.htm).

Молодіжне відділення НЕЦУ


НАША КАМПАНИЯ

 

«Форум спасения Киева» просит депутатов не спаивать свой народ: реклама пива лжёт