:: О нас ::
 
 
AddWeb.ru - раскрутка сайта, 

продвижение сайта
Rambler's Top100 Рисунки, кроссворды, анекдоты, шутки, филателия, нумизматика, ноты для фортепиано, математика, каталог сайтов

Счётчик:
хостов сегодня | хитов сегодня
хитов всего Украина онлайн Неофіційна газета Природа України. Екологія, охорона природи, краєзнавство, туризм... Дерибан Збережи старий Київ ОЛЕГ АНДРОС SOS-animals Green Art ????? Банер Соломенка Здорова Україна
См. новые поступления
в раздел "Карикатуры"

   
НА ГЛАВНУЮ   НА ФОРУМ   ГОСТЕВАЯ
Анонс

Вільного вам від тютюну повітря!

Анжеліка Комарова, "Свобода"

18 вересня згідно Закону України "Про заходи щодо попередження та зменшення вживання тютюнових виробів і їх шкідливого впливу на здоров'я населення" Київська міська рада ухвалила рішення "Про заходи щодо впорядкування тютюнопаління в м. Києві".

Тютюнова дисципліна

Відповідно до зазначеного документу повністю заборонено палити на території таких об'єктів, як дитячі майданчики, місця дитячого відпочинку, ігротеки, комп'ютерні клуби, кінотеатри та прилегла до них території, зупинки громадського транспорту та 50-метрова зона коло них, ліфти, будинкові сходи, та під'їзди багатоповерхових будинків, гуртожитки, підземні переходи, таксофони, церкви та 50-метрова зона коло них, заклади освіти, охорони здоров'я, культури, фізичної культури та спорту, зони відпочинку, літні майданчики, робочі місця підприємств, установ та організації різної форми власності. Спеціально відведені для тютюнопаління місця мають бути ізольовані та позначені табличками.

Проект рішення відповідає ст. 8,9 Закону України "Про заходи щодо попередження та зменшення вживання тютюнових виробів і їх шкідливого впливу на здоров'я населення" і передбачає виконання Київрадою як органом місцевого самоврядування повноважень та функцій покладених на неї зазначеним законом. На відміну від ст.ст. 1, 13, зазначеного ЗУ більш конкретизовано перелік місць, де взагалі заборонено паління та місць де повинні бути обладнанні місця для паління.

Якщо курцеві ввірветься терпець і він затягнеться там, де йому заменеться - він ризикує заплатити штраф у сумі 17- 85 гривень, а наступного разу штраф буде збільшено від 85 до 200 гривень.

Паління: суїцид чи вбивство?

Існує чимало бар'єрів між людьми, які не завжди можна здолати. Хтось розсікає загазоване повітря на "срібному "Ландо"", а хтось на коліщатах тягне пощербленим тротуаром "кравчучку". Одні слухають джаз чи симфо, а інші тішаться трьома акордами "попси". Дехто життя не тямить без шопінгу (жінки), а дехто скаженіє від футболу (протилежна стать)…

Так, ми усі дуже різні. Cкладені з різних думок, наче родом з різних планет… Cтворені з несхожих, часто полярних смаків і поглядів, політичних уподобань, матеріальних статків… Мабуть, не так багато речей, які можуть сьогодні об'єднати велику масу людей, і особливо мешканців мегаполісу. Хіба погода чи інфляція… А ось зупинилося двоє чоловіків, замерехтів на вітрі вогник запальнички в одного, вдячно "закивала" цигарка у вустах у іншого, - і ось вона, чоловіча солідарність між незнайомцями, - наче рідні люди. А все завдяки пристрасті до тютюнової залежності. Здавалося б, ось і знайдений той цемент: усі курці - наче браття на землі. А як добре почуваються вони в курилках, де хоч сокиру вішай… І це для них, наче для привілейованих, оте солодке слово "перекур". А ви не курите - скнійте й далі над своєю роботою.

Швидше роз'єднує нас тютюн, розриває усі тонкі ниті "любові до ближнього", і це дуже добре відчувається, коли на несміливе прохання не палити в ліфті можна відчути в кращому випадку погляд з-під лоба, а в гіршому самі знаєте…

Що робити тим, хто вільний від тютюнової залежності? Куди їм дітися на цьому світі? Незважаючи на статистику на користь некурців, складається враження, що людина без цигарки в зубах - це така собі біла ворона, ханжа з застарілими поглядами на життя, зануда… Як нам відшукати одне одного в цьому перенасиченому нікотином світі? "Самітня жінка познайомиться… Чоловіків зі шкідливими звичками прошу не турбувати…". Або інше: "Не п'є, не курить…" - це початок характеристики позитивної людини, без тих самих шкідливих звичок.

Ні, усе таки цигарковий дим не об'єднує людей, а швидше навпаки, ділить їх на "класи": курців і некурців: тепер вони, приміром, сидять у різних залах ресторану. Перших, тих, що насолоджуються летючою отрутою - 15 мільйонів лише в Україні. Якщо вірити дослідженням, щороку їх гине 5,4 мільйона по земній кулі. За прогнозами вчених, у наступних десятиріччях 80 % смертей буде викликано саме споживанням тютюну. Мабуть, нелегка смерть, як і обіцяють на пачці цигарок: від раку легенів.

Припустимо, бреше статистика, давайте скептично поділимо цю страшну цифру навпіл: 40 %. Хіба мало? Невже від того легше тим, хто увійде в цей відсоток? Доведено ж: таки рак їсть легені курців доволі часто. Ще буває рак ротової порожнини або горла (автору, до речі, особисто доводилося спостерігати це повільне мученицьке згасання).

А поки вони ще живі, то так нічого виглядають: самовпевнено, гламурно, суперово, круто… Хіба що викликає огиду, коли вони плюють, а точніше "харкають" на асфальт, і то прямо вам під ноги, особливо не переймаючись, що перед ними пані… А навіщо - вони ж бо почуваються хазяями життя. Споглядаючи та чуючи від перехожих чоловіків те зловісне "харкання", думаєш мимохіть: мабуть попередження дрібненькими літерами на пачці цигарок збувається. Бідолашні, ось вони поки що ходять вулицями і потрошку випльовують свої перегнилі легені…

А на рекламі усе гарно, без плювків. В неї вкладають скажені гроші. Щоб армія курців принаймні не меншала. Тож вимруть згідно прогнозам одні, а на їхнє місце стануть інші, молоді, часто підлітки, навіть діти. Якийсь такий дивний спосіб сповільненого суїциду. А може усе таки вбивства?

Хтось полює на споживачів, вірніше, на їхні гаманці. І імена тих "мисливців" відомі в усьому світі. Це зокрема "Рейнольдс Тобакко", "Бритіш Амерікан Тобакко", "Реємстма", "Філіп Моріс". Як тільки Україна отримала свою незалежність, з 1992 року почалася експансія світових виробників тютюнової отрути в Україні. На сьогоднішній день акули бізнесу вже поділили сфери свого впливу, привласнивши українські тютюнові фабрики: "Рейнолдс Тобакко" - Львівську та Кременчуцьку, "Бритіш Амерікан Тобакко" - Прилуцьку, "Реємстма" - Черкаську та Київську, "Філіп Моріс" - Харківську. Понад 95% усіх сигарет, вироблених в Україні, належать цим провідним світовим гравцям. Кожний день завдяки їм та їм подібним біля 80 000 - 100 000 молодих людей в усьому світі залучаються до шкідливої звички. Якщо така тенденція триватиме, 250 мільйонів дітей, що проживає на планеті, помре від захворювань, що пов'язане з уживанням нікотину.

"Ми не вживаємо цього лайна, ми лише виробляємо його"

Не секрет, що реклама, просування й спонсорство тютюну обманює і вводить населення в оману, ослаблює кампанії, що направлені на охорону здоров'я, підвищує вживання тютюнових виробів, особливо серед молоді. Закон "Про внесення зміни до Закону України "Про рекламу", прийнятий 18 березня 2008 року (щодо реклами тютюнових виробів та алкогольних напоїв) явився першим дієвим фактором для згортання реклами шкідливої продукції. Однак його імплементація потребує ще досить суттєвих кроків. Особливо, коли врахувати те, що цей закон дозволяє знайти шпарину, щоб таки проштовхнути рекламу тютюнових виробів.

Мільярдні кошти витрачає щороку тютюнова промисловість, щоб охопити якомога більше споживачів. Лоббісти тютюнової промисловості залишили таку шпарину у вигляді обмеження друкування реклами тютюну й алкоголю на першій та останній сторінках ЗМІ. А всередені - гуляй, братва! А чого вартує регламент подавання реклами на радіо та телебаченні? Як показує світова практика, часткова заборона реклами не є достатньо ефективною.Тютюнові компанії переміщають свої рекламні бюджети на не обмежені ЗМІ, що слабо або ніяк впливає на загальне вживання тютюну.

Дослідження заборон на рекламу в 30 країнах, що розвиваються, показало, що усестороння заборона призводить до 23% зниження вживання на душу населення в порівняннні 3 13 % зниженням в країнах, де діє часткове обмеження. Поки що Україна залишається світовим лідером за вимиранням населення через вживання тютюнової отрути. У цьому контексті доцільно згадати, що боси провідних кампаній світу не курять. "Ми не вживаємо лайна, ми тільки виробляємо його, щоб продати бідним та хворим", - у цьому живому анекдоті проявляється вся подвійна мораль тютюнових королів.

ДЖЕРЕЛО: газета "Свобода", № 35 (399), 29 вересня 2008 р.


НАША КАМПАНИЯ

 

«Форум спасения Киева» просит депутатов не спаивать свой народ: реклама пива лжёт