:: О нас ::
 
 
AddWeb.ru - раскрутка сайта, 

продвижение сайта
Rambler's Top100 Рисунки, кроссворды, анекдоты, шутки, филателия, нумизматика, ноты для фортепиано, математика, каталог сайтов

Счётчик:
хостов сегодня | хитов сегодня
хитов всего Украина онлайн Неофіційна газета Природа України. Екологія, охорона природи, краєзнавство, туризм... Дерибан Збережи старий Київ ОЛЕГ АНДРОС SOS-animals Green Art ????? Банер Соломенка Здорова Україна
См. новые поступления
в раздел "Карикатуры"

   
НА ГЛАВНУЮ   НА ФОРУМ   ГОСТЕВАЯ
Анонс

Нема природи – нема проблем з природоохоронцями!

Степан Жабка, "Природа України"

Чиновники борються з природоохоронцями шляхом нищення природи.

В сюжеті новин телеканалу «Тоніс» від 16 вересня 2008 року (22:15), присвяченому питанню створення ландшафтного заказника місцевого значення «Ковалівський яр», та долі Васильківського районного сміттєзвалища прозвучала дуже тривожна для нас інформація.

З коментарів як надали репортерам керівник звалища та заступник міського голови м.Василькова О.Скиба стає зрозуміло, що наразі триває (навіть доходить завершення) процес погодження землевідведення під розширення районного полігону твердих побутових відходів Васильківщини (що на землях Крушинської сільської ради біля північно-східної околиці м.Василькова). наразі звалище займає ділянку 3 га. За проектом його мають збільшити до 9 га. СХЕМА

Ділянка (6 га), на яку планується розширити сміттєзвалище, є природним урочищем «Ковалівський яр» (загальна площа яру складає 20 га). Починаючи з 2003 року триває процес оголошення цього урочища заказником. В межах цього яру науковці знайшли 11 видів комах, занесених до Червоної книги України та 2 види зникаючих рослин (ковила волосиста та орхідея пальчастокорінник м'ясочервоний). Це більше, ніж в будь-якому іншому куточку області з такою маленькою площею. Матеріали щодо створення в Ковалівському яру заказника місцевого значення з 2003 року знаходяться в Державному управлінні охорони навколишнього природного середовища. Ковалівський яр є одним з найбільш приорітетних перспективних природно-заповідних об'єктів Київщини. Розширення сміттєзвалища на територію яру однозначно призведе до знищення місцезростань зникаючих рослин та нищення умов мешкання рідкісних тварин, тому є таким, що порушує чинне законодавство.

Якщо звернутись до Закону України «Про Червону книгу України», то бачимо, що знищення зникаючих видів суворо забороняється, і вони потребують пріоритетної охорони. Про це сказано у відповідній статті 11 цього Закону.

Протягом останніх 2-х років, Ковалівський яр став чи не найскандальнішим об'єктом Київщини, назва якого невільно асоціюється із забрудненням довкілля. Не так давно тут виявили велику кількість небезпечних хімікатів для обробки шкіри. Хімікати вільно стікали із струмком по дну яру, що не припинено досі. З'ясування цієї обставини викликало неабиякий скандал, гостру критику природоохоронців місцевою пресою м.Василькова і неодноразові перевірки контролюючих органів.

Тоді сільська рада с.Крушинка, що є землекористувачем яру,відмовилась погоджувати створення заказника, вирішивши, що якщо перекрити кран заповіданню, то природоохоронці не стануть більше боротись за цей невеличкий здавалось би, яр. Втім, забруднення струмка аж ніяк не впливає на червонокнижні види, що досі є в Ковалівському яру.

Тож тепер Васильківська влада вирішила зробити ще більш радикальний крок – перетворити значну частину яру на звалище! Нема природи – нема й проблем з природоохоронцями.

Знаючи, що погодження такого землевідведення повинно мати серед пакету погоджувальної документації і позитивний висновок Державної екологічної експертизи, Національний екологічний центр України звернувся до Держуправління охорони навколишнього природного середовища у Київській області, з проханням не погоджувати цього антиприродного проекту. Адже, існує спеціальний «Порядок погодження природоохоронними органами матеріалів щодо вилучення (викупу), надання земельних ділянок», затвердженим Наказом Мінприроди України №434 від 05.11.2004 року, згідно з яким Держуправління не має права погоджувати землевідведення у випадках, таких як Ковалівський яр.


НАША КАМПАНИЯ

 

«Форум спасения Киева» просит депутатов не спаивать свой народ: реклама пива лжёт