:: О нас ::
 
 
AddWeb.ru - раскрутка сайта, 

продвижение сайта
Rambler's Top100 Рисунки, кроссворды, анекдоты, шутки, филателия, нумизматика, ноты для фортепиано, математика, каталог сайтов

Счётчик:
хостов сегодня | хитов сегодня
хитов всего Украина онлайн Неофіційна газета Природа України. Екологія, охорона природи, краєзнавство, туризм... Дерибан Збережи старий Київ ОЛЕГ АНДРОС SOS-animals Green Art ????? Банер Соломенка Здорова Україна
См. новые поступления
в раздел "Карикатуры"

   
НА ГЛАВНУЮ   НА ФОРУМ   ГОСТЕВАЯ
ЭКОЛОГИЯ

Журналістська громадська організація WETI: Карпатські ліси продовжують вирубувати

maidan.org.ua | 05-07-2005

МИХАЙЛО ГОЛУБЕЦЬ: "В ситуації щодо Корналович треба поставити крапку. Адже там були задіяні економічні та шкурні інтереси окремої групи людей. Рішення по Корналовичах було зроблено необґрунтовано та необ'єктивно. Треба подумати, які документи подати, щоб статус було відновлено".

Про це заявив директор Інституту Екології Карпат НАН України, академік НАН України Михайло Голубець під час круглого столу "Преса та громадськість на захист об'єктів природно-заповідного фонду Львівщини", котрий став продовженням однойменного прес-туру місцями вилучених з природно-заповідного фонду територій.

В круглому столі взяли участь представники провідних наукових установ Львівщини, громадських організацій, обласного управління лісового господарства та журналісти. Не зважаючи на запрошення, представники управління екології та природних ресурсів у Львівській області проігнорували спільну ініціативу Журналістської громадської організації WETI та обласного управління лісового господарства.

Результатом круглого столу, який відбувся в обласному управління лісового господарства, стало створення спеціальної незалежної комісії, до якої увійшли науковці, представники громадських організацій, управління лісового господарства, управління екології та журналісти. 15 членів комісії відвідають колишнє урочище "Корналовичі" та заказник "Бориславський", де зараз відбуваються варварські рубки цінних порід дерев. І вже у двомісячний термін, до чергової сесії обласної ради, комісія повинна направити своє бачення вирішення проблеми із збереження цінних територій для прийняття рішення обласною радою.

Громадськість наполягає на тому, що обласні депутати повинні переглянути рішення Львівської обласної ради "Про впорядкування природно-заповідного фонду Львівської області" № 226 від 8 грудня 1999 р. пункти 3, 4, згідно яких Львівщина втратила близько 4000 га цінних природно-заповідних територій.

Анатолій Дейнека, котрий є головою екологічної комісії та директором обласного управління лісового господарства, вважає, що коли статус і унікальність цих територій підтвердяться, то це питання вирішиться.

Однак пропозицію журналістів щодо встановлення мораторію на рубки в зазначених об'єктах до вирішення конфліктного питання лісівники не підтримали.

Водночас під час круглого столу Анатолій Дейнека повідомив, що на території заповідного урочища "Корналовичі" вирубуються лише хворі дерева.

Однак під час прес-туру журналісти на власні очі бачили суцільні рубки 200 річних дубів. На думку, доктора біологічних наук Платона Третяка, "це найстаріші дубово-грабові ліси на Прикарпатті. Для того, щоб вести лісове господарство, знати які деревостани вирощувати, потрібно зберегти залишки таких найцінніших лісів. Ці дуби могли б ще простояти 50 - 100 років".

У інтерв'ю "Західно-інформаційній корпорації" Василь Стрижак, заступник начальника екологічної інспекції Державного управління екоресурсів у Львівській області, прокоментував ситуацію: "На мою думку, Львівська обласна рада у 1999 році прийняла правомірне рішення і зараз його не потрібно скасовувати. Усі документи було підготовлено належним чином, процедуру підготовки такого рішення дотримано, науковці зробили свої висновки, тому рішення, на мою думку, є правомірним і не потребує зміни".

На такі заяви адвокат Дмитро Скрильніков, повідомив: "Я не можу погодитись з таким твердженням представників Держуправління екології в Львівській області, які мабуть захищають честь мундиру або бояться відповідальності. Адже саме за поданням держуправління, яке, на мій погляд, не відповідало вимогам законодавства Львівщина втратила близько 4000 га цінних територій.

Ніяк не можна назвати законним та науково обґрунтованим вилучення 1830 га з заказника "Бориславський". Лише листа НГДУ "Бориславнафтогаз" з переліком видів діяльності підприємства виявилося достатнім для суттєвого зменшення площі цього ландшафтного заказника, створеного з метою збереження, відновлення та відтворення цінних букових і ялицевих лісів, які мають велике наукове і природоохоронне значення, в тому числі для підтримки загально-екологічного балансу курортів Трускавець і Східниця.

Ландшафтний заказник "Розлуч" внаслідок недбалості Держуправління, навіть всупереч обґрунтуванням науковців, втратив зайвих три квартали.

Щодо недоцільності скасування статусу Корналович, то думка практично всіх фахівців виявилась одностайною.

Під час круглого столу багато науковців розпочинали свої повідомлення з того що після подій на Майдані необхідно виправляти помилки минулої влади та розпочати новий етап у збереженні природно-заповідного фонду. Однак таке ставлення представників держуправління, які навіть не з'явились на круглий стіл свідчить про те що на місцях наразі нічого не змінилось".

Журналістська громадська організація WETI повідомила, що і надалі відстежуватиме долю об'єктів, котрі потрапили в сумнозвісне рішення обласної ради від 1999 року.


 

НАША КАМПАНИЯ

 

«Форум спасения Киева» просит депутатов не спаивать свой народ: реклама пива лжёт