:: О нас ::
 
 
AddWeb.ru - раскрутка сайта, 

продвижение сайта
Rambler's Top100 Рисунки, кроссворды, анекдоты, шутки, филателия, нумизматика, ноты для фортепиано, математика, каталог сайтов

Счётчик:
хостов сегодня | хитов сегодня
хитов всего Украина онлайн Неофіційна газета Природа України. Екологія, охорона природи, краєзнавство, туризм... Дерибан Збережи старий Київ ОЛЕГ АНДРОС SOS-animals Green Art ????? Банер Соломенка Здорова Україна
См. новые поступления
в раздел "Карикатуры"

   
НА ГЛАВНУЮ   НА ФОРУМ   ГОСТЕВАЯ
Анонс

Кампанія боротьби з моторними човнами на вузьких річках

МВ НЕЦУ

ВІДКРИТЕ ЗВЕРНЕННЯ

Залучайтесь до кампанії боротьби з моторними човнами на вузьких річках!

Цей прес-реліз підготовлено групою молодіжних природоохоронних організацій, що зібрались 8-22.08.2008 р. на Школу Молодого Природоохоронця (ШМП-2008) в Національному природному парку «Гомільшанські ліси» (Харківська обл.).

Серед вагомих екологічних проблем існують і такі, над якими ми майже ніколи не замислюємось. Одна з них – моторні човни і катери. Проблема полягає в тому, що рух моторних човнів по вузьких річках завдає велику і різносторонню шкоду природі. Причина проблеми - потужна хвиля, що утворюється при роботі потужних гвинтів мотору а також від стрімкого руху човна по воді. На вузьких річках масштаб їх дії дуже помітний. Тим більше, для такого роду водних розваг використовують потужні морські катери і скутери, не сумісні з використанням на річках.

Хвиля підмиває береги, що призводить до падіння дерев в русло річки. Це стає причиною більш обширної ерозії берега. Кінцевим результатом цього стають потужні зсуви високого берега річки. Грунт, потрапляє у річку, замулює її, збільшуючи тим самим швидкість прогрівання води, її зацвітання та гниття. До того ж, через струс води гвинтом та удари катеру, кисень, розчинений у воді виходить у повітря. В таких умовах вода зацвітає ще швидше, що спричиняє кисневе голодання, від якого помирають риби та інші водні тварини.

Під час нересту риби, що відбувається на прибережному мілководді весною, хвиля від катерів викидає риб’ячу ікру на берег, від чого вона неминуче гине. Влітку, на берег викидаються водні рослини, серед яких є і такі рідкісні види як сальвінія плаваюча (Червона книга України). Частина рослин викидається на берег і всихає, а частина навпаки – відбивається відкатом хвилі від берега і уноситься стрімкою течією річки з типових місць зростання.

Зважаючи на те, що р. Сіверський Донець, що протікає у Харківській, Донецькій та Луганській областях (і у т.ч. через НПП «Гомільшанські ліси») відноситься до вузьких річок, проблема набуває додаткової ваги. Адже завдається велика шкода не лише рідкісним видам, а і території НПП «Гомільшанські ліси». Тут зустрічаються зникаючі рослинні угруповання сальвінії и плаваючої, водяного горіху, латаття білого та глечиків жовтих, що охороняються Зеленою книгою України.

Альтернативою пересування на моторних човнах є рух на човнах з електромотором або на веслах. Під час руху вони не утворюють хвилі такої руйнівної сили, як звичайні двигуни.

На даному етапі, закони України не забороняють пересування моторних човнів на вузьких річках, навіть на територіях и природно-заповідного фонду. Деякі окремі заборони можна знайти лише для сезону нересту.

Адміністрація НПП «Гомільшанські ліси» неодноразово зверталась до органів місцевого самоврядування з проханням розглянути цю проблему та заборонити рух моторних човнів по Сіверському Дінцю. Звертались і громадські організації. Втім поки жодного позитивного зрушення не відбулось.

Враховуючи те, що НПП «Гомільшанські ліси» є головною курортною зоною Харківської області, в сезон відпусток тут відпочиває багато людей. Тому, неконтрольований рух швидкісних катерів та водних мотоциклів цілком становить загрозу життю людей, відпочиваючих на воді. Зсуви берега, викликані підмиванням, в майбутньому зможуть стати реальною загрозою для жителів розміщеного тут с.Коробів Хутір.

Соціологічне дослідження, проведене 15-16.08.2008 р. у населених пунктах, розміщених на території НПП «Гомільшанські ліси», показало, що більшість місцевих жителів, та й приїжджих є противниками моторних човнів і залюбки підтримали б їх заборону.

Натомість проблема значно ширша і актуальна для всіх вузьких річок, на яких популярні прогулянки на моторних човнах. Тому до цієї проблеми слід ставитись комплексно і шукати комплексні шляхи її вирішення.

Ми, учасники ШМП-2008, звертаємось до всіх колег-природоохоронців, журналістів і свідомих людей із закликом приєднуватись до кампанії заборони руху моторних човнів на вузьких річках України та Росії.

Подальші новини кампанії будуть повідомлені вам у майбутньому. Сподіваємось отримати відгуки на цю заяву та спільними зусиллями знайти реальний шлях подолання цієї проблеми.

З повагою,

Дружина охорони природи м.Харкова

Дружина охорони природи м.Києва «Зелене Майбутнє»

Дружина охорони природи м.Кам’янець-Подільський «Зелені Товтри»

Молодіжний екологічний рух Чуваської Республіки

Дружина охорони природи «Фенікс», Дніпропетровського національного університету

Молодіжне відділення Національного екологічного центру України


НАША КАМПАНИЯ

 

«Форум спасения Киева» просит депутатов не спаивать свой народ: реклама пива лжёт