:: О нас ::
 
 
AddWeb.ru - раскрутка сайта, 

продвижение сайта
Rambler's Top100 Рисунки, кроссворды, анекдоты, шутки, филателия, нумизматика, ноты для фортепиано, математика, каталог сайтов

Счётчик:
хостов сегодня | хитов сегодня
хитов всего Украина онлайн Неофіційна газета Природа України. Екологія, охорона природи, краєзнавство, туризм... Дерибан Збережи старий Київ ОЛЕГ АНДРОС SOS-animals Green Art ????? Банер Соломенка Здорова Україна
См. новые поступления
в раздел "Карикатуры"

   
НА ГЛАВНУЮ   НА ФОРУМ   ГОСТЕВАЯ
Анонс

Відмовлюсь від букетика пролісків!

Анжеліка КОМАРОВА

Вони неймовірно гарні: чисті, мов сльоза, підсніжники, блакитноокі проліски, аметистові шафрани, повита стародавніми повір'ями сон-трава… Як на мене, то з нашим українським первоцвітом не зрівняється ані визнана королева квітів троянда, ані увесь разом узятий екзотичний експорт, який наповнює важким пристрасним ароматом квіткові крамниці та київські тунелі метро.

Знаю: наших чоловіків приваблює дешевизна первоцвітів, які вони купують у бідних гуцулок, щоб "відмітитися" у День св. Валентина та у Міжнародний жіночий день. Скажете - не в грошах справа? І чоловіче серце також тріпоче від поезії цих крихітних скромних квіточок?

Якщо так, то такі мрійники-романтики мусять знати, що заради хвилинної забаганки під загрозою сьогодні генофонд українських первоцвітів. Десятки тисяч ніжних веснянок з рідного лісу потрапляють у вигляді зворушливого дарунка до рук наших прекрасних жінок, а вже за кілька днів, забуті й зів'ялі, завершають свій шлях у смердючому сміттєпроводі.

Пропозицію диктує попит. Не бажали б ми зірваних квітів - то й не везли б їх нам до столиці зубожілі селянки, котрим у свою чергу здається, що там, у Карпатах, їх ще так багато… Про якусь там Червону книгу їм ніхто не розповідав. А "продвинуті" столичні плювати хотіли на ту Червону книгу. Для більшості з них, так званих міських, це також якась чужа термінологія. Треба жити простіше: в одній руці пляшка з пивом, друга - на талії коханої з букетиком подарованих ппрлісків, у зубах - сигарета, а з вуст - через слово російський мат…

Великий німецький поет Йоган Вольфганг Гете сіяв (не зривав!) фіалки у лісі… Правда, дивак?

Невже ж геть усі українці такі примітивні варвари, яким властиво зривати, а не споглядати й милуватися незайманим? Невже всі живуть за принципом "мати, а не бути"?

Достеменно знаю, що є й інші: ті, що збережуть, захистять, не дадуть знищити… І вони сильніші за тих, хто думає, нібито все, що ворушиться, що дихає - створено для їхнього, "царьків природи", вжитку. Якби все було так безнадійно, то не прикрасила б світову літературу "Лісова пісня"… Усім серцем відчувала Леся Українка конфлікт Лукаша й Мавки, такий типовий, вічний конфлікт між грубим прагматизмом і витонченою поезією.

Я, мабуть, була б безнадійною песимісткою, якби не спостерігала (і не завжди пасивно), як наростає в Україні молодий і потужний рух на захист природи. Скільки сили, мужності й інтелекту вкладають молоді бійці Національного екологічного центру України, захищаючи і первоцвіти, і заповідні дніпровські острови, й неповторну українську флору й фауну… Це їм вдалося вивести з "партизанського підпілля" кампанію "Первоцвіт", яка бере початок у романтичних 1960-х. І не лише вивести з небуття, а й довести до певних перемог.

Ще кілька років тому могло здаватися маренням, що сьогодні кожен підрозділ київської міліції регулярно звітує "по первоцвіту", а метрополітен прикрашає соціальна реклама "Не зривай. Не купуй…".

Рейди в столиці, а також в Сімферополі та Харкові по виявленню та конфіскації рідкісної весняної флори ставлять за мету остаточно відучити населення від беззаконного продажу-купівлі червонокнижних квітів. Зелені воїни усе ще йдуть "проти течії", про що свідчить побиття одного з них під час рейду 8 березня в Сімферополі. Але усе-таки захисники природи підсилюють свої позиції завдяки певним змінам громадської думки, а подяка за це - небайдужим журналістам.

Отже, є надія, що формуються в Україні справжні ековоїни - котрі не вбивають і не плюндрують, а захищають. І прекрасна половина людства в Україні все частіше демонструє відмову від ніжного букетика первоцвіту на користь кімнатних рослин у горщиках, які зберігають пам'ять про чоловічу увагу принаймні до наступних свят. І чи не найкраще освічення в коханні нам, жінкам, коли буде збережено ще і ще один вид неповторних квітів?..

Джерело: газета "Свобода", № 10 (374), 17 березня 2008 р.

Для довідки:

Підсніжник звичайний

Galanthus nivalis L.

Статус: Зникаюча декоративна рослина, поширення якої інтенсивно скорочується.

Поширення: Зустрічається зрідка в Лівобережному Лісостепу, розсіяно в Правобережному Лісостепу, досить часто в Карпатах та прилеглих районах. В Україні проходить південно-східна межа ареалу.

Місцезнаходження (екологія): Ліси, переважно листяні, галявини.

Причини зміни чисельності: Масове збирання навесні населенням, викопування цибулин.

Розведення в культурі: Культивують.

Вжиті заходи охорони: Охороняється в Карпатському і Канівському заповідниках та ряді заказників. Занесено до "Червоної книги СРСР".

Необхідні заходи охорони: Заборона продажу букетів та викопування цибулин, контроль за станом популяцій.


НАША КАМПАНИЯ

 

«Форум спасения Киева» просит депутатов не спаивать свой народ: реклама пива лжёт