:: О нас ::
 
 
AddWeb.ru - раскрутка сайта, 

продвижение сайта
Rambler's Top100 Рисунки, кроссворды, анекдоты, шутки, филателия, нумизматика, ноты для фортепиано, математика, каталог сайтов

Счётчик:
хостов сегодня | хитов сегодня
хитов всего Украина онлайн Неофіційна газета Природа України. Екологія, охорона природи, краєзнавство, туризм... Дерибан Збережи старий Київ ОЛЕГ АНДРОС SOS-animals Green Art ????? Банер Соломенка Здорова Україна
См. новые поступления
в раздел "Карикатуры"

   
НА ГЛАВНУЮ   НА ФОРУМ   ГОСТЕВАЯ
Анонс

Екологи просять Мішеля Платіні не допустити знищення київської природи для «Євро 2012»

Олексій Василюк

11 серпня 2008 о 12.00 годині в агенстві «УКРІНФОРМ» за адресою вул. Б. Хмельницького, 8/16 відбудеться прес-конференція Національного екологічного центру України «Звернення НЕЦУ до Мішеля Платіні з проханням не допустити знищення київської природи заради «Євро 2012».

Національний екологічний центр України звернеться до керівника УЄФА Мішеля Платіні з проханням не допустити знищення київсьої природи в процесі підготовки до Євро 2012. Під час прес-конференції буде озвучено перелік будівництв, які приурочуються в Києві до Євро-2012 і водночас порушують декілька міжнародних конвенцій і підписано листа з відкритим зверненням до пана Платіні.

Якщо думкою фахівців, що займаються охороною природи Києва вже не перший рік, знехтують, ЄВРО-2012 перетвориться з чудового всеєвропейського свята на причину численних порушень міжнародного природоохоронного законодавства в Україні.

У додатку - англійська та українська версія листа НЕЦУ до пана Платіні.

За додатковою інформацією звертатися:

Ігор Сіренко, Голова НЕЦУ

80505476272

i_sirenko @ mail.univ.kiev.ua

Василюк Олексій, Заступник Голови НЕЦУ

80971000473

80669127748

www.necu.org.ua

Пану Мішелю Платіні

Президенту УЄФА

ВІДКРИТЕ ЗВЕРНЕННЯ

Звертаємось до Вас як до керівника однієї з найбільших міжнародних ініціатив, що поєднує спільною ідеєю десятки мільйонів прихильників в усій Європі та світі. Завдяки масштабним футбольним чемпіонатам, кубкам та турнірам, жителі одних країн дізнаються більше про інші країни, виховують в собі повагу до інших народів.

Нам відомо, що Ви очікуєте, до того як у Бордо буде ухвалено остаточне рішення щодо проведення Євро-2012 в Україні та Польщі, сторони мають відзвітувати про вже зроблену роботу з урахуванням попередніх зауважень.

Хочемо звернути Вашу увагу на необхідність чіткого дотримання принципів соціальної відповідальності, гуманізму, ретельнішого урахування екологічних норм і критеріїв та збереження довкілля, які були задекларовані під час Конференції УЕФА в Стокгольмі з нагоди ЄВРО - 2008. Всі шість ключових принципів УЕФА в сфері соціального партнерства мають бути дотримані і в ході підготовки ЄВРО - 2012, але особлива увага має бути звернена на такі принципи як:

" здоров'я;

" гуманізм та природна безпека;

" довкілля.

Необхідність дотримання екологічних критеріїв та збереження довкілля під час підготовки ЄВРО-2012 та розбудови відповідної інфраструктури також випливає із партнерства між ФІФА та Програмою ООН з довкілля (ЮНЕП) та Порядку денного на ХХІ століття для спорту і довкілля.

Ми звертаємо на це Вашу увагу через те, що в ході підготовки України до проведення фінальної частини чемпіонату Євро-2012 виникають значні ризики для природного довкілля та культурно-історичного середовища м. Києва, наслідком чого можуть стати безповоротні втрати цінних зелених зон, які мають велику природну, рекреаційну цінність. Це ставить під загрозу якість довкілля в м. Києві, здоров'я киян, зменшує туристичну привабливість міста.

На жаль, значна кількість інвестиційних проектів, пов'язаних з підготовкою ЄВРО-2012, здійснюється з порушенням міжнародного й національного екологічного законодавства (зокрема, Європейської ландшафтної конвенції, та без належного інформування громадськості та громадської екологічної експертизи (чим порушується Оргуська конвенція). В разі їхньої реалізації можуть бут втрачені цінні природні об'єкти, які мають не лише регіональну чи національну, а й загальноєвропейську цінність .

(Перелік проектів додається).

Просимо Вас звернути увагу української сторони Національного агентства України з питань підготовки та проведення чемпіонату Євро-2012 на необхідність суворого урахування принципів соціального партнерства та збереження довкілля УЕФА та та посилити з Вашого боку контроль над їх дотриманням.

Зі свого боку громадські природоохоронні організації України також відслідковуватимуть під час підготовки й проведення фінальної частини Євро-2012 в Україні дотриманням українського та міжнародного природоохоронного законодавства в українських містах, яких торкнуться ті чи інші заходи чемпіонату і незалежно інформуватимемо про це громадськість.

Текст цього звернення, після того, як воно буде надіслане Вам, буде широко оприлюднено в українських засобах масової інформації та в інтернеті.

Ваша реакція на це звернення також буде широко оприлюднена в засобах масової інформації.

З повагою,

Ігор Сіренко

Голова Національного екологічного центру України

ДОДАТОК

Приклади кількох запланованих будівництв під Євро-2012, які стануть причиною нищення природних територій:

1. На території Труханового острова - найбільшої в центрі Києва зеленої зони, заплановане розміщення наметового містечка та фан-зони. Територія острова зарезервована під оголошення її природно-заповідним об'єктом, є місцем зростання зникаючих рослин та мешкання тварин, що занесені до Червоної книги. Після демонтування містечка і фан-зони, її ділянка буде забудована, а для облаштування самого наметового містечка будуть нищитись десятки гектарів насаджень. Боротьба за збереження Труханового острова в Києві триває вже понад 5 років. І саме тепер ми можемо його остаточно втратити.

2. На території острова Муромець, що поряд з островом Труханів, планують розмістити ще одну фан-зону на 50 000 чоловік. При цьому, на острові вже зараз знаходяться два природно-заповідні об'єкти - "Урочище "Бобровня" та заказник "Муромець-Лопуховате". Зараз природоохоронні організації шукають шлях обмежити несамовитий приплив відпочиваючих до цих об'єктів. Адже десятки туристів і киян розлякують тварин, нищать дерева і кущі для розпалювання багать. Поява на цій території ще й потужної фан-зони поставить під загрозу знищення природну цінність цих важливих природно-заповідних територій.

3. Через Святошинські ліси, що розташовані на західній околиці м. Києва будується нова дорога, що супроводжується масовими рубками лісу. При цьому, територія Святошинських лісів планується до оголошення Національним природним парком, адже є одним з місць найбільшої концентрації охоронюваних видів флори та фауни в Києві.

4. Одним з найбільш прикрих моментів "оновлення" Києва до Євро-2012 є спорудження нового стадіону на території Національного виставкового центру, більша частина території якого є диким лісом, який на жаль не включили до створеного Національного природного парку "Голосїівський". Тут теж хочуть розмістити і фан-зону на 40 000 чоловік. В майбутньому територія лісів Національного виставкового центру має отримати заповідний статус. Проте будівництво стадіону неминуче потягне за собою розбудову інфраструктури навколо нього, спорудження нових під'їздів і автостоянок, готелів та закладів громадського харчування.

Поряд, також очевидно, за рахунок парку, збираються звести житлово-готельний комплекс "Срібні ключі".

5. На території лісів, що біля сіл Мархалівка та Іванковичі у Київській області планують спорудження великого котеджного містечка для гостей Євро-2012. Вже зараз відомо, що ділянка забудовником отримана незаконно і ця справа розглядається в прокуратурі.

6. Велике котеджне містечко з колосальною інфраструктурою планують побудувати за рахунок лісів, луків та заплави річки в Вишгородському районі Київщини. Називатиметься воно "LITVINOVKA Entertainment" і розташовуватиметься біля с. Литвинівка. Навіть на офіційному веб-сайті проекту "LITVINOVKA Entertainment" http://www.litvinovka.com/ видно, що воно споруджуватиметься за рахунок території дикої природи.

7. Біля озера Вирлиця на східній околиці Києва планується спорудження готельно-офісного комплексу "Вирлиця". Будівництво планується на місці пляжу і природної зеленої зони навколо озера. Згідно з українським законодавством, навколо озера повинна бути збережена прибережна-захисна смуга шириною 100 м та водоохоронна зона.

8. Планується також будівництво готелю біля метро "Харківська", що знищить розташовану тут чи не єдину зелену зону цього одного з найбільш заселених районів Києва.

9. В урочищі Оболонь (Оболонський р-н м. Києва) заплановане будівництво гольф-клубу з 5* готельним комплексом на 200 номерів по вул. Богатирській на північ від затоки Верблюд. Це будівництво повністю розміщується на заплавних луках р. Дніпро. вже зараз знищені дуби віком 100-300 років, що зростали там. Територія урочища "Верблюд" планується до оголошення її природно-заповідним об'єктом і є частиною Дніпровського екологічного коридору.


НАША КАМПАНИЯ

 

«Форум спасения Киева» просит депутатов не спаивать свой народ: реклама пива лжёт