:: О нас ::
 
 
AddWeb.ru - раскрутка сайта, 

продвижение сайта
Rambler's Top100 Рисунки, кроссворды, анекдоты, шутки, филателия, нумизматика, ноты для фортепиано, математика, каталог сайтов

Счётчик:
хостов сегодня | хитов сегодня
хитов всего Украина онлайн Неофіційна газета Природа України. Екологія, охорона природи, краєзнавство, туризм... Дерибан Збережи старий Київ ОЛЕГ АНДРОС SOS-animals Green Art ????? Банер Соломенка Здорова Україна
См. новые поступления
в раздел "Карикатуры"

   
НА ГЛАВНУЮ   НА ФОРУМ   ГОСТЕВАЯ
Анонс

Тест на дотримання природоохоронного законодавства. НЄЗАЧЬОТ!

Дружина охорони природи "Зелене майбутнє"

Повідомляємо про черговий випадок безвідповідальної, згубної для природи діяльності українських чиновників. Цього разу мова йде про забудову місць зростання занесених до Червоної книги України рослин та про природоохоронні органи, які не намагаються врятувати природні раритети навіть після того, як їм на це вказує громадськість.

На землях Богданівської та Руднянської сільських рад, що у Броварському районі на Київщині, виявлено види, що занесені до Червоної книги України - пальчатокорінник м'ясо-червоний та зозулинець болотний. На основі цих відомостей, фахівцями Національного ботанічного саду ім. Гришка М. М. НАН України було складено акт щодо цінності території та неприпустимості її знищення. Такий акт є документальним свідченням того, що на території дійсно зростають види, занесені до Червоної книги України. Якщо звернутись до Закону України "Про Червону книгу України", то бачимо, що знищення зникаючих видів суворо забороняється, і вони потребують пріоритетної охорони. Про це сказано у відповідній статті 11 цього Закону: Стаття 11. Забезпечення охорони та відтворення об'єктів Червоної книги України

Охорона та відтворення об'єктів Червоної книги України забезпечуються органами державної влади, органами місцевого самоврядування, підприємствами, установами і організаціями, які є суб'єктами використання тваринного і рослинного світу, та громадянами відповідно до закону.

Охорона об'єктів Червоної книги України забезпечується шляхом:

(…) - систематичної роботи з виявлення місць їх перебування (зростання), проведення постійного спостереження (моніторингу) за станом їх популяцій;

- пріоритетного створення заповідників, інших територій та об'єктів природно-заповідного фонду, а також екологічної мережі на територіях, де перебувають (зростають) об'єкти Червоної книги України, та на шляхах міграції рідкісних і таких, що перебувають під загрозою зникнення, видів тваринного світу;

(…) - урахування спеціальних вимог щодо охорони об'єктів Червоної книги України під час розміщення продуктивних сил, вирішення питань відведення земельних ділянок, розроблення проектної та проектно-планувальної документації, проведення екологічної експертизи.

Таким чином, Закон вимагає здійснювати моніторинг виявлених орхідей, створення в місці їх зростання заповідних об'єктів та забороняє відведення земельних ділянок. Території виявленян зникаючих видів є перспективними об'єктами прродно-заповідного фонду, об'єктами екологічної мережі. Стежити за дотриманням цих вимог покликане Державне управління охорони навколишнього природного середолвища у Київській області. Це ж Держуправління здійснює погодження по природоохоронній лінії матеріалів відведення або надання в оренду земельних ділянок. На випадок, коли приватні земельні інтереси пересікаються з інтересами охорони природи, Мінприроди України розробила спеціальний Порядок погодження природоохоронними органами матеріалів відведення та надання земельних ділянок, який забороняє Держуправлінню погоджувати відведення ділянок, в разі, коли вони є місцем виявлення занесених до Червоної книги видів.

ПОРЯДОК погодження природоохоронними органами матеріалів щодо вилучення (викупу), надання земельних ділянок

2.5. До основних питань, на яких необхідно акцентувати увагу при розгляді матеріалів щодо вилучення (викупу), надання земельних ділянок належать:

- недопущення погіршення стану територій та об'єктів природно-заповідного фонду та інших особливо цінних зем ель, земель, зарезервованих для заповідання, водоохоронних зон, прибережних захисних смуг, водно-болотних угідь, інших територій та об'єктів, які є складовими екомережі; (…)

Складений науковцями акт був направлений до Київської обласної ради, Київської обласної державної адміністрації, Богданівської та Руднянської сільських рад. У зверненні до цих державних установ та органів місцевого самоврядування зазначено цінність цієї території та вимога, відповідно до законодавства, повідомити про виявлену природну цінність території та необхідність вжиття заходів охорони землекористувача і неприпустимость її знищення.

Також, до Держуправління охорони навколишнього природного середовища у Київській області, згідно зі ст.51-53 Закону України "Про природно-заповідний фонд України", на дану територію подано клопотання та наукове обґрунтування щодо створення на базі місця зростання орхідей ландшафтного заказника місцевого значення "Богданівські багна". Наразі матеріали знаходяться у Державному управлінні охорони навколишнього природного середовища у Київській області.

Відповідь наразі надійшла лише від Київської обласної ради та Київської обласної державної адміністрації, які звернення направили до Державного управління охорони навколишнього природного середовища у Київській області. Держуправління охорони навколишнього природного середовища, у свою чергу, повідомило, що дана територія відведена під забудову котеджного містечка.

Відповіді від сільських рад не отримано по сьогоднішній день. Разом з тим, частина ділянки, яка вказана у акті, вже обнесена огорожею. Тобто Держуправління жодним чином не виконує покладених на нього обов'язків охороняти і орхідеї і майбутній природно-заповідний об'єкт. Наразі можливі 2 варіанти розвитку подій: або Держуправління саме погодило забудову орхідної галявини у Броварському районі, або свідомо уникає свого обов 'язку охороняти орхідеї від забудовників.

Дружина охорони природи "Зелене майбутнє"

Національний екологічний центр України


НАША КАМПАНИЯ

 

«Форум спасения Киева» просит депутатов не спаивать свой народ: реклама пива лжёт