:: О нас ::
 
 
AddWeb.ru - раскрутка сайта, 

продвижение сайта
Rambler's Top100 Рисунки, кроссворды, анекдоты, шутки, филателия, нумизматика, ноты для фортепиано, математика, каталог сайтов

Счётчик:
хостов сегодня | хитов сегодня
хитов всего Украина онлайн Неофіційна газета Природа України. Екологія, охорона природи, краєзнавство, туризм... Дерибан Збережи старий Київ ОЛЕГ АНДРОС SOS-animals Green Art ????? Банер Соломенка Здорова Україна
См. новые поступления
в раздел "Карикатуры"

   
НА ГЛАВНУЮ   НА ФОРУМ   ГОСТЕВАЯ
ЭКОЛОГИЯ

Екологічні проблеми в Одеській області

ДОП КНУ „Зелене майбутнє” | 30-09-2005

Часто „добрі” наміри державних посадовців не призводять ні до чого, крім проблем... Приклад цьому – ситуація, що склалася навколо озера Сасик Одеської області Татарбунарський район. Це озеро відносилось до чорноморських лиманів та мало безперервний водообмін з морем. Мешкало тут близько 50 видів риб та велика кількість рідкісних Причорноморських птахів, які колись тисячами збиралися на піщаній смузі, що розділяла Сасик і море. Води ж і мулові грязі озера мали цілющі властивості, тут щорічно лікувалися діти хворі на туберкульоз.

У червні 1978 р. у рамках будівництва водогосподарського комплексу „Дунай-Дністер-Дніпро”, лиман Сасик відокремили від моря 14-кілометровою дамбою з метою опріснення та використання води для зрошення полів - після цього казковий Сасик перетворився на скалічену водойму зі штучним водообміном, яка втратила більшість цінних представників іхтіофауни та здатність до самоочищення.

Внаслідок цього на дні озері накопичилось близько 2,5 млн тон шкідливих відкладень, спостерігається інтенсивне „цвітіння” води, накопичення токсичних речовин та важких металів в організмах гідробіонтів, особливо риби, що безпосередньо споживається людиною. Спостерігається також загальне зростання інвазії риб різноманітними патогенними для людини паразитами. Зрозуміло, що єдиним правильним рішенням цих гнітючих проблем буде повернення Сасику його природного стану шляхом роздамбування.

Але роздамбування ніхто поки проводити не поспішає. Зробивши цей рішучий крок деякі особи, а, зокрема, начальник облуправління по водному господарству Бузіян Г.Д., що отримує певний зиск з постійних бюджетних асигнувань на вирішення екологічних проблем регіону, втратить одне з джерел таких надходжень.

Чи стане нарешті морський лиман солоним, залежить лише від того, чи зможуть громадяни, відстоювати свої права на чисте навколишнє середовище, всупереч будь-чиїм матеріальним інтересам.

Ще одна проблема Одеської області - малі річки. Причина та ж сама - втручання людини. Відповідальні діючі особи - той самий Бузіян.

Під його керівництвом проводиться своєрідна „розчистка” малих річок, в результаті чого знищується вся прибережна рослинність, а гори мулу з берегів безперешкодно знову потрапляють у річки. Таким чином вони перетворюються на мертві водойми з понівеченими берегами. Варто зазначити, що дані заходи підкріплюються досить потужним фінансуванням з боку держави. Наприклад в програмі „Регіональна ініціатива 2002-2006” передбачено на „розчистку” ділянок річок Когильник та Сарата 3 млн грн. Цікаво дізнатися, що всі проекти щодо малих річок втілюються у життя нашвидкуруч, не проходячи екологічної експертизи (не кажучи вже про взяття до уваги громадської думки з цього приводу), тому спрогнозувати наслідки таких самовільних дій неможливо. Можна сказати точно лише те, що вони не будуть позитивними...

До того ж було відмічено, що до 2003 р. коли гроші на розчистку річок не виділялися, їх стан, як це не дивно, навпаки покращився, запрацювала система природного самоочищення, з’явилася риба. Тоді тільки не зрозуміло навіщо витрачати державні кошти?


 

НАША КАМПАНИЯ

 

«Форум спасения Киева» просит депутатов не спаивать свой народ: реклама пива лжёт