:: О нас ::
 
 
AddWeb.ru - раскрутка сайта, 

продвижение сайта
Rambler's Top100 Рисунки, кроссворды, анекдоты, шутки, филателия, нумизматика, ноты для фортепиано, математика, каталог сайтов

Счётчик:
хостов сегодня | хитов сегодня
хитов всего Украина онлайн Неофіційна газета Природа України. Екологія, охорона природи, краєзнавство, туризм... Дерибан Збережи старий Київ ОЛЕГ АНДРОС SOS-animals Green Art ????? Банер Соломенка Здорова Україна
См. новые поступления
в раздел "Карикатуры"

   
НА ГЛАВНУЮ   НА ФОРУМ   ГОСТЕВАЯ
Анонс

Велика кільцева веде в тупик

Національний екологічний центр України

Жителі Українки одностайно висловилися проти побудови великої кільцевої дороги через їх місто.

На громадських слуханнях "щодо проходження Великої кільцевої автомобільної дороги (ВКАД) навколо міста Києва територією Обухівського району", що проходили 3 квітня в місті Обухів, мешканці Обухівського района, серед яких і жителі власне Українки, виступили категорично проти запропонованого проходження ділянки ВКАД у безпосередній близькості від їхнього житла.

На слуханнях були також присутні представники місцевих і обласних органів виконавчої влади та місцевого самоврядування, Державної Служби автомобільних доріг України "Укравтодор", розробники проектної документації ДП "Укрдіпродор" та ТОВ "Союзтранспроект". Учасників слухань вже на вході зустрічали місцеві активісти з гаслами: "Відсунемо дорогу від нашого дому!", "Люди понад усе, а не дорога!", "Дбайте про здоров"я дітей!", "Дорога для житття, а не життя для дороги!"

Цікаво, що місцеві мешканці визнають важливість для держави побудови ВКАД і не заперечують проти її існування, однак вимагають визнавати їх право на чисте довкілля та врахування позиції громади. "Ми, мешканці Обухівського району підтримуємо проходження Великої кільцевої автомобільної дороги територією Обухівського району за умов її віддалення від м. Українка на відстань не менше 2 кілометрів," - зазначається в резолюції громадських слухань, яку було схвалено одноголосно.

Багато питань даний проект викликає і у захисників природи: "Екологічна ситуація в місті Українка є напруженою - з радянських часів поруч з містом працює Трипільська теплова електростанція, яка є найбільшим забруднювачем не тільки міста, а й всієї Київської області, - коментує Юрій Урбанський з Національного екологічного центру України (НЕЦУ), - Розташування з іншого боку міста швидкісної міжнародної магістралі може суттєво погіршити ситуацію. Крім того, розташування дороги заплановано в рекреаційній зоні міста та на ділянках, запланованих для його подальшого розвитку".

"Наразі, триває екологічна експертиза проекту в Міністерстві охорони навколишнього природнього середовища України. Нажаль, зацікавлена громадськість і досі не отримала можливості ознайомлення з матеріалами Техніко-економічного обґрунтування проекту (ТЕО) та Оцінки впливу на навколишнє середовище (ОВНС), - продовжує Юрій, - Таким чином, люди позбавлені можливості детально оцінити потенційну шкоду, що їм буде завдано дорогою та подати свої зауваження".

Нагадаємо, поточний варіант Великої кільцевої дороги навколо м. Києва, яка одночасно є частиною міжнародних транспортних коридорів, визначає місце мостового переходу через р. Дніпро на північній околиці міста. Однак, у 2002 році місце розташування мостового переходу через р. Дніпро, було затверджено в Генеральній схемі розвитку території України на 15 км. північніше від Українки, в районі селища Конча-Заспа.

Вочевидь, основною причиною перенесення траси далі на південь є котеджна забудова попередньо обраного коридору, що унеможливлює відчуження земельних ділянок під будівництво магістралі.

За додатковою інформацією звертайтеся:

Касьянович Наталія Павлівна, Секретар міської ради м. Українка,

тел. (04472) 2-1466, моб. (097) 549-3804;

Юрій Урбанський,

Координатор з питань транспорту

(044) 353-7841

Національний екологічний центр України www.necu.org.ua

Примітки:

1. Мешканці міста Українка вже неодноразово протестували проти проходження ділянки ВКАД та мостового переходу через Дніпро повз їхне місто. 7 вересня 2008 року відбувся консультаційний місцевий референдум в якому взяло участь 58,3% виборців міста і з яких 94,5% проголосувало за "віддалення від міста Українка на відстань не менше 2 км. місця розташування "Великої кільцевої автомобільної дороги навколо Києва" та мостового переходу через р. Дніпро", громадські слухання що відбулися 15 серпня 2007 року м. Українка вирішили не погоджувати проходження траси ВКАД поблизу міста та наполягати на розробці і публічному обговоренні віддаленого від міста проходження траси.

2. Незважаючи на спроби організаторів слухань провести їх у формальному режимі, лише "з метою інформування", присутні на слуханнях представники громадськості, відповідно до положень Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні", забезпечили повноцінне проведення цього громадського заходу, а саме: обрали президію та лічильну комісію, провели реєстрацію присутніх, встановили регламент для виступів та обговорень.


НАША КАМПАНИЯ

 

«Форум спасения Киева» просит депутатов не спаивать свой народ: реклама пива лжёт